maakt mensen anders' bedreiging komt dader duur te staan D 3 PETER PAN Vlissingse vader krijgt straat- en contactverbod commentaar Kiezen vanaf 3 april verkrijgbaar Babbeltruc vrijdag 2 april 2010 betere opsporing en vervolging." De maatregelen zijn volgens Krom- been hard nodig. „De impact van geweld maakt mensen anders. Je neemt afscheid van een aantal ze kerheden die je denkt te hebben. Je moet je voorstellen dat een am bulance een wijk niet meer in kan gaan zonder begeleiding van de po litie. Dat betekent dat we minuten missen in de hulpverlening die we willen bieden. En als de politie zich niet meer op straat durft te be geven, heeft dat een enorme uit straling op de burgers."Dat geldt ook voor het openbaar bestuur. „Een burgemeester moet onafhan kelijk van agressie en geweld een besluit kunnen nemen. Op het moment dat beslissingen worden genomen onder dreiging, gaan we de verkeerde kant op. Daarom is het zo'n enorm politiek item ge worden." Maar ook wanneer die collega ver volgens drie dagen niet kan wer ken, zal worden geprobeerd die kosten te verhalen." De politie Zeeland heeft de richtlij nen van Binnenlandse Zaken over het terugdringen van geweld tegen overheidsdienaren vertaald naar een eigen protocol. Met het Open baar Ministerie zijn afspraken ge maakt over hogere straffen. „De hoofdlijn is dat we het niet langer pikken voor rotte vis te worden uitgemaakt of te worden bedreigd. Deze ontwikkeling moet de kop worden ingedrukt, voordat het nog verder uit de hand loopt", zegt Aalders. „Het gaat soms heel ver. Tot bedreigingen met de dood aan toe, ook gericht aan de thuissi tuatie. Gelukkig komen de meeste mensen die zich tot dat niveau ver lagen, even later tot inkeer en blijft het bij harde woorden." Aalders constateert een verschil tussen de stedelijke gebieden in Zeeland en de dorpen. De regio teams roepen daarentegen vaker de hulp in van collega's. Dat heeft volgens haar vooral te maken met het feit dat de bezetting in een lan delijk gebied standaard lager is. „Maar de afspraken zijn dusdanig dat zodra over de portofoon het 'assistentie collega' klinkt, ieder een in de buurt ogenblikkelijk stopt met waar ze op dat moment mee bezig zijn en naar die bewus te plek gaan. Zo'n oproep heeft ab soluut hoge prioriteit." knip de bon uit de zaterdagkrant! door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Een 43-jarige Vlissin- ger mag voorlopig zijn twee zonen in Middelburg niet zien. De recht bank in Middelburg heeft hem een straat- en contactverbod opge legd. De jongens van 7 en 9 jaar wonen bij hun moeder, de ex-vrouw van de man. Afgelopen zomer nam de Vlissinger zijn zonen, zonder me deweten en toestemming van de moeder, mee naar zijn geboorte land Algerije. De moeder, ook van Algerijnse afkomst, slaagde er pas na een half jaar in haar kinderen terug in Nederland te krijgen. Ze is bang dat haar ex de kinderen op nieuw ontvoert en vroeg daarom in een kort geding bij de recht bank in Middelburg de man een straat- en contactverbod op te leg gen. De rechter heeft dat verzoek e burger zal voelen dat de overheid dras tisch moet bezuini gen. In de lange reeks ambtelijke voorstellen die gisteren het daglicht zag, zitten vrijwel geen pijnloze. Het is aan de politieke partijen om uit deze brij van ideeën een samen hangend pakket te vissen en dat aan de kiezer voor te leg gen. Gisteren lukte dat nog niet best. In hun eerste reacties rich ten veel partijen zich op wat hen het meest tegenstaat, dus wat ze vooral niet willen doen. Daarmee komt Nederland geen stap verder. Politici hebben vanaf nu pas recht van spreken als zij eerst aangeven hoe zij snel een klei ne twintig miljard aan ombui gingen denken te doen. Daarbij moeten zij duidelijk vertellen waar de klappen wél vallen. Verdelen we de ellende of be schermen we zieken en kansar men? Pas als dat helder is, en de politici de effecten op zaken als zorg, sociale zekerheid, on derwijs en woonlasten netjes en ontdaan van retoriek presen teren, kan de kiezer er iets mee. Bij NADER In het fotobijschrift bij het artikel over het nieuwe Terneuzense die- renziekenhuis De Ottenhorst, in de krant van dinsdag, staat dat de meest rechtse persoon op de foto een assistente zou zijn. Dat is ech ter Lotte van Kuijk, dierenarts in de nieuwe dierenkliniek. Zij is be zig met een specialisatie in de we ke delen chirurgie. ingewilligd. De man mag niet bij de woning en school in Middel burg komen en geen contact heb ben met zijn ex-vrouw en kinde ren. Als hij het verbod overtreedt, wordt hij vastgezet. Het straat- en contactverbod geldt voor een half jaar. Indien de moeder dan nog niet wil dat haar man hun zonen ziet, moet ze opnieuw om zo'n ver bod vragen. Advocaat Evelien Sijnesael, die de moeder vertegenwoordigt, zegt 'heel blij' te zijn met het straat- en contactverbod. De advocaat van de vader, Serge Nijssen, kon giste ren nog niet zeggen wat zijn reac tie is op de uitspraak. De rechtbank heeft nog twee za ken in verband met de familie in behandeling: de ontvoering en een verzoek van de moeder tot het stopzetten van het gezag en de om gangsregeling van de vader. MIDDELBURG - Een 83-jarige Mid delburgse is gistermiddag het slachtoffer geworden van een bab- beitruc. Rond drie uur belden vier meisjes aan bij haar woning in de Baljuwlaan en vroegen of ze ge bruik mochten maken van haar toilet. De vrouw liet de meisjes binnen. Toen het viertal weg was, ontdekte ze de diefstal van siera den waaronder een dameshorloge, een boerenstrik met pareltje, een slavenarmband, een hangertje en oorknopjes. Een gloednieuwe Volkswagen Golf? Koop deze met korting! O AutoTrack.nl foto's ANP, Annina Romital

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3