5 spectrum Kinderbijbel onder handbereik RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE torenen Marjan Berk Zaterdag 3 april 2010 Slecht nieuws zo vlak voor Pasenl Al die kippen, dus ook de eieren, bevatten te veel antibiotica! Met de voortdurende be richtgeving over wat er allemaal niet deugd in ons voedsel krijg je de neiging om nog uitsluitend gras te eten! Gelukkig heb ik nog een melkboer gevonden, die boterlammetjes maakt. Een paar jaar geleden kregen we te horen, dat het verboden was om boterlammetjes te vervaar digen, uit het oogpunt van hygiëne! Ik legde mij daar, weliswaar met moeite, bij neer. Want wat is Pasen nu toch zonder boterlammetjes! Maar ziedaar, mijn kaas- en melkboer heeft een boter- maker gevonden die ze maakt, waarschijnlijk clandestien. Ik bestelde er meteen tien, met acht kleinkinderen moet je ruim inslaan, nietwaar? Gisteravond belde mijn lammetjesleverancier: „Mevrouw Berk, ik heb er nog maar vier!" Ik wist heel even niet waar het over ging, toen drong het tot mij door dat het hier de boterlam- metjesleverantie betrof. „Wat sneu nou toch!" „Maar ik heb wel boterkippetjes!" „O.K. Doet U er dan maar zes boterkippetjes bij!" Lam en kip op mijn paastafel verenigd. Het blijft behelpen. Zes kleinkinderen zullen zich bij mij melden. Met het oog op de weerberichten zet ik vast de sjoelbak neer. En de verfdoos en de kleurpotlo den. Ik bestel vijf liter soep bij de slager, half to maten en half kippensoep. Ik leg het recept voor zelf te bakken koekjes klaar, altijd goed. Kortom, ik maak mijn paasborst nat Want de vanzelf sprekende handigheid om grote gezelschappen te voeden en te laven is sinds ik in mijn eentje het leven vier mij een beetje ontschoten. Vroe ger draaide ik mijn hand er niet voor om, met vijf kinderen aan tafel aten er ook nog wel eens vijf vriendjes mee, ik voedde ze moeiteloos. Ik had de kleinste maat ronde vergadertafel, die was zo immens groot dat het er absoluut niet toe deed hoeveel personen er aanschoven. Voor de vrouw alleen is zo'n tafel een beetje overdre ven. Maar het paaseieren zoeken zal doorgaan! Al wordt het windkracht negen, wij soppen door het natte gras en verbergen de fel gekleurde en hardgekookte eieren op de meest onmogelijke plekken: in de oksels van de bomen, in de holtes van de struiken, onder een berg dooie blade ren...en dan wel even tellen hoeveel er worden gevonden. Want ieder jaar weer komt er een mo ment dat mijn trouwe tuinman in augustus triomfantelijk met een oud hardroze of kanarie geel paasei uit de bosjes komt! En het is ook aardig om maar weer eens de ken nis te testen, of ze weten wat dat paasfeest nu ei genlijk betekent. Ik hoorde op de radio allerlei eigenaardige antwoorden op die vraag, zoals: 'we vieren de geboorte van de paashaas!' Of: 'er zijn in deze tijd van het jaar teveel eieren, daar moeten ze van afl' En hoewel ik van huis uit Re monstrant ben en tegenwoordig een ouwe agnost, is het toch handig om de kinderbijbel on der handbereik te hebben om mijn kleinkinde ren nog even bij te praten waar het bij het paas feest eigenlijk over gaat. Ik wens U allen een vrolijkdroog en zonnig paasfeest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53