PZC 'Temeuzen moet eigen wiet kweken' Directeur Rede stapt op <S> ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 2S 28 en 29 SOFTDRUGSBELEID CDA-fractievoorzitter wil nieuwe stap zetten in reactie op vonnis over Checkpoint Twee gewonden bij grote uitslaande brand bij Koewacht Veroorzaker botsing krijgt klappen Rennen of wandelen voor water Aniek Uitdewilligen alsnog in Sluise raad 'Je geeft je kind toch ook geen lijntje cocaïne?' Vrijdag 2 april 2010 Superlatieven schieten tekort voor talent Foxart Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf terneuzen - De productie en aan voer van softdrugs moeten uit de illegale, criminele sfeer worden ge haald, vindt CDA-fractievoorzitter Henk Siersema in Terneuzen. Dat kan volgens hem door 'een voor ziening te treffen waarmee kan worden voorzien in de plaatselijke behoefte aan softdrugs'. Zijn idee krijgt steun van in elk geval PvdA, WD, GroenLinks en SP, een raads- meerderheid. Siersema komt met zijn plan me de naar aanleiding van de rechts zaak over coffeeshop Checkpoint. De gemeente Terneuzen en ook het Openbaar Ministerie (justitie) kregen van de rechter in Middel burg vorige week een tik op de vin gers, omdat zij 'verantwoordelijk zijn geweest voor een klimaat waarin Checkpoint kon door groeien naar de status van de grootste coffeeshop van Neder land en ver daarbuiten'. „We moeten ervoor zorgen dat we het niet voor de derde keer over onze schoenen laten lopen", stelt Siersema. Hij weet als geen ander, als oud-politiechef, hoe in de jaren negentig de drugsoverlast in Ter neuzen uit de hand liep. Het gedo gen van twee coffeeshops - Check point en Miami - zorgde er vervol gens voor dat de overlast sterk af nam. Maar Checkpoint haalde zo veel klanten naar Temeuzen met kwalitatief goede softdrugs dat het weer uit de hand liep. Checkpoint bediende niet langer alleen de lo kale markt, maar een uitdijende in ternationale, waarop justitie in greep. Vorige week kwam de klap: Als eerste coffeeshop in Nederland werd Checkpoint door een rechter gebrandmerkt en veroordeeld als criminele organisatie. Terneuzen heeft dus tot twee keer toe de neus gestoten. In de jaren negentig met de grote drugsover last en nu met Checkpoint. Sierse ma wil een derde keer voorkomen langs twee sporen. „We moeten al le energie steken in de beheers baarheid van de softdrugsverkoop, met één coffeeshop voor de lokale vraag, maximaal twee gram per klant, beperkte openingstijden én identificatieplicht. Maar we moe ten ook de achterdeur aanpakken, de illegale aanvoer van softdrugs. Dat kan door een productievoor ziening op te zetten voor de plaat selijke behoefte. We kunnen daar iemand voor aanstellen. En de rest verbieden we knalhard." pag. 27: voor en tegen KOEWACHT - Bij een grote uitslaande brand in een boerderijwoning in het Belgische Moerbe- ke-Waas, net over de grens aan de Tragel bij Koewacht, zijn gisteravond twee gewonden gevallen. Het zijn de beyvoner van de boerde rijwoning en diens tienerdochter. Ze hadden rook ingeademd en zijn naar het ziekenhuis in Sint-Niklaas gebracht. De brand 'op de Bel gische Koewacht' brak om iets voor 18.30 uur uit. De oorzaak is nog onbekend. Heel wat korpsen rukten uit; het Belgische Stekene, Koewacht, Zuiddorpe, Axel en Hulst met de hoogwerker. Sluiskil stond even verderop standby bij de Boskreek mocht er niet vol doende bluswater voorhanden zijn. Rond 19.40 uur gaf commandant Cees Overdulve het sein brand meester. De woning moet als verloren worden beschouwd. Vorig jaar sep tember woedde nog een verwoestende brand bij de overburen. foto Chris Platteeuw BIERVLIET Een 23-jarige inwoner van de ge meente Sluis was gisteren zo boos over een aanrijding, dat hij de ver oorzaker ervan een klap in het ge zicht en een schop gaf. Dat gebeur de op de Middenweg in Biervliet. Een eveneens uit de gemeente Sluis afkomstige 21-jarige automobi list gaf toen deze de Middenweg opreed geen voorrang aan de 23-ja- rige. Een voorbijganger suste de zaak in afwachting van de komst van de politie. TERNEUZEN Dow en organisatie Live Earth hou den morgen een 'Run for Water', een hardloop- en wandeltocht om aandacht te vragen voor de wereld wijde watercrisis. De zes kilometer lange tocht begint om 11 uur van het personeelsverenigingsgebouw van Dow bij 'De Vliegende Vaart'. Het inschrijfgeld en de opbrengst van de verkoop van waterflesjes gaan naar een regionaal waterdoel. Iedereen is welkom, inschrijven via www.d0wrun4water.nl. OOSTBURG Aniek Uitdewilligen neemt in de Sluise gemeenteraad de plaats in van de nieuwe wethouder Peter Ploegaert. De 28-jarige Uitdewilli gen greep, als nummer twee op de CDA-lijst, in eerste instantie naast een zetel. Ze haalde in principe ge noeg voorkeurstemmen voor een zetel, maar de onder haar staande Sjaak Quaak en Ronald de Croock kregen er nóg meer. Uitdewilligen vormt met dat duo nu de CDA-frac- tie. Quaak wordt fractievoorzitter. terneuzen - Algemeen directeur Edwin van den Hooven van scho lengemeenschap De Rede in Ter neuzen legt zijn taken met onmid dellijke ingang neer. Reden is een conflict met de Raad van Toezicht over de wijze waarop het bestuur en toezicht nader vorm moeten krijgen. De onder wijsinspectie heeft de directie van de Rede tot najaar 2011 de tijd gege ven om orde op zaken te stellen op de als 'zwak' omschreven vwo- afdeling. Ook vanuit het docenten korps is er kritiek op de directie. Van den Hooven zit al een paar weken ziek thuis. Hij was sinds 1998 werkzaam op De Rede, eerst als rector en sinds 2007 als alge meen directeur. Zijn bevoegdhe den zijn voorlopig overgedragen aan directeur bedrijfsvoering Betty Piessens. Oud-rector Pieter Grans- bergen van het Thorbecke college in Zwolle is aangesteld als interim manager.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59