Houthandel Alberts bin Jutten, wandelen en fietsen bij Terra Maris Triskell luidt World of Silk definitief uit n9n uit Op de foto met Voetbaltoernooi Zwaargewonde je instrument verplaatst in Smerdiek 1E PAASDAG: PA ASM A R KT B0ULEVARD VLISSINGEN 10.00 -17.00 UUR fT 2e vana 10.00 u genieten zaterdag 3 april 2010 OOSTKAPELLE - Bij Terra Maris in Oostkapelle kunnen bezoekers tij dens de paasdagen terecht voor di verse activiteiten. Vandaag is er een fiets- en wandel arrangement. Voor 8,50 euro per persoon krijgt men een museum- en tuinbezoek, een fietstocht door het natuurgebied De Manteling en een wandeling in het natuurge bied Oranjezon. De deelnemers kunnen op eigen gelegenheid mu seum en tuin bezoeken. Daarna stappen de deelnemers en de gids om 13.00 uur op de fiets voor een tocht door de Manteling langs de karakteristieke buitenplaatsen en vroegere lusthoven van rijke koop lieden, naar Oranjezon. Strandjutten kan op tweede paas dag van 13.30 tot 15.30 uur voor 3,50 euro per persoon. Het begint met een inleiding bij het grote zee-aquarium. Daarna struint de jutter langs het strand op zoek naar natuurlijke en niet natuurlij ke aanspoelsels. De Jutter geeft uit leg over de natuurlijke vindsels. Morgen en komende woensdag or ganiseert Terra Maris in samenwer king met Staatsbosbeheer een stin- zenwandeling. Deze wandeling start om 14.00 uur vanaf Terra Ma- ris. Aanmelden voor alle activiteiten moet via reserveringen@terramaris.nl of tele fonisch via 0118-582620. door Annemarie Zevenbergen MELISKERKE - De laatste dagen van World of Silk in Meliskerke zijn aangebroken. Althans, de laatste dagen van de permanente activitei ten in het Meliskerkse voormalige zijdemuseum, dat vier jaar geleden al van museum naar galerie trans formeerde. De doorlopende exposities, de winkel en het restaurant sluiten na Pasen definitief Slechts één gro te, jaarlijkse kunstmanifestatie blijft over. Die zal dit jaar waar schijnlijk in september en oktober plaatsvinden in de galerie en de tuin. De accommodatie blijft be schikbaar voor recepties en verga deringen. In de winkel van het museum is de grote uitverkoop sinds afgelo pen woensdag aan de gang. De laatste kledingstukken, sieraden, zijden objecten en kunstwerken moeten voor vijf uur Paaszondag middag verkocht zijn. Tweede Paasdag is er een optreden van het Zeeuwse kwartet Triskell. De musici Lianne Timmerman (zang, fluit), Aagje Feldbrugge (viool, zang), Pieter van Dort (gi taar, zang) en Hans Timmerman (basgitaar, zang) brengen Iers-Kel tische muziek en Engelstalige songs. Zowel oude als nieuwe tra ditionals staan op het repertoire. Het optreden van Triskell is tussen 14 en 16 uur te horen en de toe gang is gratis. Opslag van planken in de Hof van Ghijsen, genoemd naar de directeur. Zo had je ook de Hof van Tange als opslag plaats voor planken en balken, nu bekend als een parkeerterrein. foto collectie N. Julianus-Koppejan Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld ver woest. De serie Middelburg 1940 en de website op www.pzc.nl laten de voor oorlogse stad herleven. door Theo Giele Touwtje springen, dan ging het sneller. Maar toch: het was een heel eind van de Oude Vlis- singseweg naar de her vormde school op het Molenwa ter. Neeltje 'Zus' Julianus-Koppe jan (1932) liep twee keer per dag naar en van school. de jaren dertig nog echt buiten de stad. Er lagen fraaie buitenhuizen aan. Zorgvrij, Gaternisse en, wat verder terug, Veldzigt. Deze statige panden staan er nog. Ongeveer waar nu het fietsbruggetje naar de wijk Veldzigt is, stond het 'koepel tje', het theehuis van de villa. Opa en oma Florisse woonden er ook. Zij hadden een klein boerde rijtje met wat vee en een soort tuinderij. Zus woonde op num mer 25, een rijtje huizen aan de overkant, meer richting de molen. De woningen zijn gesloopt na de inundatie van Walcheren in 1944- Ook Buitenrust en De Parel ver dwenen na de oorlog. Het Parel wegje herinnert nog aan het verle den. In 1955 trouwde 'Zus' met Dirk Julianus die op kantoor werkte bij houthandel Alberts 8c Co. Het be drijf beheerste sinds de jaren ze ventig van de negentiende eeuw het beeld in het noordwesten van de stad. Het bedrijf was gevestigd aan Achter de Houttuinen, op de plaats waar nu onder meer het po litiebureau staat. Het was een groot complex met een stoomzage rij en houtopslag. Alberts was niet de enige industrie binnen de stadsgrenzen. Waar nu de Zeeuwse Bibliotheek staat, was ijzergieterij Boddaert; Polak had een ijzergieterij aan de Schoor- steenvegerssingel; naast de schouw burg aan het Molenwater stond de gasfabriek en de Vitrite lampen- voetfabriek was gevestigd aan de Maisbaai. Neeltje was de jongste op één na van de vijf kinderen van Andries Koppejan en Maria Florisse. Vader was pakhuisknecht bij Alewijnse, een koopman op de hoek van de Langeviele en de Molenberg. Thuis was het geen vetpot en dus gingen de kinderen Koppejan naar de school op het Molenwater. „Dat was de school voor de gewone mensen. In de Singelstraat was nog een hervormde lagere school, maar die was meer voor de beter gesitueerden", herinnert 'Zus' zich. Toch had ze het niet slecht getrof fen. De Oude Vlissingseweg lag in Neeltje Koppejan met haar kleine zusje Rietje. foto N. Julianus-Koppejan MIDDELBURG - Fotografe Mieke Wij nen fotografeert morgen tijdens de kunst- en cultuurroute in Mid delburg iedereen met zijn of haar muziekinstrument. Wijnen hoopt dat tijdens het fotograferen sponta ne jamsessies ontstaan tussen de verschillende muzikanten. Deelne mers krijgen de foto's per mail toe gestuurd. Tussen 13.00 en 17.00 uur is iedereen mét instrument welkom in De Kletskelder aan de Singelstraat. WESTKAPELLE - Het schoolvoet- baltoernooi van de Walcherse dor pen, dat afgelopen woensdag in Westkapelle niet doorging vanwe ge het weer, wordt nu gespeeld op woensdag 14 april. Het toernooi wordt gehouden op sportpark Prelaat aan de Domi neeshofweg. Het begint om 12.45 uur. Er doen 58 teams mee. Om 18.00 uur worden de prijzen uitge reikt door burgemeester Rob van der Zwaag. SINT MAARTENSDIJK - Bij een onge luk op de Oudelandseweg in Sint Maartensdijk is gistermiddag een 67-jarige bromfietser uit Duisburg (D) ernstig gewond geraakt. Het slachtoffer kwam rond 13.20 uur in botsing met een personen auto bestuurd door een 21-jarige vrouw uit de gemeente Tholen. De Duitser is in kritieke toestand per helikopter naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam vervoerd. o.a. espositf' Rcaaitf Bebbaut Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26