meer geen prooi 229 D ad Van den Heuvel weg als bondscoach 23 Nederlanders in Ronde van Vlaanderen REIZEN 4-daagse vliegreis Wenen is een prachtige stad waar u zich geen moment zult vervelen. Absolute hoogte punten om te bezoeken zijn het Paleis de Hofburg met de Spaanse Hofrijschool, de beroemde Stephansdom en het Schloss Schönbrunn. Of ga winkelen in de moderne winkelstraten en maak uw dag compleet met een koffiepauze en een echte sachertorte! Oad Reizen heeft speciaal voor u een 4-daags arrangement samenge steld waarbij u verblijft in hotel Senator*** o.b.v. logies en ontbijt tegen een zeer aantrekkelijke prijs. Aarzel niet en boek nu! Vertrek vanaf Düsseldorf in april, mei en juni. Reisnummer: CVWE08-22 zaterdag 3 april 2010 'Cancellara en Breschel zitten als ploegmaats in een luxepositie. Ik tip daarom een van de twee' Johan Museeuw door die dopingzaak? Uw voormali ge ploegmaat Frank Vandenbroucke is er in gelijkaardige omstandighe den volledig aan onderdoor gegaan. „Ik ben positief ingesteld. Ik heb een aantal zaken moeten onder gaan, maar ik heb me nooit rade loos gevoeld. Integendeel. Door al les wat ik heb meegemaakt, ben ik dichter bij mezelf gekomen.." 1 Den Ast 2 Kluisberg 3 Knokteberg 4 Oude Kwaremont 5 Paterberg 6 Koppenberg 7 Steenbeekdries 8^ Taaienberg 45 Om 925m 1100m 2200m 3 60m 600m 700m 530m 5,5% 9 Eikenberg 6,8% 10 Molenberg 8,0% 11 Leberg 4,0% 12 Berendries 12,9% 13 Tenbosse 11,6% 14 Muur-Kapelmuur 5,3% 15 Bosberg 6,6% 1300m 463m 95 Om 940m 450m 475m 980m 6,2% 7,0% 4,2% 7,0% 6,9% 9,3% 5,8% nieuwegein - Michel van den Heu vel vertrekt per direct als bonds coach van de Nederlandse hockey- mannen. De KNHB maakte dat gis teren bekend. De twee partijen hebben vanwege een verschil van inzicht over het te voeren beleid richting de Olympische Spelen van 2012 en het WK in 2014 beslo ten de samenwerking te beëindi gen. De 45-jarige Van den Heuvel be gon na de Spelen van 2008 als op volger van Roelant Oltmans als bondscoach. Hij was eerder assis- tent-bondscoach en coach van long Oranje. Hij wist met Oranje geen hoofdprijzen te pakken. Bij de Europese titelstrijd eindigde zijn ploeg als derde, bij de Cham pions Trophy als vierde en het WK werd vorige maand afgesloten met een bronzen plak. Bij dit toernooi in New Dehli maakte Van den Heuvel niet altijd een even sterke indruk. Soms was hij na afloop ietwat gespannen tij dens de persconferenties. Teun de Nooijer, aanvoerder van Oranje, sprak op het WK nog zijn steun uit voor het aanblijven van Van den Heuvel. „Ik zit vol met mijn hoofd in de Euro Hockey Lea gue dus ik wil er nu niet veel meer over zeggen dan dat ik het heel ver velend vind voor Michel. Hij was bezig met zijn traject en dat is nu korter geworden dan hij zelf voor ogen had." De KNHB beraadt zich de komende tijd over de opvolging en streeft ernaar het proces op 1 juni afgerond te hebben. 6a voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/steden. oad.nl/steden fe 4PS r» Bel 0900-8482 (0,15pm) V®' of ga naar uw ANVR-reisbureau. Toen u in 2004 afscheid nam, stond uw opvolger Tom Boonen klaar om de fakkel over te nemen. Zijn carrière vertoont veel parallellen met de uwe. Is hij de nieuwe Museeuw? „Ik zal het niet gauw van iemand zeggen, maar Tom is de evenknie van mezelf Toen Boonen in 2002 als derde finishte in Parijs-Roubaix heb ik hem gezegd: 'Ooit zul jij hier op mijn plaats staan'. Ik zag meteen dat hij een uitzonderlijk ta lent was." Over Boonen gesproken. Is hij dé fa voriet voor de Ronde van Vlaande ren? „Boonen was zowel in Dwars door Vlaanderen als de E3-prijs domi nant op de hellingen. Alleen lever de het weinig op. Ik begrijp niet waarom Tom onderweg zoveel krachten verspilt. Wie in tweede of derde positie omhoog rijdt, ver bruikt tien procent minder ener gie. Op vijf hellingen maakt dat een wereld van verschil. Ik weet ze ker dat Tom in de E3-prijs niet had moeten buigen voor Cancella ra als hij onderweg slimmer had gekoerst." Vlaanderen. om fouten te maken. Door het bloedpaspoort en het systeem van de whereabouts is er nu meer con trole. Het wrange is dat de renners zich hebben aangepast aan de nieu we situatie, maar de organisatoren nog niet. De grote rondes duren nog altijd drie weken en in berge tappes moeten er nog altijd vier cols worden beklommen. Ik heb het daar moeilijk mee. Wel het do- pinggebruik willen beteugelen, maar niks doen om het de renners makkelijker te maken. Ondanks al- foto epa les constateer ik dat er nu nog net zo snel wordt gereden als in mijn tijd." Dat kan alleen betekenen dat de hui dige generatie beter is getraind of dat er ook nu nog doping in het spel is. „Als ik zeg dat er even snel wordt gereden, insinueer ik niks over do- pinggebruik. Ik constateer het al leen maar." Hoe diep heeft u in de put gezeten Waarom wil Boonen zo graag impo neren? „Dat vraag ik me ook af. Zoals hij dit jaar koerst, heb ik hem nooit eerder gezien. Misschien wil hij de boel forceren omdat zijn team niet het niveau haalt van de voorbije ja ren. Quick-Step heeft met Boonen wel een goede spits, maar er is geen middenveld meer. Dat kan in de Ronde van Vlaanderen een groot probleem worden. Wie wint er morgen? Voor mij zijn er vijf kanshebbers. Cancella ra, Breschel, Pozzato, Flecha en Boonen steken er bovenuit. Cancel lara en Breschel zitten als ploeg maats in een luxepositie. Ik tip daarom een van de twee. Ik denk dat Breschel de beste papieren heeft." 94e Ronde van Vlaanderen brugge - Een van de topfavorieten voor de overwinning in de Ronde van Vlaanderen, de Italiaan Filip- po Pozzato, verschijnt morgen we gens ziekte niet aan de start. Wel doen liefst 23 Nederlandse wielren ners mee, verdeeld over zes teams. De ploegleiding van Rabobank wees naast de Belg Nick Nuyens de volgende renners aan: Lars Boom, Rick Flens, Sebastian Lange- veld, Tom Leezer, Joost Posthuma, Tom Stamsnijder en Maarten Tjal- lingii. Voor Skil-Shimano komen Roy Curvers, Koen de Kort, Floris Goesinnen, Tom Veelers, Job Vis sers en Piet Rooijakkers in actie. Vacansoleil reist naar Brugge af met de Nederlanders Wouter Mol, Joost van Leijen, Johnny Hooger- land, Jens Mouris, Bobbie Traksel en Lieuwe Westra. Verder rijden Martijn Maaskant (Garmin), Servais Knaven, Niki Terpstra (beiden Milram) en Kar- sten Kroon (BMC) mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33