Tinkers zijn fervente 221 zeeland Dert-panden Vlissingen worden een hotel DIESEL Shuttlebusjes rijden 30 april in Wemeldinge Jan Stins Paasknutsels op Klepperhoeve SOKKENWASRIT Walcherse paardenliefhebbers organiseren tocht voor Sprookjes bestaan! Man opgepakt voor bedreiging in Vlissingen OPEN OCHTEND zaterdag 3 april 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties U 4jÈjf* "Lid "Restauratoren Nederland" voormensen die vakwerk kunnen waarderen 0é DAMPLEIN 7, MIDDELBURG t. 0x18-636635 www.janstins.nl MIDDELBURG - Kinderen van vier tot en met tien kunnen vanmid dag paasknutselen op kinderboer derij De Klepperhoeve in Middel burg (tussen 13.30 en 15.30 uur). Meedoen kost 1 euro. ManrasH door Carla van de Merbel Op Schouwen-Duive- land hebben ze elk voorjaar het 'straorieën', op Wal cheren gebeurt van daag iets soortgelijks. Ruim dertig paarden en hun berijders doen mee aan een 'sokkenwasrit' op het strand en - natuurlijk - in de zee bij Oostkapelle. Het verschil met de Schouwse traditie: bij het straorieën kan elk paard meedoen, de sokkenwasrit van vandaag is be doeld voor één paardenras: de tin kers. De sokkenwasrit voor tinkers - voor het eerst in Zeeland - is geor ganiseerd door Leonoor van Don gen uit Biggekerke en Ilona Mal- jers uit Sint Laurens. Ze deden dat op verzoek van de vereniging Ne derlands Stamboek voor Tinkers (NSvT), ter promotie van het ras en de vereniging. „Maar vooral ook om samen van een strandrit te genieten. Het is gezellig en ook nog prachtig om te zien: ruim der tig paarden van hetzelfde ras op het strand en in de zee", zegt Van Dongen. Van Dongen en Maljers zijn eige naar van een aantal tinkers. Afgelo pen zondag is de jongste telg van de stal geboren: Akyra Di Baggio, zoon van Baggio (zijn vijftigste kind!) en Daily. Daily zal er niet bij zijn vandaag door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Twee van de drié voormalige Dert-panden aan de Nieuwendijk in Vlissingen worden omgevormd tot één hotel. Dat zegt Chris Mc Evoy van ME Vast goed die de twee gerenoveerde panden van projectontwikkelaar Marsaki heeft gekocht. Ruben de Pagter uit Middelburg gaat het hotel huren van ME Vast goed en exploiteren. Momenteel wordt er in de panden nog ver bouwd. Naar verwachting kan van af 1 juni het hotel worden inge richt en kan het op 1 juli worden geopend. In het hotel, waarvan de naam nog niet bekend is gemaakt, ko- Meer vermogen (tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppel) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder C02 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling tuningzeeland.nl Dieselluning vooralle merken personenwagens! Pearyweg 6 GOES j Tel: 0113-561812 Web: www.dieseltuningzeeland.nl men zestien kamers van elk onge veer 23 vierkante. Elke kamer krijgt een luxe badkamer. Verder komen er een ontbijtzaal en een restaurant/bar. ME Vastgoed wil zich meer en meer toeleggen op bijzondere Vlis- singse gebouwen met een monu mentale uitstraling. „Eerder maak ten we vooral appartementen in gebouwen. Dat doen we nog steeds, maar we willen daarnaast meer doen met bijzondere objec ten", zegt Mc Evoy. „We willen van vergane Vlissingse glorie weer mooie, waardevolle ge bouwen maken. Net als wat we met de Jugendstil-panden hebben gedaan en nu met de Dert-panden doen." VLISSINGEN - Een 23-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats is in de nacht van donder dag op vrijdag rond 00.45 uur aan gehouden omdat hij in een wo ning aan de Jan Vermeerlaan in Vlissingen een vrouw had be dreigd met een wapen. De vrouw' zag kans de woning te ontvluch ten en de politie te waarschuwen. De man zit in Torentijd. De man en vrouw kennen elkaar. www.kunsteducatiewalcheren.nl ZATERDAG 10 APRIL 2010 10.00 - 12.30 UUR MIDDELBURG maak kennis met ons veelzijdige aanbod op gebied van muzieklessen en creatieve cursussen Kuiperspoort 12, 18 en 21 www.zeeuwsemuziekschool.nl Leonoor van Dongen met de pasgeboren tinker Akyra en zijn moeder Daily. PZC kantoren zijn op maandag 5 april gesloten. De redactie is wel telefonisch bereikbaar. Wij wensen u fijne paasdagen! WEMELDINGE - Bezoekers die op Koninginnedag naar Wemeldinge komen, kunnen hun auto parke ren op het industrieterrein Choor- hoek en aan de Wemeldingse Zandweg. Daar vandaan en ook vanaf de Bonzijweg rijden shuttle busjes. Bij de begraafplaats aan de Wemeldingse Zandweg en op het terrein van Fixet wordt een aantal invalidenparkeerplaatsen inge richt. Dat meldt de organisatie van Koninginnedag Wemeldinge 2010 op haar website. Bewoners die niet zo vroeg van huis willen, kunnen de route het makkelijkst bereiken via de noord zijde. Mensen die slecht ter been zijn worden desgewenst door ste wards begeleid naar de tribune, v' www.wemeldinge30april.ni en www.pzc.nl/oranjeboven KINDEROPVANG OP MAAI Dagopvang 0 tot 4 jaar •Tel 0115-686100 Locaties: Axel Goes Hulst Philippine SchoondIJke Terneuzen Vlissingen Zaamslag Zulddorpe rfKomt'ü gerust vrijblijvend langs Ejuultje is geopend van maandag t/m zondag üyan 06.30 tot 19.00 uur www.juultje.nl :ichtlng Proklno

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24