261 zeeland Wi ken ik joe van? Natuursteen brieven Watersporters niet zuinig in Zeeland Provincie traag met afhandelen bezwaarschriften zaterdag 3 april 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.n! Kunstuitleen Jarenlang ben ik vrijwilligster ge weest bij de Kunstuitleen in Goes. Een goed bewaard geheim noemde een bezoeker het gebouw (reactie op krantenartikel 29 maart). Hij had aan meerdere mensen ge vraagd waar de Kunstuitleen geves tigd was. Bij de VW wisten ze het gelukkig wel. Naar de verhuizing naar het Bleekveld werd met onge duld uitgezien. In een pand op zichtlocatie, zonder moeilijke trap en met parkeermogelijkheid. Het nieuwe college gaat uitzien naar een plekje. Er komt een goed ge sprek, maar aan praatjes hang je geen schilderijen op. Het zal wel bij luchtspiegelingen blijven. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Antillianenstad Beleid waarbij één groep tot pro bleemgroep wordt gebombardeerd heeft nog nooit gewerkt en toch blijven we maar projecten verzin nen van bovenaf, voor de doel groep zonder de doelgroep zelf De burgemeester van Vlissingen zegt de baas te zijn, maar dat is in dit geval een illusie. Jeugd zonder toekomst laat zich niet de les lezen. Het is mooi dat er geld is, dat ge bruikt wordt voor het inzetten van betaalde mentoren, moeders die andere moeders helpen en grootou ders die hun kleinzoons bij de oren nemen. Een mentorgroep, uit de doelgroep zelf, moet zeggen schap hebben over hoe het geld wordt ingezet. Nieuw beleid begint met het in de praktijk brengen van diversiteit. Vlissingen is geen Antil lianenstad, Vlissingen is een stad met een rijkdom aan diversiteit en een internationale oriëntatie. La ten we daar geen probleemstad van maken. Yvonne Wagenaar Prinsenstraat 29, Vlissingen Skimmers Roemeense skimmers toch vrijuit, heeft de rechtbank in Den Bosch besloten. Terwijl er overstelpend bewijs was, dat ze pasjes hadden geskimd, blanco pasjes hadden, skimapparatuur hadden geplaatst en 6850 euro hadden gepind. Ie mand had de politie gebeld, deze ging op zoek. Heeft deze mensen gevonden en de auto gecontro leerd. De politie had volgens de rechtbank geen recht om deze da ders aan te houden. Zouden de ge dupeerden, de politieagenten en de melder er ook zo over denken? De misdaad wordt beloond. E. de Bock Leeuwerikstraat 7, Hulst CO2 Hoopgevend krantenbericht 'Houtskool in de bodem slaat CO2 op' over proefproject van land- bouwbedrijfWilhelminapolder, ge steund door het Zeeuws Klimaat fonds. Het idee was in Kopenha gen tijdens de klimaatconferentie onderwerp van gesprek als Interna tional Biochar Initiative. Een po ging van de landbouw om C02-emissierechten te verwerven. Helaas twijfels bij wetenschappers en organisaties. De fijnverpulverde houtskool zorgt voor koolstofemis sies bij winderosie. Houtskool ma ken vraagt bovendien energie en de vraag is hoe bodemleven en bo demstructuur die door de produc- tielandbouw via kunstmest, pestici den en zware machines al diep gaand zijn aangetast deze ingreep verdragen. Jammer om in dit wei nig kansrijke initiatief geld en ener gie te steken terwijl de landbouw door onafwendbare olieprijsstijgin gen aan de vooravond staat van ra dicale veranderingen. Een vrucht bare bodem bereik je sneller met een natuurlijke nutriëntenkring loop en die kun je niet meer mis sen als kunstmest onbetaalbaar is. S. Leeflang (De Twaalf Ambachten) Dorpsstraat 99, Breskens Teken In de krant was te lezen dat Wilfrid van Pelt van het RIVM zegt dat het tijd wordt om na te denken over manieren om teken te bestrijden. Het zou volgens hem kunnen door druppels die damher ten op hun nek krijgen als ze uit een speciale voorbak eten. Damher ten die in de natuur leven zouden daarvoor bijgevoerd moeten wor den en daar kleven grote nadelen aan. Eerst weet je niet eens hoe veel dieren er dan behandeld zou den zijn en daarnaast leidt bijvoe deren weer tot meer geboortes. Damherten hebben al vaker de kwalijke rol toegebracht gekregen als zouden het tekenverspreiders zijn maar gelukkig is dat al door wetenschappelijke rapporten ont kracht. Damherten houden de ve getatie kort zodat daar juist minder teken zijn. Het is van belang om te kenbeten te voorkomen en als je een teek hebt verwijderd of een vermoeden van een tekenbeet hebt, ga dan naar de huisarts. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge WEGENS VERHUIZING NU EXTRA VEEL VOORDEEL OP AL ONZE GRAFMONUMENTEN IN DE SHOWROOM. ALLE MAATVOERINGEN BLIJVEN LEVERBAAR. OPENINGSTIJDEN: DINSDAG 10-17.00 UUR WOENSDAG 13- 17.00 UUR OF OP AFSPRAAK. Mr. F.J. Haarmanweg 2B Tel.: 0115-530901 4538 AR Terneuzen www.hendnatuursteen.nl MIDDELBURG - Watersporters houden hun hand niet op de knip als zij in Zeeland zijn. Uit het ContinuVakantie- Onderzoek (CVO) blijkt dat een watersporter in Neder land gemiddeld 132 euro per verblijf uitgeeft en 17 euro per dag. In Zeeland geven watersporters 174 euro per vakantie uit. Dat geld gaat voor 44 procent naar bood schappen, 15 procent naar horecabezoeken, 13 pro cent naar scheepsbenodigheden en 11 procent naar MIDDELBURG - Meer dan de helft van de bezwaarschriften die bij de provincie worden ingediend (53 procent) wordt niet binnen de wet telijke termijn van 14 dagen afge handeld. Die 53 procent is overi gens wel een verbetering ten op zichte van 2008, toen slechts 32 procent binnen 14 dagen werd afge handeld. Dat schrijft commissaris van de koningin Karla Peijs in haar burgerjaarverslag. Staatssecretaris Bijleveld wil deze verslagen afschaf fen, maar Peijs vindt het waarde vol als managementinformatie. door Frans van der Heijde Het ouwer oren kom mee gebreken en kwae- len. Een kwaele wi ik nöha es an lieë di bin vee erregere en di bin d'r ook meer die 't ebbe....) is, da'k nae- men en gezichten nie mi goed bie mekaore kan kriehe. A'k mee m'n vrouw deu stad mag (...)'lope, ebb' ik het wè es dat iemand me eêl vrolijk bie naeme noemt. Ik groete dan opgewekt trug, mè as m'n vrouwe dan vraegt wie of't is, kom ik nie mi op die naeme. 't Is iemand die'k van vroeger kenne of een vage kennis. Soms schiet me die naeme pas daehen laeter te bin nen! Soms ook weet ik even nie wi of ik iemand van kenne en ei genlijk bin'k blie dat het bie een algeméne groet bluuft...! Wan je wil eigenlijk nie hraog vraehe oe of iemand eêt of oe of n joe kent. Het is nie zö leuk tegen over dien anderen en vö j'n eihen is 't ook nie aoles! Zurgelijk oordt het as je èn gezicht èn de naeme nie mi tuus kan brienge. Zöies geef je nie hraog toe, wan je komt dan, zeker op onze leeftied, over as iemand mee een vervelend ge brek! Toch moe'k bekenne, da me zöies pas is overkomme. Di waere ver zachtende omstandigheden, mè toch...! 't Was in 't zuden van Portugal en ik zat di, saemen mee m'n vrouwe en een ander echtpaer, even in 't zunnetje te genieten van een kom- me koffie, 't Weer was êle daehen om op te schieten, mè even kwam 'onze vriend' deu de wolken kieke. De eeste zunnestraelen voelde weldadig an! Druk was't nie en 't echtpaer da vöbie kwam lope ao zodoende aol m'n aandacht. '1e' mee een brune kop en 'zie' mee een vervelde neu- ze. Dat moeste 'overwinteraers' weze, wan ik ao nog hlad hin kans haod ook mè wat an m'n 'schijteri ge' kleur te doen. Verder hienge m'n gedachten nie! Mè toen de man me even ankeek en verrast: „Dat is Frans" begon te roepen, wist ik m'n eihen toch even hin raed. Oe kon die vent me noe toch kenne? Ik ao d'r in ieder geval hlad hin kennisse an. Het leek me toch het beste om hliek z'n naeme te vraehen, wat of'n di ook van mocht dienke! 't Was Harry P. en m'aode mekao re in meer dan dertig jaer nie ge- zie. Ooit waere me saemen op de kweêkschole tot 'meêster gekweêkt'. Tegenwoordig promo veer je tot leraar, op een pedagochise academie..!). Een paer jaer laeter waere me mekaore êlemaele uut het olie verlore. En noe stoenge me di wi tegenover mekaore, meer dan twiduzend ki lometer van uus.! 't les was noe vlug gebroke en een komme koffie, een pot herinnerin gen en een allef ure laeter was ao les wi zö vertrouwd as toen..! Nae 't weggaen bleef ik toch nog mee een vraehe zitte. Oe kwam 't noe da Harry me wè drek herken de en ik d'r 'kop noch staert' an kon ontdekke. Lag dat noe an mien, an im of an ons aolebei? Een dag laeter kwaeme me Harry en z'n vrouwe toch wi tegen, eêl erregens anders in d'Algarve. En werachtig, ik herkend'm drek. Ge lukkig bliekt da m'n 'korte tied ge heugen' nog werkt..! Noe nog ope, da'k 'm tuus nie za vergete.J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 136