301 zeeland rechten Veiligheid houdt voorrang in 4 Vluchtheuvels verwijderd PZC Studie belang van de mens w V brieven simpiehiman Sensor Zeepdispenser hygiënisch sensor- systeem AOW (slot) De kerk Bomen rooien vrijdag 2 april 2010 BLAUWDRUK Uitvoeringsprogramma Veilig, Veerkrachtig en Vitaal is klaar door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Studenten van de Roosevelt Academy in Middelburg voeren de komende weken een mensenrechtenonderzoek uit in de Vrijheidstrein. Die komt van daag voor het eerst naar Zeeland. De studenten interviewen trein- passagiers over mensenrechten. Ze onderzoeken welke rechten be kend zijn bij burgers, maar geven hen ook informatie. De studenten peilen daarnaast wel ke rechten belangrijk gevonden worden en schrijven ervaringen van mensen op. Ze willen daar mee achterhalen wat mensenrech ten tegenwoordig in Nederland be tekenen. Het onderzoek staat onder leiding van Barbara Oomen, docent aan de Roosevelt Academy. De eerste resultaten worden gepresenteerd bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg, op 29 mei. De studenten van de Roosevelt Academy beginnen eind april ook met een scholenproject, waarbij ze informatie geven over mensenrech ten op Zeeuwse scholen. De rood-wit-blauwe Vrijheidstrein werd deze week geopend door prins Willem-Alexander en rijdt tot Bevrijdingsdag door Neder land. BERGEN OP ZOOM - Lenie Dwars- huis-van de Beek, gedeputeerde in Zuid-Holland en voorzitter van de stuurgroep Zuidwestelijke Delta, wil het nog maar een keer gezegd hebben: veiligheid blijft voorop staan. „Dat was topprioriteit na de ramp van 1953 en dat wordt niet anders. We willen alleen iets pro beren te doen aan de neveneffec ten waarvan je achteraf moet con stateren dat ze nadelig zijn." Dat iets staat in het uitvoeringspro gramma Zuidwestelijke Delta dat Dwarshuis-van de Beek gisteren in Bergen op Zoom presenteerde. Er staat in wat op de korte termijn moet gebeuren in het spannings veld tussen veiligheid aan de ene kant en ecologie en economie aan de andere en in welke richting op lossingen voor de langere termijn moeten worden gezocht. Een aantal van de nadelige neven effecten die de Deltawerken heb ben opgeleverd, is de afgelopen ja ren duidelijk in beeld gekomen: blauwalgen in het Volkerak-Zoom meer, zuurstofloosheid in het Gre- w.ingenmeer en zandhonger in Nieuwe Waterweg «1 Maas Haringvliet m- Voordelta O m Kust Grevelingen Hollands Diep •J Oosterschelde Vo Ike rak- Zoommeer Markiezaat v Westerschelde de Oosterschelde. Ecologische pro blemen die hun weerslag hebben op de economie. Er zijn maar wei nig toeristen die zich gaarne verpo zen aan de boorden van een door blauwalgen vergeven meer en boe ren hebben niets aan zoet water dat niet mag worden ingelaten van wege te hoge concentraties van hetzelfde organisme. Nieuwe Waterweg Maas Biesbosch Voordelta m Kust Grevelingen Oosterschéldê v Haringvliet Hollands Diep Biesbosch Westerschelde Volkerak- m Zoommeer Markiezaat Over 38 dagen ligt de eindstreep van de derde etappe van de Ronde van Italië in Middelburg. We tellen elke week met betrokkenen af tot maan dag 10 mei. Vandaag: de vluchtheu vels wijken nu al voor het aanstorm end peloton. door Theo Giele Hier en daar langs het par koers zijn de afgelopen week wegwerkers begon nen met de aanpassingen die no dig zijn voor Giro-etappe Amster dam-Middelburg. In Middelburg werden bijvoor beeld de vluchtheuvels op de Kaaien verlaagd tot vluchtstroken. Over het algemeen valt het mee met de eisen die de Giro aan de wegen, stelt, is de ervaring van de gemeente Middelburg die verant woordelijk is voor de organisatie van de derde etappe. Over de meer dan tweehonderd ki lometer lange route gaat het om hier en daar een vluchtheuvel, wat bloembakken en af en toe een chi cane die voor de veiligheid van de renners in het peloton tijdelijk moeten wijken. Nadat de renners op 10 mei de fi nish zijn gepasseerd wordt de we gen weer in de oude staat terugge bracht. 10 mei 2010 g jjsa Simplehuman heeft de traditionele zeepdispenser in een compleet nieuw jasje gestoken. De zeepdispenser is voorzien van een ingebouwde sensor. Dit innovatieve systeem is uiterst hygiënisch en u kunt precies de juiste hoeveelheid zeep instellen! Instelbare hoeveelheid Makkelijk navulbaar Met indicator voor de juiste hoeveelheid Normaal 00,90 Lezersprijs 49,95* exclusief verzendkosten van €4.50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700 www.pzc.nl/woonwinkel Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Groenlinks pleit in het ontwerp- verkiezingsprogramma voor een flexibele AOW. Iedereen die 45 jaar heeft gewerkt, heeft recht op AOW. Dat houdt onder meer in dat iemand die op zijn of haar 17e met werken is begonnen, gegaran deerd op 63-jarige leeftijd AOW krijgt. Wie daar niet voor kiest, bouwt geen AOW op. Wie niet kan werken, bijvoorbeeld door wer keloosheid, zorgtaken, kleine kin deren of zieke naasten, bouwt ge woon AOW op. De nieuwe AOW geldt alleen voor hen die na 1972 zijn geboren. Dat sluit aan bij het streven naar economische zelfstan digheid, wat sinds 1990 het uit gangspunt van overheids- c.q. kabi netsbeleid is geweest. De nieuwe sociale zekerheid die Groenlinks voorstelt is de moeite waard. Eerst moet het verkiezingsprogramma nog definitief door de leden wor den vastgesteld. Maar er valt wat te kiezen op 9 juni: per definitie door werken tot je 67e of zo mogelijk op je 63e van de AOW gaan genieten. Maaike Walraven (voorzitter Groenlinks Zeeland) Swaalingestraat 85, Zoutelande Kardinaal Tonini signaleert een an tichristelijke haat. Het is geen haat maar aversie. De rooms-katholieke kerk heeft zich altijd boven God ge plaatst en eigen wetten gemaakt. Het aantal doden is ontelbaar: kruistochten, brandstapels, oorlo gen. Wereldwijd sterven mensen door het verbod op condooms. Bis schop Ribaldi ziet een strijd tussen satan en God. Deze man is een vol geling van satan, want de God die ik ken predikt naastenliefde en daar bedoelt God niet mee dat je 's nachts een kind misbruikt. Weer zinwekkend is paus Ratzinger: hij heeft 'méér stelling' genomen te gen kindermisbruik dan zijn voor gangers. Meer stelling, dus het mag niet meer elke dag maar wel soms. Laat de kinderen tot mij komen, maar blijf er vanaf P. Vink Trumanlaan 42, Goes Indertijd werd er ondanks bezwa ren van veel bewoners en ten koste van veel gemeenschapsgeld dras tisch ingegrepen in de bestaande groenstructuur van de Oosterschel- delaan en de Grevelingenlaan in Burgh-Haamstede. Omdat enkele bewoners van mening waren dat de beplanting in de groenstook voor hun woning door langjarig onderhoud niet zomaar verwij derd mocht worden, hebben zij ge tracht dit langs juridische weg te voorkomen. Deze poging heeft door lang procederen van de ge meente, geresulteerd in een uit spraak, die verwijdering door de gemeente toelaat. Het gevolg is dat 31 maart de zagen jankten en de machines ronkten. Aftredend wet houder Renden bedankt! R. van de Graaff Grevelingenlaan 44, Burgh-Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32