Museum Colins Plaet DIESEL 'Regelingen kritisch tegen het licht houden' 22 Jan Stins Sprookjes bestaan! ill Kamerkoor geeft paasconcert in kerk Expositie en verkoop Afrikaanse kunst Eieren zoeken bij de schaapskooi Kunstenares houdt open paasweekend COLIJNSPLAAT Ontwikkelingen lijken in de wacht gezet; deze zomer Meer vermogen {tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppel) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder C02 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling tumngzeeland.h! Dieseltuning vooralle merken personenwagens! Pearyweg 6 GOES j Tel: 0113-561812 Web: www.dieseltuningzeeland.nl AFWEZIG M.J. Oortman huisarts te Kloetinge 8 april t/m 9 april 2010 3 mei t/m 7 mei 2010 WAARNEMING: dr Gevaert - tel: 0113-214450 m.u.v. 3 mei t/m 7 mei dr Rijken - tel: 0113-252797 m.u.v. 3 mei t/m 7 mei Schruer- tel: 0113-214373 m.u.v. 8 april t/m 9 april dr Schmeitz - tel: 0113-257122 dr Schoot-tel: 0113-215003 dr v.d. Stoep - tel: 0113-257122 Voor avond-/nacht- en weekenddiensten: Huisartsenpost de Bevelanden Tel: 0900-1785 De Oude Pastorie en de kerk wachten op hun transformatie tot museum en 'dorpskerk' met brede activiteiten. De door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele moet haar deelname aan ge meenschappelijke regelingen nog eens kritisch tegen het licht hou den. Dat vindt raadslid Nico Werri van de Lokale Partij Borsele. De raad kon deze week niet an ders dan akkoord gaan met een extra bijdrage van bijna 15.000 eu ro voor het Historisch Museum De Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Eind vorig jaar dwarsboomde de raad immers een voorstel van het colle ge van B en W om uit de gemeen schappelijke regeling te stappen. www.pzc.nl De gemeenteraad gaf de museum directie liever nog een jaar om or de op zaken te stellen. „We willen heel intensief op de hoogte wor den gehouden over de omvorming tot een stichting. Datzelfde geldt voor de pogingen om met de Stoomtrein Goes-Borsele samen te werken", zei Ingrid Brilleman van de PvdA. Werri riep op tot een kri tische houding in economisch zwa re tijden. „We moeten dit soort, re gelingen nog eens onder de loep nemen. Denk daarbij ook maar eens aan de Kunstuitleen De Beve landen. Borsele doet al meer dan genoeg aan het financieren van cul tuur-historische waarden." MEEST GELEZEN 1Geboortebeperking schudden. 2. Vermist meisje mogelijk in België. 3. Hond dodelijk verwond (foto). DE ZEEUWSE KELDER Verslaggever Martijn moet dit week end met Luctor'88 twee aan de bak! www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto zaterdag 3 april 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker J0WÊ£tyz Voor al uw uurwerk restauraties u Lid '-Resiauratoren Nederland vöor^ensen die vakwerk kunnen waarderen damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl THOLEN Het Christelijk Kamerkoor Chan- tez a Dieu geeft vanavond een pas sie- en paasconcert in de Grote Kerk van Tholen. Op het programma staan werken van onder anderen J.M. Bach, Lotti, Richter en Schütz. Paul Heijboer di rigeert het koor, Eric Quist is de or ganist. Ook worden er gedichten voorge dragen die nauw aansluiten bij de inhoud van de muziek. De avond begint om 19.45 uur. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar in de kerk, maar kunnen ook vooraf worden gereserveerd via de websi te www.chantezadieu.nl GOES In de openbare bibliotheek in Goes is tot en met zaterdag 24 april een expositie van Afrikaanse kunstnij verheid uit Kenia te zien. De pro ducten, houtsnijwerk en sieraden, zijn op 23 en 24 april ook te koop. De opbrengst is bestemd voor ver schillende projecten van Stichting Funds for Hope! in Kenia. Meer in formatie daarover is te vinden op de website www.fiindsforhope.nl. HEINKENSZAND De opening van het bezoekerscen trum van de schaapskooi bij Hein- kenszand krijgt deze Pasen een feestelijk tintje. Kinderen mogen ei eren zoeken, terwijl er voor volwas senen een nieuwe expositie over de Zak van Zuid-Beveland en een fototentoonstelling over de Borsel- se dorpen en hun wapens te zien is. Het centrum is beide paasdagen ge opend (van 11.00 tot 16.00) en tot aan de vakantie elk weekend. www.zeeuwseschaapskudde.nl LEWEDORP Kunstenares Nelly van Nieuwen- huijzen zet morgen en maandag haar atelier aan de Oude Veerweg 5 in Lewedorp open voor het pu bliek. Tussen 12.00 en 17.00 uur is iedereen welkom om de (nieuwe) werken van Van Nieuwenhuijzen te komen bekijken. Haar speciali teit is het schilderen van Zeeuwse landschapppen. Van Nieuwenhuij zen werkt al meer dan 35 jaar aan haar horizonschilderijen. Meer in formatie www.nellyvannieuwen- huijzen.nl. door Claudia Sondervan Stichting Landschapsbeheer Zee land heeft wegens overmatige be langstelling voor de subsidie het travalje met andere kleine, cultuur historische elementen op de wachtlijst gezet. Misschien kun nen de leerlingen van de bouwop leiding van het ROC Zeeland er ko mende winter wel mee aan de slag, hoopt voorzitter van de dorpsraad Colijnsplaat, Hen drik-Jan Hoffman. Kerkenraad, dorpsraad en de werk groep voor het toekomstig mu seum Colins Plaet benutten de wachttijd met fondsen vergaren en plannen uitwerken. Zo ontwik kelt Hoffman een visie waarin het nieuwe Colins Plaet deel wordt van een cultuuraanbod waarin an dere musea en attracties ineengrij- pen: van de Houtzaagwerf in Kort- gene tot het Historisch Museum de Bevelanden. Binnenkort wil Colijnsplaat zit 'in de wacht', zo lijkt het. De Protestantse kerk wacht op de doorgang van de nieuwbouw, het museum in wor ding wacht tot de kerk ruimte maakt en zelfs het travalje dat zijn terugkeer moest maken in de Dorpsstraat, is noodgedwongen een jaar in de wacht gezet. KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 jaar langs van maandag t/m zondag 19.00 uur www.Juuitje.nl Mededeling openingstijden Pasen PZC kantoren zijn op maandag 5 april gesloten. De redactie is wel telefonisch bereikbaar. Wij wensen u fijne paasdagen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 132