'Dobby als oud vuil aan de waterkant' r £jkj i 2s BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 28 en 29 DRAMA Echtpaar uit Ellewoutsdijk op zoek naar man of vrouw die hun hond doodreed en achterliet Bouwers boren gaten in erepoorten Afspraak maken met gemeente op website Vermist meisje mogelijk in België almanak Kuren Wanneer de eerste Pool in een Seasun- unit woont is de vraag Vrijdag 2 april 2010 De doedelzak kent alleen haters en bewonderaars Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Marco en Eva van Weele ver loren deze week op afschu welijke wijze hun hond Dobby. Het dier werd dode lijk verwond achtergelaten. door IRaymoimd de Frel Een ding staat voor Marco en Eva van Weele uit Elle woutsdijk als een paal bo ven water: de dader moet hoe dan ook worden gepakt. Want wie zó bruut is om eerst een hond met hoge snelheid aan te rij den en hem vervolgens ook nog eens achter te laten aan de water kant, die moet worden gestraft. Al leen hoe? Even leek het er op dat het echt paar helemaal geen aangifte kon doen. Dobby was immers niet aan gelijnd en dus ben je als baasje ver antwoordelijk. „Maar het kan nu gelukkig toch, want Dobby is aan gereden op een onderhoudswegge- tje van het waterschap. Dat is geen openbaar terrein. Alle toegangswe gen tot dit weggetje zijn namelijk afgesloten met slagbomen. De per soon die dit heeft gedaan, reed dus op verboden terrein. Als we op het remspoor afgaan, moet hij ze ker tachtig tot honderd kilometer per uur hebben gereden", vertelt Marco van Weele. De twee jaar oude Dobby was maandagavond kort voor het onge val achter een haas aangespurt. „Dat deed hij wel vaker. Omdat er toch geen verkeer mag rijden, was er geen gevaar. Dus liet ik hem al tijd lopen. Ik liep op dat moment een stuk verderop, aan de kant van natuurgebied De Inlaag. Meest al kwam Dobby snel weer terug, maar nu dus niet. Na een uur von den we hem meer dood dan le vend. Verzonken in het slib tussen de stenen, onderaan de glooiing. De dader heeft hem als oud vuil aan de waterkant gegooid, waar schijnlijk in de hoop dat het opko mende water zijn sporen zou wis sen." Van Weele slaagde er nog wel in zijn viervoeter in leven bij de die renarts in Kapelle te brengen. Die constateerde een gebroken rug, nek en poten, een schedelfractuur, ingeklapte long en nog tal van an dere in- en uitwendige verwondin gen. Dobby heeft de volgende ochtend niet meer gehaald. „Alleen zijn kop was nog toonbaar. Het dier was eigenlijk al aan zijn tweede le ven bezig, want twee jaar geleden is hij in Spanje als pup gevonden in een put. Daarna hebben wij hem laten overkomen. Ik ben een grote vent, maar nu heb ik toch be hoorlijk lopen janken." Marco en Eva van Weele laten het er niet bij zitten. Het echte speur werk is natuurlijk aan de politie, maar toch zoeken ze ook zelf men sen die maandagavond of dinsdag een auto met schade hebben ge zien. Marco van Weele: „Elke avond lopen daar mensen met honden. Dit keer was het onze hond, van wie is de volgende? We kunnen nu helemaal niets bewij zen. Ja, er wordt gejaagd en ge- crosst in dit gebied. Maar zeker we ten doen we niets. Wij willen de dader graag in de ogen kijken en hem laten weten wat hij ons gezin heeft aangedaan." ui2..-sh - Eva van Weele bij de remsporen van de auto, die haar hond Dobby aanreed. „Dit keer was het onze hond. Van wie is de volgende?' foto Willem Mieras WEMELDINGE Om de veiligheid van het konink lijk gezelschap op 30 april te garan deren boren de bouwers van de buurtverenigingen in Wemeldinge om de 2,5 meter een gat in de ere poorten. Zo kan de beveiliging zien of er eventueel iets verdachts in zit. Dat bevestigt voorzitter Adrie Gijssel van Oranjevereniging Wemeldinge. De politie Zeeland had de maatregel als advies meege geven aan de gemeente. Het advies is opgevolgd. GOES Online een afspraak maken met de afdeling publiekszaken van de ge meente Goes, het kan sinds giste ren. Gemeente Goes heeft per 1 april een nieuw ontwerp over de websi te www.goes.nl gegoten. De inde ling is vernieuwd en als het goed is, moeten bezoekers sneller een onderwerp kunnen vinden in de zoekmachine. Er zijn ook steeds meer producten en diensten te vin den op de site. MIDDELBURG De politie denkt dat de vijftienjari ge Dawn Vink, de sinds zondag ver miste pupil van de gesloten jeugd opvang De Vliethoeve in Kortgene, mogelijk bij bekenden in Rotter dam of België is. Afgelopen maan dag is Dawn nog gezien in Middel burg, daarna ontbreekt elk spoor van het meisje. De politie bezocht verschillende adressen in Zeeland bij de zoektocht naar het meisje. Op www.pzc.nl staan een actuele foto en beschrijving van Dawn. Het is reinigend. De gifstoffen wor den naar verluidt uit je lijf verdreven en je valt ook nog eens af Reden ge noeg voor die Vlaamse om zich op te geven voor een sapkuur. Aan haar vriend was de kuur niet besteed, maar hij toonde zich niet te beroerd om zijn lief met de auto weg te brengen naar het 'kuuroord'. Het geen nog een best eind rijden was. Ter.plaatse gearriveerd knorde de maag hevig en hij was dan ook ver- Tip? redactie@pzc.nl guld toen hem een kopje groentesoep aangeboden werd. De beloofde soep bleek niet veel meer dan een kopje heet water met wat groene sliertjes. Beleefd lepelde hij de kom leeg, nam afscheid en stapte weer in zijn auto. Eerste stopplaats was het dichtstbij zijnde frietkot. Zijn honger won het van de solidariteit met zijn vriendin: het werd een grote portie dikke Vlaamse frieten. Met een forse klod der mayonaise.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67