wacht op invulling zeeland 123 Doorbraak in overleg ziekenhuis moet de vaart er in komen Coiins Plaet OPEN OCHTEND Dé hogeschool voor Management Open avond 7 april 2010 Notenboom Shuttlebusjes brengen bezoekers Koninginnedag naar route Beatrix Paasritten over vernieuwd spoor 's-Gravenpolder Paasshow zaterdag 3 april 2010 Hoffman zijn visie uiteenzetten bij de Sociëteit van Noord-Beve land. Niet lang daarna, denkt hij, is het museumplan voor Colins Plaet gereed. „De werkgroep is daar hard over aan het nadenken." Als alles gunstig verloopt krijgt Hoffman in september de beschik king over het onderkomen van Co lins Plaet, museum voor heden en historie van Nöord-Beveland. Hoff man kocht vorig jaar al de Oude Pastorie van de kerk. Afgesproken werd dat de kerk de ruimte in elk geval nog tot najaar 2010 kon ge bruiken. Dan zou de kerkenraad de nieuwe ontmoetingsruimte en mortuarium achter de kerk in de Havelaarstraat klaar willen hebben voor gebruik. De bouwvergunning voor de nieu we ontmoetingsruimte bij de Pro testantse kerk is afgegeven, maar wacht op het einde van de be ?OLDEX- DUX- EN VOLKSMUSEUM ""Vf..- i 'V- -O. «MIBWHgBa«MIMaWWdcl»<tt»j^'l imfjjiffMIIIHi'TITO'liBWMM f.v."•- -2>2v www.kunsteducatiewalcheren.nl inzet toont de nieuwbouw, foto Willem Mieras/graphics Willem Adriaansens zwaartermijn, midden april. Voor de zomer hoopt de kerkenraad met de bouw achter de kerk te kunnen beginnen. Bouwbedrijf Rijk in Heinkenszand gaat het werk uitvoeren, meldt kerkenraad voorzitter Ko Marinissen. Zodra het nieuwe gebouwtje gereed is, begint de restauratie van de kerk zelf aan de Havelaarstraat. De kerk gemeenschap houdt de diensten dan zolang in de nieuwe ontmoe tingsruimte. Het huidige mortuarium in de Oude Pastroie blijft in gebruik bij de kerk, niet meer voor opbarin gen, maar als opslagruimte. De koop door Hoffinan voor het museum betekende de redding van de Oude pastorie en redde de kerk van een probleem: het pand is aardig versleten. „We wilden ei genlijk slopen, maar het gebouw hoort in het beschermd dorpsge zicht", vertelt Marinissen. De ver koop van het zaaltje hielp de kerk aan circa So.ooo euro voor de fi nanciering van de bouw- en restau ratiekosten van vier ton voor het ontmoetingscentrum en kerk. De kerk wordt heringericht zodat er behalve kerkdiensten meer soor ten bijeenkomsten mogelijk zijn. De oude kerkbanken, ooit nog af komstig uit de Vlissingse Sint-Ja- cobskerk, verdwijnen uit het mid denschip. Ze worden mogelijk te koop aangeboden. De banken in de zijbeuken van de kerk blijven wel staan. De hoofdruimte in de kerk krijgt een vlakke vloer, vloer verwarming en een inrichting met losse stoelen. i Museum Colins Plaet zal draaien om het leven op Noord-Beveland 'in al zijn aspecten', belooft het werkboek op de website. Lokale helden als de waterbouwkundige Johannis de Rijke en oude eilan den als Orisant en Cats en het ver dronken Ganuenta krijgen er hoofd rollen. i www.museumcolijnsplaat.nl Vanaf juli is in de kerk weer een zo- mertentoonstelling. Ditmaal over oude doopjurken en kerkboeken; statenbijbels, kerkakten en dergelij ke. De tentoonstelling zal zes we ken te zien zijn. ZATERDAG 10 APRIL 2010 10.00 - 12.30 UUR MIDDELBURG maak kennis met ons veelzijdige aanbod op gebied van muzieklessen en creatieve cursussen Kuiperspoort 12, 18 en 21 www.zeeuwsemuziekschooI.nl door Miriam van den Broek en Theo Ciele middelburg - De gemeenten Vlis- singen en Middelburg worden na drukkelijk betrokken bij de bouw van het ziekenhuis op Walcheren. Met de directie van het Admiraal De Ruyterziekenhuizen vormen wethouders van beide gemeenten de bestuurlijke projectgroep Nieuwbouw Ziekenhuis Walche ren. Dat is de uitkomst van een ge sprek tussen de drie partijen. Het initiatief voor het opzetten van een projectgroep komt van het ziekenhuis. „Directeur Pieter Vierhout heeft nog eens aangege ven wat de weg is die hij wil be wandelen. Die weg bewandelen we nu samen", zegt de Vlissingse wethouder Rob van Dooren. „Vier hout begrijpt dat de gemeenten er behoefte aan hebben om meer te doen dan alleen langs de zijlijn te staan. Bovendien is bij het zieken huis het besef doorgedrongen dat het noodzakelijk is draagvlak te creëren onder de bevolking." Vorige week nam de Vlissingse ge meenteraad een motie aan waarin werd benadrukt dat - indien moge lijk - het ziekenhuis gebouwd moet worden ten westen van het Kanaal door Walcheren. Toch zal de locatie van het nieuwe zieken huis (Mortiere in Middelburg of Vrijburg in Vlissingen) geen twist punt worden binnen de project groep, zegt Van Dooren. „De in steek is ziekenhuiszorg op Walche ren. Wel hebben we vastgesteld dat de ontwikkelingen in de zorg zo snel gaan, dat de plannen voor het ziekenhuis constant herijkt moeten worden. Dat betekent ook dat het ziekenhuis zich misschien moet heroriënteren op de locatie." „De ambitie blijft om het zieken huis binnen vier jaar van de grond te krijgen", vult de Middelburgse wethouder Albert de Vries aan. Dat moet ook financieel mogelijk zijn. De wethouders hopen het zie kenhuis te kunnen helpen via hun politieke kanalen in Den Haag. Verder willen de Walcherse wet houders in de gaten houden dat, zolang het nieuwe ziekenhuis er niet is, ingezet wordt op zo vol waardig mogelijke ziekenhuiszorg in Vlissingeni aldus De Vries. Business Marketing Hotel Travel Events Infosessie om 19:00 20:00 uur Business School Est. 1958 HBO 3 jaar MBO 2 jaar Eindhoven Hilversum Maastricht WWW.notenboom.nl door Lilian Dominicus wemeldinge - Bezoekers die op Koninginnedag naar Wemeldinge willen komen, kunnen hun auto parkeren op het industrieterrein Choorhoek en aan de Wemelding- se Zandweg. Daar vandaan en ook vanaf de Bonzijweg rijden shuttle busjes. Bij de begraafplaats aan de Wemel- dingse Zandweg en op het terrein Fixet wordt een aantal invaliden parkeerplaatsen ingericht. Dat maakt de organisatie van Konin ginnedag Wemeldinge 2010 op haar website bekend. Er zijn twee (onbewaakte) fietspar- keergelegenheden: een aan de noordzijde van de route die de ko ninklijke familie loopt, bij het par keerterrein aan de Wilhelmina- straat/Oosterscheldestraat, en een aan de zuidzijde op het terrein van de boogschuttersvereniging aan de Bonzijweg. Bewoners die niet zo vroeg van huis willen kunnen de route het makkelijkst bereiken via de noord zijde. Mensen die slecht ter been zijn worden desgewenst door ste wards begeleid naar de tribune. Degenen die niet lang kunnen staan worden geadviseerd een (klap)stoel mee te nemen. Het pu bliek kan wel uit de publieksvak- ken, maar er niet meer terug in. Dat geldt niet bij bezoek aan de toi letten in de publieksvakken. Owww.wemeldinge30april.nl en www.pzc.nl/oranjeboven 's-gravenpolder - De Stoomtrein Goes-Borsele rijdt morgen voor het eerst over de vernieuwde spo ren in 's-Gravenpolder en Hoede- kenskerke. Op beide stations vindt spoorver- nieuwing en -uitbreiding plaats in verband met de nieuwe diesel-mo torwagens, waarmee de Stoom trein vanaf eind juni de dienstrege ling uitbreidt. Stoomlocomotief Bison ondergaat een grote onderhouds- en schilder beurt. In mei zal de locomotief weer rijden met een nieuwe, frisse kleur. Dan wordt ook weer een van de diesellocomotieven in dienst genomen. Deze locomotief uit 1936 is gerestaureerd. 2e paasdag (5 april) van 11.00 -17.00 uur De nieuwe collecties zijn binnen. Kom een kijkje nemen in onze winkel! Kijk op de website voor onze aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133