beheerste de grachten 1940 Verhalen gebundeld Middelburg Eieren zoeken bij schaapskooi de nieuwe NISSAN QASHQAI Boetes bij test op rollenbank Workshop vooor mantelzorgers Optreden The Orca's in 't Schuttershof Lezing over macht Jehova's Getuigen Avond in het teken van vliegvissen Paasactiviteiten in gymzaal De Houtuyn Grote paasmarkt op Vlissingse boulevard Brainstormdag zelfstandigen www.autosturm.nl zaterdag 3 april 2010 Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@thoienbv,nl wvAv.tholenbv.nl wwwsaabtuning.nl VLISSINGEN - Bij een controle op het oude Scheldeterrein in Vlissin- gen heeft de politie donderdag een aantal bekeuringen uitgeschreven. Zeven bromfietsen waren opge voerd. Twee bromfietsers reden zonder helm, iemand had geen rijbewijs, en vier automobilisten hadden hun gordel niet om. HEINKENSZAND - De opening van het bezoekerscentrum van de schaapskooi bij Heinkenszand krijgt deze Pasen een feestelijk tint je. Kinderen mogen eieren zoeken, terwijl er voor volwassenen een OOST-SOUBURG Vrijwilligersorganisatie Manteling geeft op dinsdag 20 april in wijkge- bouw De Kwikstaart in Oost-Sou burg een workshop voor mantel zorgers. Onderwerp is 'Vergroot je energie'. De workshop duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Deelname is gra tis. Opgeven via 0118-553530 of info@mantelingwalcheren.nl. MIDDELBURG The Orca's treden morgen op in Ca fé 't Schuttershof in Middelburg. De vier bandleden spelen repertoi re van surfzangers als Dick Dale en The Ventures. De band is naar ei gen zeggen 'fris, vrolijk en leuk om naar te kijken'. Het gratis optreden begint om 17.00 uur. ARNEMUIDEN Ex-Jehova's Getuige W. de Goeij geeft vanavond om 19.30 uur in De Arne in Arnemuiden een lezing voor jongeren tussen 15 en 25 jaar met als thema 'de verborgen macht achter de Jehova's getuigen'. Entree is 6 euro, inclusief consumptie. nieuwe expositie over de Zak van Zuid-Beveland en een fototentoon stelling over de Borselse dorpen en hun wapens te zien is. Het centrum is beide paasdagen ge opend van 11.00 tot 16.00 uur. 'S-HEER ABTSKERKE Vliegvisvereniging Lure and Emer- ger houdt dinsdag een workshop vissen met de vliegenhengel. Be langstellenden kunnen vanaf 19.00 uur terecht bij dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Ook wordt er gediscussieerd over diverse vistech nieken en kunnen materialen wor den geruild of verkocht. VLISSINGEN Palladium houdt maandag tussen 14.00 en 16.00 uur paasactiviteiten in de gymzaal van school De Hou tuyn in Vlissingen. Kinderen kun nen er paaseieren zoeken en er wordt geschminkt. Tevens kan er geknuffeld worden met een echte paashaas. De middag kost één euro. VLISSINGEN Op de boulevard in Vlissingen wordt morgen een grote paas markt gehouden. Van 10.00 tot 17.00 uur staan er zo'n 150 kramen, onder meer met boeken en kle ding. De boulevard is vanaf 07.00 uur afgesloten voor verkeer. Besneeuwde stammen drijven in de Middelburgse gracht. Links is houthandel nu het politiebureau, het kantoor van Scoop en een winkelcomplex staan. Wat Alberts &Co. zo speciaal maakte, was de aanvoer van zijn grondstoffen. De grachten lagen vol met boomstammen. Kinderen vonden het een sport om over die stammen te lopen. Dat was een ge vaarlijk spelletje. Er zijn kinderen tussen de stammen onder water verdwenen en verdronken. Het hout kwam uit Scandinavië. Via de kaaien en de grachten diri- DISHOEK - Voor alle zzp'ers - zelf standigen zonder personeel - in Zeeland wordt dinsdag in Dishoek weer een zzp-café georganiseerd. Deelnemers kunnen tussen 9.00 en 17.00 uur in Stormtijd discussië ren over het zelfstandig onderne merschap. Zzp'er Martijn Anderson organi seert de brainstormdag iedere eer ste maandag van de maand. Er worden gratis workshops gegeven door zelfstandigen. geerden de mannen van Alberts de stammen richting de Heren gracht. De stammen lagen een tijd je in het water te weken om ze ge schikt te maken voor verdere ver- wèrking. Bij de fabriek werden ze langs een helling omhoog getrok ken en tot planken gezaagd. Vrachtwagens reden af en aan naar de Loskade om de geprodu ceerde planken naar schepen te Alberts zonen, op de plaats waar foto collectie Cor Sohier brengen voor verder transport. Dirk Julianus klom op tot bedrijfs leider. „Alberts was een vooruit strevend bedrijf', vertelt zijn vrouw. „Het was één van de eerste ondernemingen die een pensioen tje regelde voor zijn personeel." Dat sociale beleid was onder meer te danken aan Floor Wibaut, later beroemd geworden als wethouder volkshuisvesting in Amsterdam. Wibaut was aan het begin van de twintigste eeuw directeur bij het bedrijf. „Ik herinner me ook nog het schaftlokaal. Een prachtig gebouw. Helemaal opgetrokken in artde- co-stijl. Zelfs de tafels en stoelen had Alberts speciaal laten ontwer pen. Er stond ook een hele grote zwarte kachel. Daar zetten de man nen hun 'puzzetje', een kan met koffie, op. Die was dan tegen schafttijd lekker opgewarmd." In de jaren zestig vertrok houtzage rij Alberts uit de binnenstad. In 1973 wordt de productie naar Nieu- wersluis verplaatst nadat het on derdeel was geworden van de on derneming Internatio. Zus verhuis de mee, maar keerde met haar ge pensioneerde man terug naar Mid delburg. Stoomhoutzagerij G. Alberts stond bijna een eeuw in de stad. De verhalen uit de serie Middelburg 1940 worden gebundeld. Dat boek brengt uitgeverij Vèrse Hoeven in samenwerking met de PZC volgen de maand uit onder de titel 'Herin neringen aan de verdwenen stad'. Het boek wordt op 17 mei gepre senteerd. Q www.versehoeven.nl Reacties op deze rubriek naar: redactie PZC, Postbus 91, 4330 AB Middelburg, of naar: middelburg1940@pzc.nl. staat in onze showroom! GOES MIDDELBURG Amundsenweg 39 0113-602000 Noordweg 467 0118-612042 watervilia's. Waterstad, Goese Schans Op zaterdag 10 april start de verkoop van de stads woningen, herenhuizen, Kom voor meer informatie tussen 21-14 uur naar F het verkoopinformatiecen- r" tram aan de Houtkade te Stalt verkoop tweede deelfase! 'Goes. - j www.goeseschans. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27