zeeland 123 strandgangers The Chimney wint HooilKoorts Nu al 8500 bezoekers bij watersnoodmuseum landelijke stamboekvereniging Dé hogeschool voor Management Open avond 7 april 2010 Notenboom Paasshow zaterdag 3 april 2010 op het strand. Ze komt nog bij van de bevalling, al gaat dat bij een paard érg snel. Ook voor de jonge Akyra zit een strandrit er nog niet in. Over een week of acht, schat Van Dongen in, zal ze - onder toe ziend oog van moeder Daily - ken nismaken met strand en zee. Tinkers zijn fervente strandgan gers. Van Dongen: ,,'s Zomers ga ik vaak met de paarden zwemmen in zee. De grote paarden zwem men zelfs als hun berijder erop zit." De tinkers zullen dan ook blij zijn met het begin van het badsei zoen vandaag. Toch heeft ook de Walcherse strao- variant natuurlijk een rituele en ook praktische achtergrond: het zeewater werkt reinigend en ont smettend. En dat kunnen de tin kers met hun lange sokken na een winter op stal wel gebruiken. Zwemmen zit er vandaag niet in. Zelfs voor tinkers in wintervacht is het zeewater nog te koud. Paardenras Tinker is een paardenras. Het ras komt oorspronkelijk uit Ier land en Engeland. De naam komt van het Ierse woord tinceard (tinsmid), een scheldnaam voor zigeuners. Tin kers waren de paarden van zigeu ners. Ze trokken de wagens. Tinkers zijn rustige paarden en heb ben een goed, eerlijk, slim en soms ook eigenwijs karakter. Ze zijn ook erg nieuwsgierig. De paarden zijn meestal bont ge kleurd (wit-bruin of wit-zwart), maar er zijn ook effen tinkers. f De schofthoogte is ongeveer 1.50 meter. Tinkers zijn flink behaard. Ze heb ben lange manen, een lange staart en lange 'sokken' boven de hoe ven. In de winter hebben ze een dikke vacht, 's zomers een dunne. 1 De paarden hebben een breed hoofd, met grote ogen en rechtop staande, naar voren wijzende oren. Ze hebben soms één of twee blau we ogen. Tinkers worden voornamelijk ge bruikt als recreatiepaard, maar zijn ook geschikt voor sport (dres suur en springen). Omdat ze soms eigenwijs zijn, zijn ze niet geschikt voor beginners en vanwege hun kracht ook niet voor kinderen. Strandrit De sokkenwasrit voor tinkers vindt vandaag plaats op het strand bij Oostkapelle. Ruim dertig deelnemers uit het hele land en uit België hebben zich aangemeld. Om 10.00 uur wordt verzameld op de Bloemenlaan in Oostkapelle, bij de strandovergang naar pavil joen De Lage Duintjes. De rit - in een rustig tempo - duurt tweeënhalf uur. Onderweg kunnen de paarden pootjebaden. Rond 13.00 uur is de terugkomst op de parkeerplaats en worden de paarden afgezadeld en verzorgd. De sokkenwasrit wordt daar afge sloten met een lunch. De liefhebbers gaan daarna met hun tinkers terug naar strand en zee voor een 'pittige rit'. v Deelname kost 5 euro voor leden van de NSvT, 7,50 voor niet-ieden en 5 euro voor wandelaars zonder paard (bijdrage voor de lunch). door Jens Pauw SEROOSKERKE - The Chimney uit Bruinisse heeft donderdagavond in De Zandput in Serooskerke (W) de finale van het popproject HooilKoorts gewonnen. De jury complimenteerde de bandleden met hun 'sterke en compacte op treden'. Volgens gitarist Willem de Leeuw (20) van The Chimney was het een speciale avond. „We speel den vijf nummers en het ging ei genlijk best lekker, ook al moesten we als laatste optreden." De jury was erg tevreden. „Vol gens hen zijn we toe aan een stap je hoger. Alleen moeten we ons le ren gedragen op het podium", grapt De Leeuw. Hij doelt op ge beurtenissen tijdens optredens. „Bij ons valt er bijvoorbeeld altijd wel een drumstel op de grond." Vólgens de gitarist speelt de band Britrock. „En eigenlijk nog wel iets harder. We zijn nu bezig met het opnemen van nieuwe nummers. Die hopen we binnenkort uit te brengen." De cheque van tweehon derd euro die The Chimney ver diende met de overwinning, komt dan ook goed van pas. „Daarvan gaan we nieuwe microfoons ko pen en nog wat ander spul." The Chimney - bestaande uit vijf bandleden - is nu iets meer dan een jaar bezig. „Tijdens het uit gaan ontstond het idee voor een bandje. De bandnaam ('de schoor steen') is overigens niet zo bijzon der hoor, die werd gewoon verzon nen door de moeder van de zan ger", lacht De Leeuw. Door de winst mag de band op 12 juni optreden tijdens de Zeeuwse Belofte, een popproject in Goes. Daar is weer een wildcard te ver dienen voor het grotere Pop aan Zee. „Zo proberen we betere door stroming te creëren", vertelt HooilKoorts-organisator René de Dreu. „De bands krijgen steeds op nieuw de kans om zich te bewij zen en naar een hoger niveau te groeien. Deze begeleiding werkt beter dan dat die jonge gasten steeds demo's moeten insturen." De Dreu heeft de muziek van be ginnende bandjes de afgelopen twee jaar zien veranderen. „Vroe ger had je van die periodes met al leen maar punk of electro. Het was deze editie allemaal veel bre der. Je ziet dat de invloed van de muziekindustrie minder wordt. De jeugd gaat zelf experimenteren met allerlei oude en nieuwe mu ziekstijlen." door Piet Kleemans OUWERKERK - Nog voordat het nieuwe zomerseizoen is ingegaan, heeft het watersnoodmuseum in Ouwerkerk al 8500 bezoekers mo gen verwelkomen. Sinds donder dag is het museum - uitgezonderd maandag - weer elke dag open (van 11.00 tot 17.00 uur). Ook daar op is weer een uitzondering ge maakt: komende maandag, twee de paasdag, is het museum wel open. Directeur Jaap Schoof spreekt van een opvallend goed resultaat, ze ker gezien het feit dat het museum afgelopen winter door sneeuw slecht bereikbaar was. Het Ouwer- kerkse museum trekt niet alleen veel bezoekers, maar deze komen ook-van steeds verder weg. Opvallend is het grote aantal be zoeken van groepen. Het museum verzorgt inleidingen en voor scho len wordt steeds meer maatwerk geleverd. Daarbij wordt ook de om geving van het museum betrok ken. De wisselexpositie Kunst werken wordt verlengd en uitge breid met honderd schilderijen van basisschoolleerlingen. Het aantal verhalen bij de namen van project 1835 1 is uitgebreid. Het komt steeds vaker voor dat fa milieleden en kennissen van ramp slachtoffers verhalen insturen via www.deramp.nl. Business Marketing Hotel Travel Events Business School Infosessie om HBO 3 jaar 19:00 20:00 uur MB0 2jaar Eindhoven Hilversum Maastricht WWW.notenboom.nl AMATOO! PZC-verslaggeefster Wendy van den Hurk doet verslag vanuit Indonesië op www.pzc.nl/blog/indonesie/ STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl foto Lex de Meester 2e paasdag (5 april) van 11.00-17.00 uur De nieuwe collecties zijn binnen. Kom een kijkje nemen in onze winkel! Kijk op de website voor onze aanbiedingen! Minderhoud Wonen Zuidstraat 116 j Westkapeile 0118-571212 www.minderhoudwonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25