Jeugd en Alcohol Welke jongeren? ook geen lijntje cocaïne?1 27 Gemengde reacties op voorstel voor eigen kweek van wiet in Terneuzen Antiek textiel op expositie Altehoare(n) Op zoek naar gouden ei bij Groede Podium Nieuwe riolering en snelheidsremmers Scholieren sporten 2500 euro bij elkaar vrijdag 2 april 2010 Z Alcoholgebruik onder jongeren is no g steeds een probleem. In 2010 wordt verwacht dat 25 procent meer jongeren worden opgenomen met een alco holvergiftiging dan vorig jaar Er worden evenveel meisjes als jongens opgenomen met een gemiddelde leef tijd van 15 jaar. In Zeeuws-Vlaanderen is het probleem even groot als in de rest van Nederland Kinderarts Nico van der Lely uit Delft geeft de leerlingen van de derde klas VMBO van de Rede voorlichting over alcoholgebruik onder jongeren. foto Mark Neelemans wBBSmBÊËsÈ s! ®f»i MEEST GELEZEN 1Terneuzen steeds meer fietsstad 2. Directeur De Rede stapt op 3. Sluis krijgt stevige, nieuwe coalitie STELLING Stem op de stelling 'Belastingkantoor Terneuzen kan best weg' op website www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het idee van CDA'er Henk Siersema om als gemeente over te gaan tot de gecontroleerde kweek van wiet leidt tot enthou siaste en afwijzende reacties onder fractievoorzitters van andere par tijen in de Terneuzense gemeente raad. Michiel Groeneveld (WD), Peter Clijsen (GroenLinks) en Fons van Limpt (SP) zijn voor. „We moeten dit kanaliseren", aldus Groeneveld. Hij stelt zich voor dat een zwaar beveiligde kas in de Koegorspolder wordt ingericht. „Met een groot hek eromheen, Dobermans en be trouwbare mensen." Clijsen juicht het idee toe. „We kunnen dan de kwaliteit en ook het thc-gehalte (de hoeveelheid actieve stoffen die in de illegaliteit sterk is toegeno men) in de gaten houden." SP'er Van Limpt ziet in eigen kweek de oplossing om illegale verkoop te gen te gaan. „De politie kan zich dan richten op alle kleine dealers die in de binnenstad van Terneu zen en ook in Sas van Gent voor overlast zorgen." Gijs van den Berg (PvdA) herin nert eraan dat zijn voorman Co van Schaik al eerder heeft: voorge steld de aanvoer van softdrugs te reguleren. „Lokaal kun je dat wel willen, maar we zijn afhankelijk van het landelijke beleid." Giel van Boom (TOP-Gemeentebelangen) noemt het idee van Siersema daar om 'een losse flodder'. „Je schiet er niets mee op." D66'er Charles ten Hengel zegt af te wachten. Cees Hamelink (CU) en Martin Stouten (SGP) reageren afwijzend. De SGP vindt al jaren dat Terneu zen te ver is gegaan in het gedoog beleid. Stouten ziet zijn gelijk be vestigd door de gerechtelijke uit spraak over Checkpoint. Hamelink geeft aan dat 'eigen kweek het ima go van Terneuzen als drugsstad zou bevestigen'. „We moeten juist van dat stempel af." GROEDE Museum Het Vlaemsche Erfgoed exposeert vanaf komende maan dag (Tweede Paasdag) antiek tex tiel in de Lutherse Kerk aan de Mo lenstraat. Onder de naam 'Altehoa- re(n)' zijn er onder meer merklap pen, pronkrollen, mutsen uit de Cadzandse dracht en geborduurd ondergoed te zien. De tentoonstelling is tot 6 novem ber op donderdag, vrijdag en zater dag te bezoeken tussen 13.00 uur en 16.30 uur. Komende maandag ook tussen 15.00 uur en 16.30 uur. Toegang: 2,50 euro. In combinatie met het museumstraatje: 5 euro. www.het-vlaemsche-erfgoed.nl. GROEDE Kinderen kunnen zondag, Eerste Paasdag, eieren zoeken in activei- tenpark Groede Podium aan de Catsweg. Wie het gouden ei weet te vinden tussen de bomen en struiken, wint de hoofdprijs. De zoektocht, onder leiding van de paashaas, begint om 12.00 uur. Ook wordt het winkeltje Bie Bram geopend. Dat is onderdeel van het werk-leerbedrijf van Emergis. Wet houder Carien Bolijn knipt om 11.30 uur het lintje door. Bezoekers kunnen vervolgens een kijkje nemen in het hele park. WESTDORPE In de Bernhardstraat in Westdorpe wordt vanaf maandag 12 april in het gedeelte tussen de Molenstraat en de Lindenlaan de riolering ver nieuwd. Uit inspectie is gebleken dat die versleten is. Tegelijk met het riool worden ook de huis- en kolkafvoeren vernieuwd. In de trot toirs worden nieuwe betontegels en kantbanden aangebracht. De klinkers worden vervangen door asfalt en er komen drie snel heidsremmers en een extra ver keersplateau bij de Wilhemi- nastraat. KLOOSTERZANDE Met de nodige sportieve uitspattin gen hebben de leerlingen van basis school Ter Duinen zo'n 2500 euro bij elkaar gesprokkeld voor het vastenactieproject. De opbrengst gaat dit jaar naar Malawi. In dit Afrikaanse land steunt de stichting Cordaid boerengezinnen. De jong ste kinderen lieten zich sponsoren om te wandelen en te joggen. De oudste schoolkindreren konden daarnaast ook nog skeeleren en skelteren. In het totaalbedrag zit ook nog de opbrengst van een wa- felbak actie. "Fietsen voor een goed doel!" Zaterdag 12 juni 2010 Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61