worden bewoond, is de vraag Startersproject Kruiningen Inwoners Ellewoutsdijk krijgen een kent toch goede afloop eigen bus voor vervoer scholieren 4,99 'Het Kapelse project is een mooi initiatief maar dat van ons is even goed bijzonder' Gxoeiett RECLAME Paas gebakstuk Sequoiahof staat weer volop in bloei Agri sneltank op bedrijventerrein Eetcafé de Balletent staat niet te koop vrijdag 2 april 2010 is het maximale aantal personen dat in de unit van Seasun in de Willem Annapolder mag wonen. wethouder Jaap Sinke van Reimerswaal der, is nog maar de vraag. Tenzij ze verwoede vogelaars zijn is de kans aanwezig dat de arbeiders zich na werktijd stierlijk zullen ver velen. Maar daar gaan ze wat aan doen, zeggen ze bij Seasun. „Een beheerder zal samen met geïnteres seerde bewoners recreatieve activi teiten organiseren", schrijft direc teur Gresnigt verderop in zijn arti kel. Wat voor activiteiten, vertelt hij niet. Meerdere verzoeken om terug te bellen worden niet inge willigd. Een ideale oplossing is het niet, be aamt wethouder Evert Damen (CDA, ruimtelijke ordening). „Maar in vakantiepark De Oester baai zitten is ook niet alles." Overigens is nog niet duide lijk wanneer de eerste Pool of ingezetene van een ander Oost-Europees land zijn intrek zal nemen in de unit. Het vorige college van burgemeester en wethouders van Kapelle zag wel brood in het plan en paste het bestemmingsplan buitengebied aan. De raad is daar, hoewel niet unaniem, mee akkoord gegaan. De provincie echter heeft het laat ste woord en wil alleen meewer ken als het om een proef gaat met een looptijd van vijfjaar én als Ka pelle met de omliggende gemeen ten een convenant tekent waarin ze beloven niet eenzelfde initiatief te ontplooien gedurende de loop tijd van de proef. De kaarten lijken nog niet ge schud. Ook in de gemeente Rei- merswaal wordt gewerkt aan een projett. Vogelaar Fruitcultures in Krabbendijke wil op zijn terrein aan de Oude Rijksweg een perma nent gebouw van 1200 vierkante meter neerzetten om buitenlandse werknemers in onder te brengen. „Het Kapelse project is een mooi initiatief; maar dat van ons.is even goed bijzonder. Bovendien zijn we er al twee jaar mee bezig", ver klaart wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke Ordening). „We zetten dus niet zonder meer een handte kening onder het convenant." Ook in de gemeente Borsele is een der gelijk initiatief In het provincie huis wordt daarom volgende week verder gepraat. „Een datum voor de ondertekening van het conve nant is er dus nog niet", aldus een woordvoerster. Huisvesting arbeidskrachten Seasun Goes Seasun s-Gravenpolder ;A58|" Schore Hansweert foto's Ronald den Dekker Aan het interieur moet nog het een en ander gebeuren. vrijdag en zaterdag: van 6.99 voor Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER VLAKE De Sequoiahof in Vlake is weer open voor het nieuwe seizoen. El ke bezoeker krijgt daarom in de week van Pasen een gratis kopje koffie of thee. De tuin is ook open op tweede paasdag en met pinkste ren. Op zaterdag mei zijn er van io.oo tot 17.00 uur enkele specialis tische kwekers te gast. www.sequoiahof.nl KRUININGEN De CZAV opent op vrijdag 9 april een Agri sneltank op bedrijventer rein Nishoek, aan de A5S bij Krui- ningen. Het is het eerste Agri sta tion dat direct aan de snelweg ligt. Op 9 en 10 april is er voor iedere klant een blikje Zeeuwse Babbe laars, ook wordt er tien dagen lang een barbecue weggegeven. www.agrisneltank.nl HEINKENSZAND Eetcafé De Balletent in Heinkens- zand is niet te huur of te koop of anderszins op de markt; die indruk is door een artikel over de handel in horecabedrijven in de PZC van woensdag ten onrechte gewekt op grond van verouderde internetin- formatie. Uitbater Elske de Visser nam het bedrijf vorig jaar over. door Luc Ogge! KRUININGEN - Na een moeizaam be gin zijn vijf van de zes straterswo- ningen die ontwikkelaar Bouw- raadhuis aan de Zandweg in Krui ningen wil bouwen, verkocht. Van daag gaat de eerste paal van het project de grond in. Het plan heeft feitelijk een door start gemaakt, want het kwam als gevolg van de crisis aanvankelijk niet van de grond. Soortgelijke pro jecten in andere Reimerswaalse dorpen waren eerder wel succes vol gebleken, dus gemeente - die in elk dorp betaalbare woningen wil aanbieden - en ontwikkelaar wilden de handdoek niet zomaar in de ring gooien. Die lange adem heeft geloond, want inmiddels zijn vijf van de zes woningen ver kocht door Neeskens Makelaars. De huizen worden gebouwd door aannemingsbedrijf Marteijn uit Yerseke en ook bijna alle onderaan nemers zijn Reimerswaals. „Een impuls voor de werkgelegenheid in de gemeente", aldus Jeroen Brouwer van Bouwraadhuis. Inmiddels is ook voor Hansweert een plan ontwikkeld. De eerste fa se, bestaande uit vier starterswo- ningen, is nu te koop. Informatie over de woningen staat op www.jouwnieuwethuis.nl. door Raymond de Frel ELLEWOUTSDIJK - De inwoners van Ellewoutsdijk krijgen een eigen bus, waarmee ze de basisschoolkin deren dagelijks naar de scholen in Oudelande en Driewegen kunnen brengen. De bus is bovendien voor mensen uit het Westerschelde- dorp te gebruiken voor andere doeleinden, zoals boodschappen doen of een avondje uit. Dat is de uitkomst van overleg tus sen de gemeente Borsele en Werk groep Basisschool. Zij zochten naar een oplossing voor de kinde ren van het dorp, omdat openbare basisschool De Linden na de zo mervakantie sluit. De school moet dicht, omdat het minimumaantal leerlingen van 21 niet wordt ge haald. Aanvankelijk werd bekeken of de Borselse Sprinter (een bus die de gemeente vorig jaar aanschafte om oudere, niet mobiele mensen te vervoeren) ook voor de basisscho lieren kon worden ingezet. „Maar om fiscale redenen en het feit dat de Sprinter alleen 's ochtends be schikbaar is, bleek dat niet moge lijk", vertelt wethouder Marga Ver- mue. „De inwoners hadden de vurige wens om zelf een bus tot hun be schikking te hebben. Er is al een lijst met tien vrijwilligers, die chauffeur willen zijn. Het is nu zaak om zoveel mogelijk fondsen en subsidiepotjes aan te spreken. De ouders willen de structurele kosten (zoals benzine en verzeke ringen) dekken. Het college van B W stelt de raad voor om 36.000 euro beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een bus." Volgens Vermue heeft de gemeen te geen verplichting om het bijzon der onderwijs nu ook met zon be drag te verblijden, omdat er in Elle woutsdijk sprake is van een uitzon derlijke situatie. De meeste leerlin gen hebben voor onderwijs op de school in Driewegen gekozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69