Onderzoek bibliotheek 2e Pasen maandag 5 april 24 en 25 22 en 23 BBZ onbezoldigd controleur lengtebeperking trucks dom www inicus.n is Woonboulevard 'SI de Mortlere geopend! www.woonboulevarddemortiere.nl KIEZEN Afschaffing bibliobus of sluiting filialen almanak Zwaargewonde in Smerdiek TJ Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 JL EJKJ 21 Waar is het kasteel Gravenhof toch gebleven? Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zaterdag 3 april 2010 Saaie wegberm blijkt wondere wereld vol flora en fauna b g n a van 12.00 tot 17.00 uur U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) ZIERIKZEE - Meten is weten. Dat was het mot to gistermorgen van een ludieke actie van Ver eniging Bewonersbelangen Binnenstad Zierïk- zee (BBZ). Gewapend met een mega-meetlint hadden BBZ-vrijwilligers zich in het hart van middeleeuws Zierikzee geposteerd om te con troleren of de regel dat vrachtwagens langer dan 8 meter alleen met een ontheffing de bin nenstad in mogen ook daadwerkelijk wordt nageleefd. Chauffeurs van trucks langer dan 8 meter zonder ontheffing kregen een rode kaart. De gele kaart was er voor 10-meter trucks met ontheffing. Groen was er alleen voor vrachtwagens van 8 meter, „We reiken natuurlijk het liefst alleen groene kaarten uit", aldus BBZ-vrijwilligers Anjo Beukers. De praktijk is anders, zo bleek gisteren. BBZ is dan ook vastbesloten de vinger aan de pols te blijven houden. „We hebben nog kaarten ge noeg om uit te delen." foto Dirk-Jan Gjeltema den van iet, geen boekendepots." Heieen de Vries (GroenLinks) heeft moeite met de discussie over gebruik van e-books en iet. „Veel ouderen kunnen daar niet mee omgaan en niet iedereen kan een computer betalen." Gerritsen be strijdt de mening van GroenLinks. „Ik denk dat ouderen het juist leuk vinden om met wat hulp een boek via het internet te bestellen." Wim Dorst (Christenunie) heeft problemen met een onderdeel van het raadsvoorstel. Het college stelt voor dat er een onderzoek moet komen naar de mogelijkheden om de peuterspeelzaal en kinderop vang van Haamstede onder te brengen in de ruimte in dorpshuis De Schutse die nu nog gebruikt wordt door de bibliotheek. Peuter speelzaal en kinderopvang moeten verhuizen want het huidige ge bouw voldoet niet meer aan de ei sen van deze tijd. „Waarom zou je dat onderzoeken als je nog niet eens zeker weet dat het filiaal van de bibliotheek gaat sluiten?", vraagt hij zich af. Ook hier speelt - net als bij de discussie over de.bre de school in Noorderpolder - de vraag of de gemeente wel de aange wezen instantie is om voor vervan gende ruimte te zorgen omdat de kinderopvang commercieel is. Volgens wethouder Wijnand Ren den is deze zorg vooral ingegeven door het feit dat de gemeente een huurgarantie heeft afgegeven aan Zeeuwland. Als de bibliotheek ver dwijnt, zal de huur toch betaald moeten worden en dan is het aan trekkelijk om er een andere partij in te zetten. Tip? redactie@pzc.nl De Zeeuws-Vlaamse fotograaf is de zes kruisjes gepasseerd en zo langza merhand door alle wateren gewas sen. Kortom: hem hoef je niets meer wijs te maken. Hij gaat sinds jaar en dag door het leven als, wat nu zo populair wordt omschreven als een zzp'er (zelfstandi ge zonder personeel). En dat bestaan valt voorwaar niet mee, zo laat hij met enige regelmaat merken. Zeker in de tijd dat de belastingformulie ren moeten worden ingevuld, gaat de Bressiaander (dat leed komt er óók nog eens bij) kreunend, steunend en klagend door het leven. Laatst zat hij wat mistroostig te filo soferen over zijn leven. Hij vroeg zich somber af waar het toch in vredesnaam mis was gegaan toen hij koos voor een bestaan als zelfstandig fotograafDe vrijheid heeft een keerzijde. „Kijk naar wat ik ben: een zzp'er met een enorm pen sioengat. Of gat? Zeg maar rustig pensioenkrater!" door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het aangekondigde on derzoek naar de toekomst van de bibliotheekvoorziening op Schou- wen-Duiveland is door de gemeen teraad positief ontvangen. De fracties geven het nieuwe colle ge van burgemeester en wethou ders wel wat tips mee. Zo is voor Alert! afschaffing van de bibliobus onbespreekbaar. Gerard Gerritsen van D66 vraagt aandacht voor mo gelijkheden van iet bij de omvor ming naar een bibliotheek die toe- komstbestendig is. „De sluiting van de filialen in Bruinisse en Burgh-Haamstede is geen optie. Vervang de bibliobus door iets an ders. Maak ondersteuningspunten in bijvoorbeeld dorpshuizen die gebruik maken van de mogelijkhe- SINT MAARTENSDIJK - Bij een onge luk op de Oudelandseweg in Sint Maartensdijk is gistermiddag een 67-jarige bromfietser uit Duisburg (D) ernstig gewond geraakt. Het slachtoffer kwam rond .13.20 uur in botsing met een personen auto bestuurd door een 21-jarige vrouw uit de gemeente Tholen. De Duitser is in kritieke toestand per helikopter naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam vervoerd. (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl ntratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 145