Parochie Superlatieven schieten zwaar betreurt dure cv 28 In Balans PZC Kerkverwarming TIEN JAAR FOXART Open podium Hulster Reynaertcollege is een volwaardig avondje uit en een Rommelmarkt ten bate van Sibusiso Aquarellen van Xavier Swolfs in kapel voor Brabant en Zeekind -yl liPisj tjpfeè-l Axelaars steunen deelnemers aan beklimming Alpe d'Huez voor KWF vrijdag 2 april 2010 door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE - Het nieuwe kerkbe stuur van de Heilige Corneliuskerk in Lamswaarde dubt over een nieu we verwarmingsinstallatie voor het godshuis. De huidige verwarmingsinstallatie is afgekeurd en de aanschaf van een nieuwe kost de kerk al gauw zestigduizend euro. Daarnaast moet dan ook nog eens het stook hok worden verbouwd en moet de centrale verwarming vanwege de omvang regelmatig officieel worden gekeurd en voldoen aan strenge regelgeving. Hieraan-zijn weer extra kosten verbonden. Het moeten vernieuwen van de verwarmingsinstallatie komt de kerk uiterst ongelegen, aangezien het bestuur nog te maken heeft met de financiële afwikkeling van de omvangrijke restauratie van de kerk. Het alternatief voor een dure nieu we cv-installatie is stralingswarm- te door middel van infraroodpane- len. Het voordeel hiervan is dat de aanschaf goedkoper is dan een nieuwe centrale verwarming en dat het energieverbruik in de kerk met 95 procent zal dalen. Er zijn echter ook nadelen; het aanbren gen van de panelen doet afbreuk aan het interieur van het kerkge bouw. Het wordt er kortom niet mooier op. Daarnaast is het de vraag of een stralingsinstallatie aan gebracht mag en kan worden in een Rijksmonument, wat de Heili ge Corneliuskerk is. Het kerkbestuur van Lamswaarde gaat zich daarom snel beraden op de beste keus zodat de parochia nen niet te lang in de kou hoeven te zitten. TERNEUZEN Dagactiviteitencentrum 't Trefpunt aan de Roerstraat in Terneuzen houdt vrijdag 9 april een rommel en hobbymarkt in en rond het ge bouw. De opbrengst van het in schrijfgeld gaat naar Stichting Sibu siso, die actief is voor gehandicapte kinderen in Tanzania. Die duurt van 15.00 uur tot 21.00 uur. Wie spulletjes wil verkopen, kan tot en met 7 april bellen met 0115-617530. RETRANCHEMENT In de gerenoveerde kerk aan de Dorpsstraat in Retranchement is een tentoonstelling met recente aquarellen van Xavier Swolfs inge richt. Vanmiddag om 17 uur is de feestelijke opening en is er gelegen heid om het nieuwe boek door de kunstenaar te laten signeren. Vanaf zaterdag is de tentoonstel ling iedere dag geopend van 14 tot 18 uur. De aquarellen zijn te zien tot zondag 18 april. Luciana Trapman, gezegend met een doorleefde donkere stem, brengt het nummer Give me one Reason van Tracy Chapman voor een uitverkochte zaal in het Reynaertcollege. foto's Mark Neelemans Op 14 april verschijnt de zorgkrant In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad. Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076-53122 77 WGGGN6R NieuwsMedia AXEL - Het echtpaar Dingeman en Henny de Koning uit Axel is een inzamelingsactie begonnen ter on dersteuning van één van de hon derden wielerteams, die op 6 juni deelnemen aan de beklimming van de vermaarde Alpe d'Huez in Frankrijk. De gesponsorde teams beklimmen de berg zes keer. De opbrengst gaat naar het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kanker bestrijding (KWF). Het echtpaar De Koning verloor in juli 2007 zoon Alex (38) aan kanker. Eén van zijn wielerkameraden, Mi chael Mehrow uit Swifterband, neemt met zijn Team Time deel aan de beklimming. Hij draagt die prestatie mede op aan Alex. Inmid dels heeft het echtpaar 2100 euro ingezameld. De cheque wordt vrij dag 16 april in Axel aan hem over handigd. Donaties: H.A. de Ko ning-Wissel rekeningnummer 68.56.68.274 (ING) onder vermel dingvan 'Alpe d'Huez'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62