zeeland 123 Atlas Gedragscode wereld vol flora en fauna Rampmuseum geopend met Pasen Dé hogeschool voor Management Open avond 7 april 2010 Notenboom Modeshow op school met actie voor Dorcas Paasshow Man uit Den Bommel raakt rijbewijs kwijt Vakantiecursus Spaans voor beginners Verrekijkers rondom de Plompe Toren Open repetitiemiddag Jeugdorkest van K&E Tom Zeegers haalt zijn schepnet door een van de vaarten. saaw wwwmniww OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk is dit paas weekend elke dag geopend, dus ook op maandag, tweede paasdag. Naast de vaste collectie trekt de wisselexpositie Ku(n)stwerken extra veel belangstelling. Het mu seum is geopend van 11 tot 17 uur. Business Marketing Hotel Travel Events Infosessie om 19:00 20:00 uur STfJI Business School HBO 3 jaar MBO 2 jaar Eindhoven Hilversum Maastricht WWW.notenboom.nl zaterdag 3 april 2010 Voordat onderzoekers Tom Zeegers en Tineke Vos op pad gingen, werd de bestaande flora- en faunatlas bestudeerd. Daardoor wisten ze ongeveer wat ze in de Schouwen-Duivelandse bermen tegen zouden komen. Bij het maaien van bermen moet de bermbeheerder rekening houden met waardevolle planten en dieren. In sommige gevallen is een ontheffing nodig voor het maaiwerk. BURGH-HAAMSTEDE Kinderen van groep 3 van de chris telijke basisschool Onder de Wie ken in Burgh-Haamstede houden dinsdagmiddag 6 april een mode show in samenwerking met hulp organisatie Dorcas. De meeste kin deren zijn door hun ouders aange kleed. Enkele meisjes lopen in de mooie jurken van het Dorcas prin- sessenfeest, dat 24 april wordt ge houden. Dorcas betaalt mee aan een vakantie voor een honderdtal kinderen uit de Oekraïne. Zij gaan deze zomer twee weken naar de camping van Dorcas in Hongarije. 2e paasdag (5 april) van 11.00 -17.00 uur De nieuwe collecties zijn binnen. Kom een kijkje nemen in onze winkel! Kijk op de website voor onze aanbiedingen! Langs de omgang van de Plompe Toren bij Burghsluis wordt binnen kort een cirkelvormige rail aange bracht met daarop verrekijkers. Daardoor zullen de bezoekers van af de toren beter kunnen genieten van het weidse uitzicht over het omringende natuurgebied van de Koudekerksche inlaag en de Ooster- schelde. De toren is eigendom van de Stichting Monumenten Schou- wen-Duiveland en wordt als info centrum gebruikt door Vereniging Natuurmonumenten. STELLENDAM De politie van Goeree-Overflakkee heeft donderdagavond het rijbe wijs ingenomen van een 20-jarige automobilist uit Den Bommel. De man klokte een snelheid van 159 kilometer per uur op de Plaat- weg in Stellendam. De maximum toegestane snelheid op deze weg is 80 kilometer per uur. Voor de 79 ki lometer te hard moest de Bommel- naar onmiddellijk zijn rijbewijs in leveren. Het proces-verbaal van de politie is doorgestuurd naar de offi cier van justitie. BURGH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS In dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamsfede gaat maandag 12 april een vakantiecursus Spaans voor beginners van start. De cur sus gaat uit van dagelijkse situaties waarin de toerist verkeert, zoals eten in een restaurant, iets drinken in een bar, boodschappen doen of een hotelkamer reserveren. De cur sus is bedoeld voor mensen die al leen het meest noodzakelijke van de Spaanse taal willen leren. Wie meer wil weten kan bellen: 0111-651121 of 06-27858577. ZIERIKZEE Het jeugdorkest van de Koninklij ke Harmonie Kunst en Eer houdt zaterdag 10 april een open repetitie middag in het eigen repetitielokaal De Harmonie op de hoek van de Kaersemakerstraat/Calandweg in Zierikzee. Het jeugdorkest bestaat uit twintig enthousiaste leerlingen onder leiding van dirigente Cathy Kotoun. Zij willen iedereen die er soms over denkt zelf iets aan mu ziek te gaan doen, laten zien en ho ren hoe het gaat op een repetitie. De deuren van het repetitielokaal staan open van 14.30 tot 17.00 uur. fotografie Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147