341 tort Voetbal ais basis voor de zor Rina van Poecke is AFLOSSINGSMARATHON Al 81 teams hebben zich ingeschreven voor evenement Zege Gavazzi ZEEUWS VLAAIVM9EREN Informatiebijeenkomst zaterdag 3 april 2010 door Frits Bakker CPC VLISSINGEN Tegenstander: WGZ (uit). Afwezig: Ralph Wiessner, Remon van Geersdaele, Pieter Hagen, Erik de Ruij- ter, Björn Ronde (allen geschorst), Dan ny Bömer en Ronald Kloppenburg (bei den geblesseerd). Bijzonderheden: GPC Vlissingen moet in de uitwedstrijd tegen WGZ van daag sowieso zeven spelers missen, maar dat kunnen er ook nog tien wor den. Najim Boughmari, Maarten Peene en Jesper de Vlieger zijn niet geheel fit. „We hebben nog vier wedstrijden te gaan", stelt trainer André Maas. „Als we nog aan de nacompetitie willen ontkomen, zullen we punten moeten pakken. Een andere uitweg is er niet." KLOETINGE Tegenstander: Schelluinen (thuis). Afwezig: Arjan van der Smissen (ge blesseerd). Bijzonderheden: Als Nieuw Lekker- land vandaag punten laat liggen, kan Kloetinge maandag in het thuisduel met Schelluinen promotie naar de hoofdklasse afdwingen. De wedstrijd tegen Schelluinen is een restant van 85 minuten. De ontmoe ting werd destijds al na vijf minuten ge staakt toen Björn Quartel zwaar ge blesseerd raakte. RCS Tegenstanders: zaterdag WSC (thuis), maandag Unitas'30 (uit). Afwezig: Alfaro Pentury (geschorst), Bésar Xhoxhaj (vakantie) en Steven Vis ser (alleen voor wedstrijd op zaterdag geschorst). Bijzonderheden: „Na dit paasweekein de weten we waar we staan", meent trainer Michel Leanhart. „Als we nog iets willen betekenen richting promo tie, moeten we onze slag slaan. Daarbij zijn natuurlijk ook de andere wedstrij den in deze klasse belangrijk voor ons." VC VLISSINGEN Tegenstanders: zaterdag Longa (thuis), maandag IFC (uit). Afwezig: Rico Witsenburg, Rüstem Sen (beiden geschorst), Peter de Jong, Raymond Wolff, Ronnie Cremer, Björn Langeveld (allen geblesseerd).' Bijzonderheden: VC Vlissingen liep vo rige week tegen de eerste competitie nederlaag aan. De ploeg verloor van Dongen (2-1). Daarnaast liepen Davy van Geersdaele en Björn Langeveld blessures op. De eerste is hersteld en kan dit weekeinde in actie komen. Lan geveld heeft een verrekking in de ham string en kan zowel tegen Longa (van daag) als IFC (maandag) niet spelen. „Toch valt de blessure uiteindelijk nog mee", vindt trainer Ruud Pennings. „We zijn hem geen weken kwijt." Volgens de oefenmeester heeft zijn ploeg de nederlaag verwerkt. „We zijn tegen Dongen door veel tegenslag ge troffen. Dat was niet op te vangen, maar we zijn niet in paniek." dalmine - De Italiaanse wielren ner Mattia Gavazzi heeft gisteren de tweede etappe van de Wieler week Lombardije gewonnen. De coureur van Colnago bleek in de straten van Dalmine de sterkste in de massaspurt. Gavazzi troefde Ro berto Ferrari en Alberto Loddo af. terneuzen - Drie keer trainen op school, twee keer op voetbal. De- wi Koekkoek uit Axel beseft: „Het is natuurlijk heel anders trainen en lopen dan in een marathon." Li za Catseman uit Terneuzen: „Ik denk niet dat ik tien kilometer bin nen het uur kan lopen." Maar als speelster van Smerdiek voetbalt ze op een hoog niveau. Zes teams van vier uit de oplei ding Sport en Bewegen van het ROC college in Terneuzen doen mee aan de Aflossingsmarathon die over twee weken wordt gelo pen als onderdeel van de indivi duele marathon van Zeeuws-Vlaanderen. De inschrij ving van 8i teams (vorig jaar 48) toont aan dat de gedeelde mara thon na één jaar enorm aan popu lariteit heeft gewonnen. De ROC-opleidirig is enthousiast gemaakt door de eerste editie. Gert-Jan Vael, die als docent de teams in de voorbereiding bege leidt: „Voor de groep eerstejaars studenten past het mooi in het on derwijsprogramma atletiek. Het is ideaal om het onderdeel duurloop tijdens zo'n marathon in de prak tijk te brengen. We hebben lang zaam opgebouwd, best veel op prestatie getraind, maar de teams onderling zijn niet geselecteerd op snelheid. Het belangrijkste is dat ze alle zes de finish halen." Dennis Cornelisse (voetballer bij Corn Boys) en Sander van Dronge- len (snowboarder) verwachten een onderlinge strijd. „We trainen nu vaak samen zonder die rivali teit, maar op de dag zelf zal het er zeker om gaan wie het snelst is van de ROC-teams." Dennis gaat in de laatste weken de conditie verder bijschaven. Sander: „Snowboarden is meer een techni sche sport, maar met de trainin gen op school moet ik klaar zijn voor die tien kilometer." Dewi: „We waren al wat gewend in onze vorige opleiding bij De Rede. Daar werden we soms ook flink afgekne pen. Ik hoop op mooi weer en ga er echt wel voor leven op de dagen voordat we moeten lopen." Liza: „In de week vooraf gaan we met z'n allen nog eens goed voluit trai nen." Gert-Jan Vael: „Van een paar jongens, zoals Maarten van Hecke, Rayn Tomic en Yati Wu weet ik ze ker dat ze een mooie tijd kunnen lopen. En bij de meisjes kunnen Li za Catseman en Annabel Contant de afstand ook goed aan. Toch zal het geen top drie worden waar we op mikken die dag, ook al is er best fanatiek getraind." De aflossingsmarathon past niet al leen in het programma van het ROC college. Vael: „We willen ook promotie maken voor onze oplei ding Sport en Bewegen. Die be staat nu vier jaar. We hebben zo'n tachtig leerlingen uit de hele streek, maar we hebben natuurlijk nog niet de naam opgebouwd zo als het cios, terwijl het toch dezelf de opleiding is. Met het diploma van ons kun je hetzelfde vervolg traject in." De kennismaking met de aflos singsmarathon dateert van vorig jaar. „Toen hebben we wat hand en spandiensten verricht en heb ben vier jongens van ons voor Bo- dyline op de lopende band gelo pen. Maar het was zo'n geweldig evenement vorig jaar, dat we nu met alle eerstejaars meelopen." Het ROC heeft in het deelnemers veld met zes teams de grootste in breng. Het recreatieve karakter van sommige teams wordt aangegeven door ludieke namen, zoals de Doordouwers, de Kiplagatjes, de Hazen, de Slakken, de Monkies en Het Stokje. Toch zijn er ook teams die de marathon met snelle atleten lopen. Vier teams eindigden vorig jaar zelfs binnen de drie uur. Gert-Jan Vael: „Voor de groep eerstejaars studenten past het heel mooi in het terneuzen - Rina van Poecke heeft met verbazing kennis geno men van de uitspraken van Karin Bakker. De atlete uitte vorige week in deze krant kritiek aan het adres van enkele Zeeuws-Vlaamse deel nemers aan de Zeeuws-Vlaamse marathon. Volgens Bakker hadden Rina van Poecke, Anette Heijman en Petra Rasenberg tijdens de eerste editie van deze marathon niet op haar ge rekend en maakten zij dat op een behoorlijk 'intimiderende' manier duidelijk. „Toen ik dat stukje las, viel mijn Wanneer? Woensdag 7 april 2010 Waar? Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, locatie Zierikzee, Koning Gustaafweg 2 Hoe laat? Koffie en thee vanaf 17.45 uur.de bijeenkomst begint om 18.00 uur op teoers in.dar beter! AdiM,lraaL T>e R.u.yter Z.Leteervkircls. UITSLAGEN f- HOCKEY Rotterdam. Mannen. Euro League, achtste fi nales: Amsterdam (Ned) - East Grinstead (Eng) 3-2 (0-1), Beeston Nottingham (Eng) - Leuven (Bel) 1-3 (1-0), Polo Barcelona (Spa) - Reading (Eng) 2-1 (1-0), Rot-Weiss Köln (Dui) - Pembroke Wanderers (Ier) 3-0 (1-0). Berlijn. Vrouwen Champions Cup. Groep B: Polo Barcelona (Spa) - Bonagrass Grove (Sch) 3-2 (1-2). Groep D: Den Bosch (Ned) - Atasport Baku (Aze) 4-0 (3-0). TENNIS Miami. Mannen. Kwartfinales: Berdych (Tsj/16) - Verdasco (Spa/10) 4-6 7-6 (5) 6-4, Söderling (Zwe/5) - Joezjni (Rus/13) 6-1 6-4. Miami. Vrouwen. Halve finale: Clijsters (Bel/14) - Henin (Bel) 6-2 6-7 (3) 7-6 (6), Venus Williams (VSt/3) - Bartoli (Fra/13) 6-3 6-4. AGENDA ATLETIEK De zwaarste 10 van Zeeland. Start 6,5 en 10 km: 14.30 uur (zaterdag). Locatie: bos van Westerschouwen (daar ook inschrijven en op halen startnummers, dus niet in De Molen berg). Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis gaat de zorg nóg beter organiseren. Op woensdag 7 april a.s. is er een informatiebijeenkomst voor belangstellenden in het ziekenhuis, locatie Zierikzee. De bijeenkomst kent een open agenda en er is volop gelegenheid om vragen te stellen. ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36