Johan Museeuw voelt zich 3Q|spoi Arrogantie RONDE VAN VLAANDEREN Johan Museeuw kan het wielrennen nog steeds niet missen. Hij kijkt uit naar wedstrijden zoals de Ronde van Vlaanderen. Cambuur kan titel wel vergeten Clijsters opnieuw te sterk voor Henin Hockeyers Amsterdam naar kwartfinale Aad de Mos stapt op bij Kavala zaterdag 3 april 2010 door Barry van der Hooft Arrogantie, dat past eigen lijk niet bij Barcelona. Niet bij Lionel Messi of Xavi; pure liefhebbers die vooral genieten van voetbal. Ar rogantie past weer wel een beetje bij Zlatan Ibrahimovic, die ook een hoofd heeft om arrogant te kij ken. Ie ziet het soms ook aan zijn ploeggenoten, die zich geregeld er geren aan zijn ego. Tot hij, net als woensdag in Londen, twee keer scoort en iedereen uitbundig bo venop hem klimt. Barca leek woensdagavond lange tijd onaantastbaar. De cijfers vertel den na afloop eenzelfde verhaal. Arsenal had in eigen huis slechts 38 procent balbezit gehad. Dat per centage had nog een stuk lager uit gevallen, als het in de slotfase niet onverwacht het gaspedaal had in gedrukt Tegen een ploeg die liefst 533 succesvolle passes gaf. Arsenal bleef met 265 goede passes ver ach ter bij Barcelona. En toch eindigde het duel in 2-2. Dat mocht vooral Barcelona zich aanrekenen. De ploeg van Pep Guardiola kreeg een karrenvracht aan kansen om het klassenverschil bijzonder ruim uit te drukken. „Toch ben ik trots op mijn team", zei Guardiola. „We hebben vorig seizoen de Champions League ge wonnen, maar speelden in een uit wedstrijd nooit zo goed als hier. Nooit." Daar sprak de liefhebber, die weigerde zijn spelers in het openbaar af te vallen. Want zijn ploeg had toch echt verzuimd met anderhalf been in de halve finale te gaan staan. Dankzij een tikkeltje arrogant gedrag en één speler die opnieuw uit de toon viel. Want waarom speelt Sergio Busquets als je Yaya Touré op de bank hebt zit ten? Die vraag wordt vaker gesteld, maar alleen Guardiola lijkt het ant woord te kennen. Busquets viel niet voor de eerste keer in negatieve zin op. De mid denvelder haalt af en toe rare frat sen uit, zoals zijn vader dat als doelman voor de ogen van Johan Cruijff ook kon doen. Als Barca draait zoals het moet draaien, hob belt Busquets junior rustig mee. Maar als het even wat minder gaat, komt hij in het positiespel schromelijk tekort. Het levert hem ieder seizoen een lading gele kaar ten op en het kost Barca geregeld een tegentreffer. Volg Busquets maar eens een hele wedstrijd, dat maakt veel duide lijk. Toch blijft Guardiola hem op stellen. Zou dat komen doordat hij een echte Catalaan is? Wil Guar diola hem graag richting het WK duwen om daar met zoveel moge lijk spelers van Barcelona vertegen woordigd te zijn? Of zou Guardio la soms denken: ik stel hem ge woon op, want met 'tien' spelers redden we het ook wel? Dat zou best arrogant zijn. www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Hoogerland wel in Vlaanderen 2. Zeeuws elftal tegen Feyenoord 3. Roy Sallet naar SSV65 STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Johan Museeuw won drie keer de Ronde van Vlaanderen. Cambuur Leeuwarden lijkt zich als laatste te hebben neergelegd bij het aanstaande kampioenschap van De Graafschap. Dat kan morgen al een feit zijn. De Friezen verloren giste ren in Maastricht met 2-1 van MW. FC Eindhoven, getraind door Jan Poortvliet, won met 0-2 bij Volen- dam. Omniworld tegen FC Dordrecht werd gestaakt. Vijf minuten na rust sloegen in het stadion de stop pen door en werd het aardedonker. Ook de binnenverlichting viel uit Kim Clijsters heeft donderdag (plaatselijke tijd) de finale bereikt van het tennistoernooi van Miami. De Belgische was voor de tweede keer dit jaar te sterk voor haar land genote Justine Henin: 6-2 6-7 (3) 7-6 (6). De twee Belgische sterren trof fen elkaar eerder dit jaar in de fina le van het toernooi in Brisbane. Ook toen won Clijsters. Ze stuit in de eindstrijd op Venus Williams. Andy Roddick versloeg in de halve finale bij de mannen de Spanjaard Rafael Nadal: 4-6 6-3 6-3. De hockeyers van Amsterdam heb ben zich gisteren geplaatst voor de kwartfinale van de Euro Hockey League. De equipe van coach Sjoerd Marijne kwam tweemaal op achterstand tegen HC East Grin- stead, maar verliet toch als win naar het veld: 3-2, Amsterdam stuit mórgen op KHC Leuven. De Bossche hockeysters zijn over tuigend begonnen aan het toer nooi om de Champions Cup. De Brabantse ploeg won met 4-0 van Atasport. Bakoe uit Azerbeidzjan. Trainer Aad de Mos is na twee maanden alweer vertrokken bij de Griekse club Kavala. De Hagenaar besloot zijn contract in te leveren na een meningsverschil met de voorzitter van Kavala. De 62-jarige voetbaltrainer tekende eind janua ri een contract tot het einde van het seizoen bij het ambitieuze Ka vala. De invloedrijke voorzitter zag in De Mos de juiste man om met Kavala een aanval op de gevestigde orde te doen. In de competitie neemt de club de zesde plaats in. MAASTRICHT MIAMI ROTTERDAM DEN HAAG door Patrick Oelait OOSTKAMP - Johan Museeuw viel hard van zijn troon toen hij in 2003 werd beschuldigd van doping- gebruik. Hij gaf het vier jaar later toe. De Leeuw van Vlaanderen werd een prooi, maar vocht terug. Met zijn geliefde Ronde van Vlaan deren voor de deur gaat de drie voudige winnaar van Vlaanderens Mooiste weer met opgeheven hoofd door het leven. „Ik ben vol ledig gerehabiliteerd." Het is nog vroeg als Johan Mus eeuw in de ontbijtruimte van het Van der Valk-hotel in Oostkamp op zoek gaat naar een gekookt ei tje. Tijdens de heilige week die voorafgaat aan de Ronde van de Vlaanderen is de 44-jarige Mus eeuw weinig rust gegund. Als pr-man van Museeuw Bikes, het fietsenmerk waaraan hij zijn naam heeft verbonden, host hij in zijn witte Lexus van wedstrijd naar wedstrijd. Even zijn gezicht laten zien en een praatje maken met de fans die hem nog niet zijn verge ten. Even de polsslag voelen van het peloton. Museeuw kan het niet missen. Dat kranten en televisiezenders tussendoor om de haverklap aan de telefoon hangen, neemt Mus eeuw voor lief Of de drievoudige winnaar van Vlaanderens Mooiste zijn visie op de 94e editie wil ge ven? Maar natuurlijk. Vroeger zou den de media bot hebben gevan gen, maar de gesloten oester van weleer is spraakzamer geworden. Interviews zijn niet langer een straf en dus is de Leeuw van Vlaan deren al om half negen een en al bereidwilligheid. U bent de laatste weken niet weg te branden uit de media. Dat is opmer kelijk, want als renner stond u aller minst bekend als een prater. Wat is er veranderd? „Ik ben niet veranderd. Het enige verschil met vroeger is dat ik nu onafhankelijk mijn mening kan ge ven. Als renner zit je in een keurs lijf. Je bent gebonden aan een ploeg die je rijkelijk betaalt om te fietsen. Er is daardoor altijd druk, zeker in Vlaanderen waar wielren nen bijna religie is. Bij mij was die druk extra groot omdat ik alleen maar bezig was met winnen. De rest interesseerde me niet. Als ik had gefaald, kroop ik in mijn schulp om mezelf te beschermen. Alleen in besloten kring kon ik me zelf zijn. De meeste renners zullen zich hierin herkennen. Stijn Devol- der overkomt het nu ook. Omdat hij dit seizoen nog niet het niveau haalt wat van een tweevoudige winnaar van de Ronde van Vlaan deren wordt verwacht, krijgt hij tonnen kritiek. Ik denk niet dat Devolder op dit moment staat te springen om een interview." Hoe leefbaar is het leven voor een renner die alleen maar genoegen neemt met overwinningen? Zelfs u heeft in uw carrière veel meer verlo ren dan gewonnen. „In de sport telt maar één ding. 'The winner takes it all': zo is het en zo zal het altijd blijven. Leif Hoste is twee keer als tweede geëindigd in de Ronde van Vlaan deren. Ik hoop voor hem dat hij ook een keer gaat winnen, want anders zal over tien jaar niemand meer over Hoste spreken. Alleen winnaars worden herinnerd." U hebt zowel de Ronde van Vlaande ren als Parijs-Roubaix drie keer ge wonnen. Was u geboren voor de kas seien? „Als jongetje heb ik nooit van de ze klassiekers gedroomd. Zoals ik er ook nooit van heb gedroomd om een kampioen te worden. Op een bepaald moment ga je ontdek ken wat je sterke kanten zijn. Als veldrijder was ik stuurvast en ex plosief Dat kwam me op de kas-, seien goed van pas. In 1990 werd ik in mijn eerste Ronde van Vlaan deren meteen tweede achter Edwig van Hooydonck. Vanaf toen ben ik me op de kasseienklas- siekers gaan focussen. Ik wist op den duur precies wat ik moest doen om op het juiste moment te pieken. Op de dag van de Ronde van Vlaanderen voelde ik me als een roofdier dat uit zijn kooi wilde breken." U was een held in Vlaanderen totdat u in 2003 werd beschuldigd van do- pinggebruik. Pas in 2007 heeft u be kend dat u in de fout bent gegaan. Waarom heeft u zolang ontkend dat u epo hebt gebruikt? „Ontkennen zit ingebakken in de mens. Ik wist dat ik van mijn Johan Museeuw bedwingt de Muur van Geraardsbergen tijdens de Ronde van troon zou vallen als ik open kaart zou spelen. Daar komt bij dat mijn advocaat het verstandiger vond om te zwijgen. Als je een keer een bepaalde route bent ingeslagen, kun je niet meer terug. Achteraf had ik er verstandiger aan gedaan om meteen de waarheid te spre ken. Doordat die dopingzaak zo lang heeft aangesleept, heeft het lang geduurd voordat ik werd gere habiliteerd. Het Vlaamse wielerpu bliek heeft me nooit laten vallen, maar de media bleven maar op me jagen. Ik wist dat ik in Vlaanderen een groot renner was, maar dat het zo'n enorme proporties zou aannemen, had ik nooit gedacht." Ondanks uw fenomenale erelijst zal uw dopegebruik altijd een thema blij ven. „Het zal altijd een smet blijven op mijn carrière. Ik heb een fout ge maakt, dat kan ik niet meet terug draaien. Maar ik weet ook dat ik niet slecht ben. In de periode waar in ik koerste, was het makkelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 138