Zeeland stroomt vol I 2e Paasdag open! pzc •muzié BouwCenter Logus-De Hoop 6 6 Spectrum PAASDRUKTE Vooral Duitse toeristen komen naar de provincie John Forsythe, ster uit Dynasty, overleden Meer lobbyisten dan Tweede Kamerleden De Jager blikt terug op 'vreemde periode' Word ook abonnee! verder WALCHEREN Bewolkt en buiïg 10° Sarah Palin spreekt de gewone man aan via eigen televisieshow 9 Berthe Meijer overleefde concentratiekamp Bergen-Belsen 12 Welkom is het woord in Indonesië ZATERDAG 3 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 79 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 LOS ANGELES De Amerikaanse acteur John Forsy the is op 92-jarige leeftijd aan kan ker overleden. Hij maakte naam door zijn rollen in tv-series als Dy nasty en Charlie's Angels. Ook was 'hij te zien in tientallen films. For sythe was de enige acteur die in al le 220 afleveringen van Dynasty (1981-1989) te zien was. Voor zijn rol van meedogenloze en tegelijk geliefde pater familias Blake Car- rington in de serie kreeg hij twee keer een Golden Globe. DEN HAAG Rond het Binnenhof werken meer lobbyisten dan parlementariërs. Volgens hun beroepsvereniging BVPA zijn circa 375 lobbyisten vrij wel dagelijks bezig met het bespe len van politici in een poging de politieke besluitvorming te beïn vloeden. Dit betekent dat er per Tweede Kamerlid meer dan twee belangenbehartigers actief zijn. pagina 4 en 5: de zoektocht naar het achterdeurtje DEN HAAG Demissionair minister van Financi en Jan Kees de Jager is nu ruim een maand misschien wel de belang rijkste bewindspersoon van ons land. De in Kapelle geboren CDA'er is de bewaker van de schatkist van Nederland. Nadat het kabinet viel in het weekend van 20 februari be landde De Jager in een heuse acht baan. „Dat was een heel vreemde periode." bijlage Spectrum Zaandam en Sliedrecht iniww.ioods5.ni tel 0900-23556637 Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8"711688 555547 STELLING Het is een traditie: met Pasen is Ste fan Saalfeld uit Düsseldorf in Zee land. „We gaan wandelen langs het strand, en als het regent gaan we lekker in een café zitten in Dom burg, of winkelen in Middelburg." Sigrid Grondowski uit Erkelenz (Duitsland) gaat al sinds 1978 op va kantie in Zeeland. „Minstens één keer per dag maak ik een strandwan deling. Ik hou van de rust, de scho ne lucht en het water." Lucian de Bont uit Sprundel heeft een vakantiehuis in Dishoek. „Ook al wonen we maar een uurtje verder op: als ik in Zeeland ben, is het va kantie. Fietsen is hier heerlijk: in die polders kom je niemand tegen." Pasen is te commercieel reageer op www.pzc.nl 855Ü5I5 -Üügmg reacties: 586 De overheid hoort geen wiet te kweken eens WKBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊi 72% oneens j 28% Elke Jung uit Koblenz (Duitsland) is met de hele familie twee weken in Dishoek. „We waren hier vorig jaar voor het eerst, en het is heel goed bevallen. We gaan naar het strand, de Reptielenzoo en het Muzeeum." Klaus Jockisch uit Bochum (Duits land) is na 27 jaar weer terug in Zee land, samen met zijn vrouw. „De sfeer is gezellig en de mensen zijn vriendelijk. We hebben halfpension geboekt: we gaan lekker eten." Michael Farber uit Werne (Duits land), en zijn vrouw zijn voor de 25e keer in Zeeland. „Ik kom hier voor de frisse lucht. Je kunt hier mooi over het strand wandelen en fietsen." MIDDELBURG - De bungalowparken in Zeeland zitten nagenoeg vol. Volgens Carla Schönknecht van de Stichting Promotie en Marketing Zeeland Delta is er nog wel plaats in particuliere vakantiewoningen, op campings en in enkele hotels. Traditioneel komen er in het paas weekend vooral Duitse toeristen naar Zeeland. Of ook de kampeer plaatsen bezet raken, hangt vooral af van het weer. Met Pasen komen naar schatting 800.000 buitenlandse toeristen naar Nederland. Dat zijn er 50.000 minder dan vorig jaar, zegt het Ne derlands Bureau voor Toerisme 8c Congressen (NBTC). De organisa tie verwacht dat 450.000 Nederlan ders er dit jaar met Pasen op uit trekken. Dat zijn er evenveel als vo rig jaar. 250.000 van hen blijven in eigen land. Volgens een schatting van de Am sterdam Tourist Board komen er zo'n 100.000 dagjesmensen naar de hoofdstad en ongeveer 40.000 verblijfstoeristen die tenminste een nacht in Amsterdam verblij ven, zo maakte een woordvoerder gisteren bekend. Ay pagina 10 en 11de betekenis voorbij pagina 27: bungalows zitten vol mmm Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Boeken: 12; Eco nomie: 13; Meningen: 15; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 30 t/m 37; Bijla gen: Reizen/Wonen en Media, waarin opgenomen Televisie. Kom op 2e paasdag tussen 13.00 en 17.30 uur naar onze showroom en profiteer van de vele acties en aanbiedingen! Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12 www.logusdehoop.nl r Mare Canto, éen nieuw gezicht bij Amadore, heeft werkelijk een betoverende stem en brengt een gevarieerd repertoire. Hij treedt vier keer per maand op in éen van onze bedrijven. U treft hem zaterdag 3 april in Grand Hotel Arion. Nienke: een geroutineerd zangeres en een bekend gezicht bij Amadore. Zo treedt Zij iedere zondagmiddag op in Grand Hotel Arion en vanaf komende zondag ook 's avonds in Grand Café Raymondo te Vlissingen. Meer info? www.amadore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1