Funderingen? Woningbouw Gravenhof toch gebleven? 25 Bruse band wint finale HooiKoorts IJssalon Capri opent onder nieuwe eigenaar PaaSNtten Over Op de foto met je instrument vernieuwd spoor 's-Gravenpolder zaterdag 3 april 2010 'Als de in 1991 gevonden ronde fundering inderdaad van de kasteeltoren is, dan is het kasteel blijkbaar toch niet volledig gesloopt. Maar waar liggen de funderingen van alle andere gebouwen en muren?' Antoine de Ceuster, directeur van de Schouwen-Duivelandse woningbouw corporatie Zeeuwland: 'Wij onderzoeken nu eerst de mogelijkheid van be bouwing op betonnen platen' door Jens Pauw SEROOSKERKE (W) - The Chimney uit Bruinisse heeft donderdaga vond de finale van het popproject HooilKoorts gewonnen. De jury complimenteerde de bandleden met hun 'sterke en compacte op treden'. Volgens gitarist Willem de Leeuw (20) was het een speciale avond. „We speelden vijf nummers en het ging eigenlijk best lekker, ook al moesten we als laatste optre den." De jury was ook erg tevre den. „Volgens hen zijn we toe aan een stapje hoger. Alleen moeten we ons leren gedragen op het po dium", grapt De Leeuw. Hij doelt op gebeurtenissen tijdens meerde re optredens. „Bij ons valt er bij voorbeeld altijd wel een drumstel om." Volgens de gitarist speelt de band Britrock. „En eigenlijk nog wel iets harder. We zijn nu bezig met het opnemen van nieuwe nummers." De cheque van twee honderd euro die The Chimney won, komt dan ook goed van pas. „Daarvan gaan we nieuwe micro foons kopen en nog wat ander spul." The Chimney - bestaande uit vijf bandleden - is nu iets meer dan een jaar bezig. „Tijdens het uit gaan ontstond het idee van een bandje. De bandnaam werd ver zonnen door de moeder van de zanger", lacht De Leeuw. Door de winst mag de band op 12 juni optreden tijdens de Zeeuwse Belofte, een popproject in Goes. Daar is er weer een wildcard te ver dienen voor het grotere Pop aan Zee. „Zo proberen we betere door stroming te creëren", vertelt Hooi!Koorts-organisator René de Dreu. „De bands krijgen steeds op nieuw de kans om zich te bewij zen en naar een hoger niveau te groeien. Deze begeleiding werkt beter dan dat die jonge gasten steeds demo's moeten insturen." De Dreu heeft de muziek van be ginnende bands de afgelopen twee jaar zien veranderen. „Vroeger had je van die periodes met alleen maar punk of electro. Het was de ze editie allemaal veel breder. Je ziet dat de invloed van de muziek industrie minder wordt. De jeugd gaat zelf experimenteren." IJssalon Capri in Zierikzee is giste ren na een ingrijpende verbou wing heropend. Ludo Vlaander is de nieuwe eige naar van de zaak die dit jaar 75 jaar bestaat. Vlaander nam de zaak over van Raymond Verschuuren, die de onderneming 33 jaar dreef. Afge zien van het nieuwe interieur laat Vlaander alles bij het oude. Dat be tekent dat er zelfgemaakt ijs wordt verkocht. 'S-GRAVENPOLDER - De Stoomtrein Goes-Borsele rijdt morgen voor het eerst over de vernieuwde spo ren in 's-Gravenpolder en Hoede- kenskerke. Op beide stations vindt spoorvernieuwing en -uitbreiding plaats in verband met de nieuwe diesel-motorwagens, waarmee de Stoomtrein vanaf eind juni de dienstregeling uitbreidt. Stoomlo comotief Bison ondergaat een gro te onderhouds- en schilderbeurt. In mei zal de locomotief weer rij den met een nieuwe, frisse kleur. Dan wordt ook weer een van de diesellocomotieven in dienst geno men. Deze locomotief uit 1936 is gerestaureerd. MIDDELBURG - Fotografe Mieke Wij nen fotografeert morgen tijdens de kunst- en cultuurroute in Mid delburg iedereen met zijn of haar muziekinstrument. Wijnen hoopt dat tijdens het foto graferen spontane jamsessies ont staan tussen de verschillende muzi kanten. Deelnemers krijgen de fo to's per mail toegestuurd. Tussen 13.00 en 17.00 uur is ieder een mét instrument welkom in De Kletskelder aan de Singelstraat in Middelburg. De vitrine met veel verschillende smaken ijs. foto Dirk-Jan Gjeltema Opgravingen op het voormalige terrein van de fa. Croenleer aan de Karnemelksvaart en de Gravenstraat. Vlnr: drs R.M. van Heeringen (provinciaal archeo loog), Giel Timmermans en Frans Beekman (docenten RSG Prof Zeeman). foto Gemeentearchief Schouwen-Duiveland Waterstad, Goese Schans Op zaterdag 10 april start de verkoop van de stads woningen, herenhuizen, appartementen èn watervilla's. makelaar Koiri yoör meer informatie tussen 11 - 14 uur naar het verkoopinformatiecen trum aan de Houtkade te Goes. Start verkoop tweede deelfase!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149