Wanneer de Seasun-units De Butskop verscheept voor- en najaarsfietsers .ES TAX FREE! Raadsleden hameren op handhaving Stelleplas 20 HUISVESTING ARBEIDSMIGRANTEN De provincie geeft maar aan één bedrijf toestemming om als proef arbeidsmigranten op eigen terrein te huisvesten: Seasun bij Biezelinge. Zaterdag 12 juni 2010 j College Gees houdt spreekuur Paashaas te gast in Ambachtscentrum Speelgoedbeurs in De Spinne vrijdag 2 april 2010 door Claudia Sondervan KORTGENE - Een beetje hobbelig, vond de Goese wethouder Loes Meeuwisse gisteren de eerste over tocht van Wolphaartsdijk naar Kortgene met ms De Butskop. De slanke boot van schipper Dirk van Staveren begon zijn nieuwe voor- jaarsdienst als fiets-voetveer onder een straffe wind. De Butskop meert tot aan het hoogseizoen elk weekeinde vier maal daags af in Wolphaartsdijk en Kortgene, aan het einde van de ochtend en in de namiddag. In het hoogseizoen neemt de veel grotere ms De door Lilian Dominicus Schipper Dirk van Staveren zet tot de zomer vier maal daags fietsers en voetgangers het Veerse Meer over met ms De Butskop. foto Willem Mieras Hoop het over van De Butskop. Tot in het najaar, als Van Staveren tot het einde van de herfstvakan tie de weekeindedienst weer op pakt. De Butskop kan per keer tot twaalf mensen aan boord nemen met zes tot acht fietsen of twee rol stoelen. Passagiers betalen 2,30 eu ro per persoon per passage, met fiets drie euro. Mocht er een groep fietsers buiten de vaartijden over willen, dan kunnen ze de schipper bellen: 06 - 51983230. Maar liefst wel enige tijd vóórdat zo'n groep op de steiger gaat staan wachten, maant Van Staveren. Q www.rondjepontje.nl Het heeft iets desolaats, het uitzicht vanaf de dijk aan de Weg langs de Zeedijk onder Bieze linge. Het grote kassencomplex van paprika- en tomatenteler Sea sun, een woonhuis, in de verte de kerktorens van Kapelle en Biezelin ge, de watertoren van Goes en ver der akkers, boomgaarden en lege plattelands weggetjes. Verder is er niets, behalve dan de groep containers die op een steen worp afstand van de kassen in een grote letter C staat opgesteld. Met dikke letters is op de muur de naam Dalemhof geplakt. Het was dan ook het tijdelijke onderkomen van seniorencomplex Dalemhof in de stad Tholen. Hier, in deze units in een verder verlaten landschap zullen, de arbeidsmigranten ko men wonen die bij Seasun wer ken. Of althans, dat is het plan. Met een capaciteit van maximaal 150 arbeidsmigranten denkt Seas un het huisvestingsprobleem voor zijn medewerkers, van wie de meesten uit Oost-Europa komen, op te lossen. Seizoenarbeiders wo nen veelal in zomerhuisjes, in een aftandse stacaravan op het terrein van de boer of in een leegstaande woning. „Erbarmelijke omstandig heden", zo schrijft directeur Wim Gresnigt in een artikel van zijn hand in de Scheldepost, het ge- meentekrantje van Kapelle. Elders in het land zijn ook al dergelijke grootschalige wooncomplexen neergezet. Of de arbeidsmigranten blij zullen worden van hun toekomstige woonplek in de Willem Annapol- Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl GOES - Burgemeester en wethou ders van de gemeente Goes hou den voortaan een spreekuur voor burgers op donderdagavond. Van 18.30 tot 19.30 uur mag iedereen met ideeën en/of vragen langsko men op het gemeentehuis. „Een laagdrempelige vorm van communicatie met de burgers", zegt wethouder Jo-Annes de Bat (CDA). „Zo kunnen ook onderne mers bij ons aankloppen als ze te gen regels aanlopen. Het weke lijkse spreekuur begint vanaf don derdag 8 april. GOES - De paashaas is maandag 5 april, Tweede Paasdag, op bezoek bij het Ambachtscentrum in Goes. Het middenplein van het centrum is die dag bezet met Oudhollandse spelletjes en snoepgoed van vroe ger, gepresenteerd door Johnny en Sandra Traas van partybemidde ling Zeeland. De ateliers in het centrum zijn ook open. De activiteiten duren van 13.00 tot 16.30 uur. GOES - Wijkcentrum De Spinne in Goes houdt woensdag 7 april een beurs van kinderkleding en speel goed. Kleding voor het voorjaar en de zomer wordt aangeboden tus sen 1S.30 en 20.00 uur. De organi satoren nodigen mensen nog uit om kwalitatief goede kleding en duurzaam speelgoed in te leveren bij het wijkcentrum. VLISSINGEN Troelstraweg 364 GOES Van der Spiegelstraat 54 fietsplezier.nl fitnessplezier.nl vraag naar de voorwaarden fiets fitness Jeremiasse ervaar de beste keuze Zicht op de units vanaf de dijk. door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Handhaven, in de strijd tegen verpaupering. Die boodschap gaven meerdere raadsle den van de gemeente Borsele het dagelijks bestuur gisteravond mee tijdens de behandeling van een nieuw bestemmingsplan voor het recreatiegebied Stelleplas bij Hein- kenszand. Het bestemmingsplan voorziet in regels voor gebruik en bebouwing en moet vooral een middel zijn om illegale bouwsels te bestrijden. De afgelopen 35 jaar verrezen tal van gebouwtjes illegaal, maat de gemeente had geen instrument om daartegen op te treden. „Het is nu zaak om het bestemmingsplan goed op orde te houden", zei Ko Mol van de SGP-Christenunie. „Handhaaf streng, want anders zit ten we over twintig jaar nog met precies dezelfde situatie", sprak Ar no Witkam (PvdA) soortgelijke taal. CDA'er Krijn van der Maas wilde weten vroeg ruimhartig om te gaan met nieuwe initiatieven op het terrein, zoals het plan voor eeen midgetgolfbaan. Wethouder Marga Vermue wil dat .wel. „Al leen heeft de Vereniging van Eige naren aangegeven er voorlopig toch nog even geen brood in te zien", zei zij. iWf VIDEO Kijk en luister naar het doedelzakspel van Thijs Martens (12) uit 's-Heeren- hoek op www.pzc.nl/bevelanden 1Bouwers boren gaten erepoorten 2. Meisje (15) uit Vliethoeve vermist 3. Gereformeerden tegen Tour TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in h iet album www.pzc.nl. /foto DALEMHOF I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68