Elke doedelzakspeler Melden in plaats van aangifte is wel zinvol In Balans |(i*| Bel dan voor informatie of een afspraak: 076 - 53122 77 'De Piraat' Flat van Jet Dansavond voor malariaprojecten TALENT Thijs Martens (12) uit 's-Heerenhoek gooit hoge ogen met zijn weekenddiensten voor Brabant en Zeeland vrijdag 2 april 2010 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle OOST-SOUBURG - Toneelvereniging STEC uit Oost-Souburg brengt za terdag 3 april en zaterdag 10 april de voorstelling De flat van Jet op de planken. De voorstellingen in De Zwaan in Oost-Souburg begin nen om 20.00 uur. De klucht is ge schreven door Haye van der Hey- den. Kaarten reserven kan via www.stec.nu. VLISSINGEN - De Zeeuwse stichting Nurses on Tour houdt volgende week woensdag (7 april) een bene fietdansavond voor malariahulp projecten in Ghana. Tijdens de avond, in het Arsenaaltheater in Vlissingen, treden dansgroepen uit de hele wereld op. De stijlen varië ren van streetdance tot volksdans. Ibrahim Salifu uit Ghana vertelt over de projecten om malaria te gen te gaan in zijn land. De bene fietvoorstelling Dance Around the World begint om 19.30 uur. Kaar ten kosten 12,50, te bestellen door naam en adres te mailen naar info@nursesontour.nl. Q www.nursesontour.nl door Raymond de Frel Hoezo binnen blijven? Denk je nou echt dat die doedelzak niet tegen een beetje regen kan? Doe niet zo gek! Daar is zo'n instrument echt wel tegen bestand, hoor. In Schotland regent het elke dag! Nee, Thijs Martens uit 's-Heeren- hoek kun je helemaal niets meer wijs maken over doedelzakken. Daar weten ze in Rilland inmid dels ook alles van. Tijdens een doe delzakwedstrijd troefde het lid van Inter Scaldis Pipes Drums uit Middelburg vorig weekend volwas sen tegenstanders afin drie onder categorieën van de competitie voor beginners. Daardoor mocht hij zich winnaar van de competi tie noemen. „Ik ging voor de tiende plek, om dat er tien deelnemers waren. Het was namelijk pas voor de eerste keer dat ik meedeed aan zo'n wed strijd", vertelt hij. De brugklasser van het Ostrea Ly ceum in Goes raakte drie jaar gele den besmet met het doedelzakvi rus. „Dat komt door Dagobert Duck. Die zag ik eens in een strip je op een doedelzak spelen. En toen wist ik meteen: dat wil ik ook. We gingen daarom eens bij Thijs: „Er is geen tussenweg. Je vindt doedeizakmuziek schitterend of je haat het. ledereen die zegt dat 'het wel Ko de Jonge conflict hebben, volgens mij ook. Die bemiddelaars zijn neutraal en komen niet binnen met een uni form aan, zoals wij." In gevallen zoals een ruzie kan bij de politie ook een melding wor den gemaakt. Dat is net zo effec tief als aangifte doen en kost min der tijd, zegt De Jonge. „Politiezaken kunnen door een eenvoudige melding worden opge lost. Iemand die gepest wordt door een bewoner uit zijn wijk, een auto die opvalt omdat die op merkelijk vaak ergens staat, vanda lisme of winkeldiefstal. De mel ding kan onverwacht deel uitma ken van een groter probleem." Alle meldingen blijven vijf jaar in het systeem zitten en daarna gaan ze naar het archief „Het komt regelmatig voor dat er bij mij of mijn collega's een belle tje gaat rinkelen omdat we in het verleden een melding hebben op genomen van iets wat erg lijkt op een nieuwe melding. Zaken wor den er echt door opgelost." In Buurten met Blauw volgt de PZC de vier Vlissingse wijkagenten. Om beurten vertellen ze over hun werk. door Miriam van demi Broek maar het conflict wordt er vaak niet mee opgelost." Voor dergelijke problemen komt er binnenkort iets nieuws in Vlis singen. „Net als in Middelburg, worden binnenkort ook in Vlissingen en Veere buurtbemiddelaars ingezet. Dat zijn mensen uit de wijk die ge traind zijn om conflicten tussen mensen aan te pakken. Vaak heb ben deze vrijwilligers zelf een soortgelijke ervaring gehad. Met die achtergrond en hun kennis kunnen ze helpen zoeken naar een oplossing. Voor ons is dat echt fijn. En voor de mensen die een Een ruzie kostte Ko de Jonge laatst een hele middag. „Soms gebeurt het dat twee mensen el kaar een klap geven en dat ze er allebei op staan dat er aangifte wordt opgenomen. In dat geval moeten beide mensen ook gehoord worden als verdachte. Na tuurlijk kan aangifte doen altijd, maar in zulke gevallen schieten de mensen er zo weinig mee op. We kunnen eenmalig bemiddelen, Zaterdag 3 t/m maandag 5 april 2010 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren: Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend en tijdens feest dagen, alleen na telefonische afspraak). De Veerse Huisartsen (patiënten huisart sen Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Ee- de, Spekhorst en Schinkelshoek): vrij 17.30 - zo 12.00 uur:W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstr. 6, Domburg, (0118) 581271; zo 12.00 - di 8.00 uur: G. C. M. Rullens en Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. (0118) 581276. Tandartsen 2 en 3 april: W.J. de Haes, Westweg 4, Domburg, tel. (0118) 582304. 4 en 5 april: D.G.M. Matthijs, Seisweg 1, Middelburg, tel. (0118) 641376. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen: 0118-471140 of via semafoon- nr. 06-65029959. (24-uur bereikbaar). Middelburg: 0118-626045 (24-uur bereik baar). Verloskundigenpraktijk Veere: 0118- 584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoed recepten) Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienstapo- theek Vlissingen/Middelburg: Dreesstraat 2a, Vlissingen, 0118- 468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, 06- 13223446; Zorgstroom, 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, (0118) 637077. 0d 14 aoril verschiint de zorgkrant In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over llllgpn te brengen op uw doelgroep? NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30