PZC 2, overleg bouw ziekenhuis Doorbraak in 7aa1«iiiiI 2e Pasen maandag 5 opril 20% KORTING* TJ fed m i 8%s WALCHEREN 24 en 25 22 en 23 WERKGROEP Directie en gemeenten om tafel Kantkloskunst te kijk Giro en Tour zoeken vrijwilligers almanak Gat is Woonboulevard de Mortiere geopend! W W§. J www.woonboulevarddeaaortiere.nl DE EERSTE 10 BADKAMERS imcus.n rvVijUAo 'jvi door Miriam van den Broek en Theo Giele MIDDELBURG - De gemeenten Vlis- singen en Middelburg worden na drukkelijk betrokken bij de bouw van het ziekenhuis op Walcheren. Met de directie van de Admiraal De Ruyterziekenhuizen vormen wethouders van beide gemeenten de bestuurlijke projectgroep Nieuwbouw Ziekenhuis Walche ren. Dat is de uitkomst van een ge sprek tussen de drie partijen.Het initiatief voor het opzetten van een projectgroep komt van het zie kenhuis. „Directeur Pieter Vierhout heeft nog eens aangegeven wat de weg is die hij wil bewandelen. Die weg bewandelen we nu samen", zegt de Vlissingse wethouder Rob van Dooren. Hij was met de wethou ders Piet Polderman (Vlissingen) en Albert de Vries (Middelburg) bij dat gesprek. „Vierhout begrijpt dat de gemeenten er behoefte aan hebben om meer te doen dan al leen langs de zijlijn te staan. Boven dien is bij het ziekenhuis het besef doorgedrongen dat het noodzake lijk is draagvlak te creëren onder de bevolking", aldus Van Dooren. Vorige week nam de Vlissingse ge meenteraad een motie aan waarin werd benadrukt dat - indien moge lijk - het ziekenhuis gebouwd moet worden ten westen van het Kanaal door Walcheren. Toch zal de locatie van het nieuwe zieken huis (Mortiere in Middelburg of Vrijburg in Vlissingen) geen twist punt worden binnen de project groep, zegt Van Dooren. „De in steek is ziekenhuiszorg op Walche ren. Wel hebben we vastgesteld dat de ontwikkelingen in de zorg zo snel gaan, dat de plannen voor het ziekenhuis constant herijkt moeten worden. Dat betekent ook dat het ziekenhuis zich -misschien moet heroriënteren op de locatie. Die ruimte geven we elkaar." „De ambitie blijft om het zieken huis binnen vier jaar van de grond te krijgen", vult Albert de Vries aan. Dat moet ook financieel moge lijk zijn. De wethouders hopen het ziekenhuis daarbij te kunnen hel pen via hun politieke kanalen in Den Haag. Verder willen de Walcherse wet houders in de gaten houden dat, zolang het nieuwe ziekenhuis er niet is, ingezet wordt op zo vol waardig mogelijke ziekenhuiszorg in Vlissingen, aldus De Vries. Tinkers zijn fervente strandgangers Alberts Co. beheerste de grachten Zaterdag 3 april 2010 Tip? walcheren@pzc.nl WESTKAPELLE - Dingeman Lievense toont een vitrine met daarin werk van zijn halfzus, de Westkappelse kant werkster en -ontwerpster Tine de Vos (1901-1992). Het werk van De Vos en andere kantkloskunst is te zien op de expositie Kanten Klossen in museum Het Polder huis in Westkapelle, die gisteren door Dingeman Lie vense is geopend. Op de expositie vloeien klassieke mo tieven en hedendaagse ontwerpen samen. De tentoon stelling verbeeldt niet alleen kant maar ook de kunst van het klossen en de geschiedenis van de Westkappel se kantvereniging Het Molenwiekje, opgericht in 1926. Behalve werk van vroeger zijn ook moderne kantobjec ten van Lidwien Roording te zien op de expositie in Het Polderhuis. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Voor de Giro- en Touretappes in Zeeland worden zo'n 200 verkeersbegeleiders ge zocht. Vrijwilligers ondergaan een korte selectie en krijgen een in structie over de werkzaamheden. Bij de etappes op 10 mei (Giro) en Tip? redactie@pzc.nl 4 juli (Tour) is het de taak van ver keersbegeleiders om kruisingen op de route met dranghekken af te zet ten en het verkeer tegen te hou den. Op drukke punten gebeurt dit in samenwerking met de politie. Aanmelden via tour@zeeland.nl. De fotograaf is de zes kruisjes gepas seerd en zo langzamerhand door alle wateren gewassen. Hem hoef je niets meer wijs te maken. Hij gaat sinds jaar en dag door het leven als, wat nu zo populair wordt omschreven als zzp'er (zelfstandige zonder perso neel). En dat bestaan valt voorwaar niet mee. Zeker in de tijd dat de be lastingformulieren moeten worden ingevuld, gaat de Bressiaander (dat leed komt er nog eens bij) kreunend, steunend en klagend door het leven. Laatst zat hij wat te filosoferen over zijn leven. Hij vroeg zich somber af waar het toch mis was gegaan. „Kijk naar wat ik ben: een zzp'er met een enorm pensioengat. Of gat? Zeg maar rustig pensioenkrater!" - van 12.00 tot 17.00 uur U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) SPECTACULAIRE ACTIE IN GOES 'vraag naarlde actievporwaarden WWW. ntratuin Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23