meningen 115 Redacties voorbereid op evenementen D Nieuws over hazen welkom met Pasen Zoektocht geslaagd Even Edith Cor de Jonge Postvak In zaterdag 3 april 2010 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, ParkVeldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl De haas wordt zeldza mer. Dat bericht kwam gisteren, in de week voor Pasen, naar bui ten. Het aantal hazen in Neder land zou sinds 2000 met 25 pro cent zijn afgenomen. Het was een 'grove schatting' van de Zoogdiervereniging die geba seerd zou zijn op systematische tel lingen. Met 'De (paas)haas steeds zeldzamer', legde de Belgische krant Het laatste Nieuws het ver band tussen de 'weinig florerende hazenstand en Pasen'. Met Pasen krijgt de haas de aandacht die het dier verdient. De media publice ren met Pasen nu eenmaal graag nieuwtjes over hazen. Nederland zou momenteel 800.000 hazen tellen en tien jaar geleden zouden dat er bijna 1,1 mil joen zijn. De oorzaak van deze af name zou liggen aan de intensieve landbouw en de verandering van het landschap. Voor zover de Zoog diervereniging. Dat het een grove schatting is, maakt me sceptisch en dat dit be richt naar buiten komt met Pasen, bevordert de geloofwaardigheid ook al niet. Gisterochtend besteedde Helmi Slings op Radio 1 rond tien voor tien 's ochtends aandacht aan dit bericht. Helmi Slings belicht in zo'n 5 minuten vrijwel dagelijks een nieuwsfeit. Ze interviewt met een bijna mechanische, harde stem, is adrem, grappig en haalt het bloed onder je nagels vandaan. Ik luister graag naar haar. Ze belde de hazenspecialist van de Zoogdiervereniging. Hoe ze op het idee waren gekomen dat er zo wei nig hazen zijn. „We krijgen nog maar weinig meldingen van hazen door." Is het dan een bekend fenomeen dat er een mailtje gestuurd moet worden naar de vereniging wan neer iemand een haas heeft ge spot, zodat die in een database kan worden opgenomen? De conclusie dat de hazenpopulatie terugloopt is getrokken, voordat er goed ge teld is. Er zijn volop actieve hazen. Zeker rond Pasen. De politie oefent voor 30 april, kopte de krant deze week. Ook de PZC-redactie bereidt zich voor op een vol seizoen met extra activitei ten, dat met de gemeenteraadsver kiezingen op 3 maart is begonnen. Dit seizoen staat bol van bijzonde re evenementen. Eerst doet de ko ningin en haar gevolg op Koningin nedag Middelburg en Wemeldinge aan, dan houdt de Giro d'Italia halt in Middelburg, rijdt de kara vaan van de Tour de France door Zeeland en gebeurt de uitreiking van de Four Freedoms awards in Middelburg. En dit seizoen komen daar ook nog de herdenking van het Middelburgse bombardement bij, het Muziekspektakel Centree in Zierikzee en de Floraliën in Gent (vanaf 17 april), waar duizen den Zeeuwen naartoe zullen gaan. Op de volle agenda prijken ook de vertrouwde evenementen ën in middels gelouterde publiekstrek kers als Concert at Sea, Film by the Sea, Nazomerfestival en Klomppop. De regioredacties met standplaats Middelburg en Goes tellen voorlo pig af tot Koninginnedag. Dat doet de redactie Walcheren zonder ver slaggeefster Wendy van den Hurk, die momenteel voor de krant naar Indonesië is. Het is een uitwisse lingsproject van Free Voice. De or ganisatie steunt onafhankelijke nieuwsorganisaties; onder andere in Azië. De organisatie wil een bij drage leveren aan democratise ringsprocessen en armoedebestrij ding. Twee Indonesische journalis ten hebben in november in de keu ken gekeken van Nederlandse kranten, waaronder die van de PZC. In Spectrum van vandaag staat een artikel van Wendy van den Hurk over haar wederwaardig heden in Indonesië. Haar blog is al goedgevuld; www.pzc.nl/blog/ in- donesie. Binnenkort brengt de PZC in een Oranje-bijlage nieuws en achter gronden over Koninginnedag naar buiten. Daar zijn vooral de redac ties Walcheren en de Bevelanden bij hetrokken. Maurits Sep en Li lian Dominicus hebben een geza menlijk blog over het koningshuis: www.pzc.nl/blog/oranjeboven. Op 10 mei is de finish van een Gi ro-etappe in Middelburg. Middel burg grijpt deze activiteit aan om een Italiaanse week te organiseren. Op Schouwen-Duiveland kunnen fietsliefhebbers inschrijven voor de 'toertochten di Schouwen-Dui veland'. Op 17 mei is de herdenking van het Middelburgse bombardement, dat 70 jaar geleden plaatsvond. De landelijke verkiezingen op 9 juni vullen het gaatje op tussen de Four Freedoms Awards in Middel burg en de Tour de France. De sportredactie van de krant heeft voor de twee grote wielere- venementen eindelijk eens een thuiswedstrijd. Ze komen met een team specialisten beslagen ten ijs. Voor het wereldkampioenschap voetbal moet wel weer gereisd wor den. Barry van der Hooft, verslag gever van de PZC, vertrekt deze zo mer naar Zuid-Afrika om artikelen voor de Geassocieerde Persdien sten (GPD) te schrijven, waarbij de PZC is aangesloten. e oproep om Marietje Minderhoud te vinden heeft succes gehad. Deze week ontvingen we een mailtje van familie Kaland-Minderhoud uit Westkapelle. Marietje (1) staat met haar broer en zusje Sara op de foto. Ze correspondeerde vanaf 1945 'een jaar of twee' met Tiny Weel, die onlangs de hulp van de krant inriep om de foto terug te kunnen geven aan mevrouw Minderhoud: „Ik ben in Westkapel le door mensen erop aangesproken. Ze dachten wel dat ik het was. Ik stuur een bedankbriefje naar Tiny", zegt Marietje Kaland-Minderhoud. De zusjes Marietje (links), Sara Minderhoud en hun broertje kijken serieus de camera in. De foto is in 1945 genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15