261 zeeland Strijd tegen wateroverlast bijna ten einde Sea of art wil kunst Sea of art Nu al 8500 bezoekers bij watersnoodmuseum 2e PAASDAG ALLES TAX FREE!' De Butskop verscheept voor- en najaarsfietsers PROJECT Waterbeheersing stuk beter 5 APRIL 2010 VAN 10.00 UUR TOT 17.00 UUR! Initiatief van Henriëtte van Gent uit Serooskerke Zaterdag 12 juni 2010 j Pannatoernooi vrijdag 2 april 2010 door Piet Kieemans BURCH-HAAMSTEDE - Bij hevige re genval stonden de tuinen er blank en klotste het water in de kruip ruimten onder huizen in de Schouwse Westhoek. Dat is verle den tijd. Het meerjarige project Wateroverlast Kop van Schouwen - een gezamenlijk project van ge meente, provincie, waterschap en Dienst Landelijk Gebied - is bijna afgesloten. Ambitieus en veelomvattend. Dat zijn de sleutelwoorden voor wat betreft genoemd project. Er zijn sloten aangelegd of opgeknapt, er zijn 600 duikers aangebracht, aan gepast, verwijderd of schoonge maakt. Verder zijn acht nieuwe stu wen gerealiseerd, zijn bestaande stuwen geoptimaliseerd, is vier ki lometer schoonwaterriolering aan gelegd en zijn ongeveer 150 aan- sluitputten gemaakt. Ook werd een nieuw gemaal ge plaatst, een gemaal aangepast, een pompput voor noodbemaling aan gebracht en werd op vier locaties waterberging gerealiseerd: twee in de Maire, een in Renesse en een aan de Hogenboomlaan. Dat alles heeft volgens de DLG prima resul taten opgeleverd. De waterbeheer sing in de kop van Schouwen is sterk verbeterd. Om te zorgen dat dat ook zo blijft zijn duidelijke af spraken gemaakt tussen water schap Zeeuwse Eilanden en de ge meente Schouwen-Duiveland. De DLG benadrukt dat daarbij ook voor de bewoners van de Schouwse Westhoek een belangrij ke rol is weggelegd. De investerin gen in het gebied zijn volgens de dienst alleen effectief als de bewo ners van het gebied ook op het ei gen perceel maatregelen nemen. Als voorbeeld wordt het aanleggen van drainage rond woning of tuin genoemd. Het liefst aangesloten op een naastgelegen sloot, de ge meentelijke drainage of waterber ging op eigen grond. Schoonhou den van sloten is volgens de dienst eveneens belangrijk. Ter afsluiting van het project is een filmpje gemaakt door Bert van Leerdam. Onder anderen Dick Kooman' van Stichting Renesse, ge deputeerde Frans Hamelink, toen malig dijkgraaf Wim Gosselaar en wethouder Roel van der Wekken geven hun visie op het project. Te zien via: Swww.wze.nl www.dienstlandelijkgebied.nl door Piet Kieemans OUWERKERK - Nog voordat het nieuwe zomerseizoen - het hoog seizoen - is ingegaan heeft het wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk al 8500 bezoekers mogen verwelko men. Vanaf zaterdag is het mu seum - uitgezonderd maandag - el ke dag open. Directeur Jaap Schoof spreekt van een opvallend goed resultaat, ze ker gezien het feit dat het museum afgelopen winter door sneeuw slecht bereikbaar was. Het Ouwer- kerkse museum trekt niet alleen veel bezoekers, maar deze komen ook van steeds verder weg. Opvallend is het grote aantal be zoeken van groepen. Het museum verzorgt inleidingen en voor scho len wordt steeds meer maatwerk &SB8£!ft8SS2&8£3S£gB (alle prijzen gedeeld door 1,191 vraag naar de voorwaarden fietz fietsplezier.nl Jeremiasse fitnessplezier.nl ervaar de beste keuze VLISSINGEN Troelstraweg 364 GOES Van der Spiegelstraat 54 door Ali Pankow At Sea-evenementen zijn er al zoveel, vindt beel dend kunstenares Henriëtte van Gent. Daarom heeft zij gekozen voor de titel Sea of art voor haar initiatief een vierdaagse kunstmanifestatie te houden op Schouwen-Duive land tijdens het Hemelvaartsweek- end van 13 tot en met 16 mei. Op circa twintig locaties verdeeld over het eiland zullen ruim honderd kunstenaars zich in groepjes van drie a vijf per locatie presenteren. Het programma biedt voor het overgrote deel beeldende kunst, maar daarnaast zijn er ook optre dens van muzikanten, dichters, to neelspelers en er wordt een gecom bineerde mode- en dansshow gege ven. „Ik wil hiermee het publiek en de kunstenaar dichter bij elkaar breng en en tevens de aandacht op Schouwen-Duiveland als mooi ver- blijfsgebied vestigen", omschrijft Van Gent de doelstelling van de Stichting Sea of Art. Het initiatief wekt echter een beet je de indruk van een 'alternatieve Kunstschouw'. Wil zij zich ook wat afzetten tegen deze inmiddels al ruim 15 jaar gevestigde manifes tatie? „Nee dat is echt niet de be- geleverd. Daarbij wordt ook de om geving van het museum betrok ken. De wisselexpositie Kunst werken - te zien in de gang van het tweede caisson - wordt ver lengd en uitgebreid met 100 schil derijen van basisschoolleerlingen. Het aantal verhalen bij de namen van project 1835 1 is uitgebreid. Het komt in de praktijk steeds va ker voor dat familieleden en ken nissen van rampslachtoffers verha len insturen via de website www.deramp.nl. Daardoor ontstond de mogelijk heid om weer een nieuwe serie na men toe te voegen. Het aantal na men is nu ongeveer 200. Schoof verwacht dat dit in de toekomst nog verder kan worden uitgebreid. Het museum is dagelijks open van 11.00 tot 17.00 uur. Q www.watersnoodmuseum.nl door Claudia Sondervan KORTCENE - Een beetje hobbelig, vond de Goese wethouder Loes Meeuwisse gisteren de eerste over tocht van Wolphaartsdijk naar Kortgene met ms De Butskop. De slanke boot van schipper Dirk van Staveren begon zijn nieuwe voorjaarsdienst als fiets-voetveer onder een straffe wind. De Buts kop meert tot aan het hoogsei zoen elk weekeinde viermaal daags af in Wolphaartsdijk en Kortgene, aan het einde van de ochtend en in de namiddag. In het hoogseizoen neemt de veel grotere ms De Hoop het over van De Butskop. Tot in het najaar, als Van Staveren tot het einde van de herfstvakantie de weekeindedienst weer oppakt. De Butskop kan per keer tot twaalf mensen aan boord nemen met zes tot acht fietsen of twee rol stoelen. Passagiers betalen 2,30 eu ro per persoon per passage, met fiets drie euro. Mocht er een groep fietsers buiten de vaartijden over willen, dan kun nen ze de schipper bellen: 06 - 51983230. Maar liefst wel enige tijd vóórdat zo'n groep op de steiger gaat staan wachten, maant Van Sta veren. www.rondjepontje.nl "Fietsen vooreen goed doel!" Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl ten behoeve van 383S38S^P3lS£§S£SB3S38908B3SSi) MIDDELBURG - Voetbal Experience houdt beide paasdagen een panna toernooi. Tussen 11.00 en 17.00 wordt er kooivoetbal gespeeld. En kele bekende voetballers komen hun trucjes showen. Het inschrijf geld is voor Right to Play. Inschrij ven: www.voetbalexperience.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76