Scholieren leren voor zichzelf 261 Goedkope reis voor minima onbetwist WEERBAARHEIDSTRAINING Basisschool De Wissel biedt al haar leerlingen een weerbaar heidstraining aan. Ook de jongste leerlingen gaan met een trai ner aan de slag om zelfvertrouwen op te doen. I Zaterdag 12 juni 2010 Vlissingse ambtenaren zijn tevreden over hun werkgever Quizavond op tweede paasdag vrijdag 2 april 2010 M&smmmmm® y!www.ïott6tuinhont.ril I Blokhutten -Tuinhuizen Speeltoestellen Tuinmeubelen Dierenverblijven Torenstraat 33-35 - 4365 AO Meltekerke Telefoon (0118) 56 23 51 GSM 06-22 31 9544 Fax (0118) 56 29 81 e-mail: info@rottetuinhout.nl door Jens Pauw MIDDELBURG - Walcherse minima kunnen ook deze zomer voor een zacht prijsje op vakantie. Alleen staanden en echtparen reizen naar Rovinj (Kroatië), gezinnen met kinderen kunnen er even tussen uit op de Veluwe. De Stichting Vakantiewerk Zee land organiseert de vakanties'met subsidie van de gemeenten Vlissin- gen, Middelburg en Veere en enke le sponsors. „We bieden een gewel dige vakantie voor de minder be deelden", vertelt Lia Snoeren van de stichting. Twee keer wordt de fa- miliereis aangeboden: van 30 juli tot en met 6 augustus en van 6 tot en met 13 augustus. „We huren in Vierhouten op de Veluwe een groot huis voor de gezinnen. Je leert daar veel nieuwe mensen ken nen. De dagbesteding moet je zelf invullen, dus je behoudt wel je pri vacy." Bij de reis naar Rovinj - van 10 tot en met 19 september - wordt over nacht in een appartement. „Ver voer, huisvesting en eten: het is al lemaal inclusief', benadrukt Snoe ren. De reis naar de Veluwe kost deelnemers 45 euro per persoon, voor de trip naar het Kroatië be taal je 180 euro per persoon. Voor iedereen die mee wil, houdt de Stichting Vakantiewerk Zee land speciale inschrijfmomenten. In Middelburg is dat op maandag 26 april van 10,00 tot 12.00 uur bij de Stichting Welzijn Middelburg (Oranjelaan 19). Diezelfde dag kun nen belangstellenden uit Veere tus sen 14.00 en 15.30 uur terecht op het gemeentehuis in Domburg. Tot slot kunnen Vlissingers op 27 april van 13.30 tot 17.00 uur terecht bij wijkcentrum Het Palet (Wil lem Roelofszlaan. 2). De stichting vraagt deelnemers bij inschrijving een jaaropgaaf mee te nemen ter controle. Ook dient men een klei ne aanbetaling te doen. communities.zeelandnet.nl/data/svz/ Fietsen voor een goed doel!" Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl ten behoeve van door Miriam van den Broek VLissiNGEN - Medewerkers van de gemeente Vlissingen zijn behoor lijk tevreden over hun werk en werkgever. Dat blijkt uit het tevre- denheidsonderzoek dat in februari is gehouden. Ze geveri hun werk gever als eindscore een 7,2. Bij het vorige onderzoek in 2008 was dat nog 6,5. Ook hebben nu meer mensen aan het onderzoek meege werkt. Gemeentesecretaris Hans van Houdt is blij met de uitslag. „Over de hele linie wordt behoorlijk ho ger gescoord." Zo is 66 procent er trots op om ambtenaar in Vlissin gen te zijn en vindt 90 procent het werk nuttig. De sfeer op het werk wordt door 83 procent van de deelnemers aan het onderzoek goed bevonden. De samenwerking tussen de ver schillende afdelingen kan nog be ter. „Er zijn nog altijd eilandjes. Daar moeten we vanaf, hoewel er al wel veel veranderd is. Door wijk gericht te werken, werken mensen door de afdelingen heen. En ook cursussen gaan dwars door de af delingen heen. Daardoor leren mensen elkaar soms nu pas echt kennen." Verder heeft 18 procent van de deelnemers aangegeven binnen drie jaar te willen doorstromen naar een andere functie. „Dat is veel. Maar het is wel mijn streven. Want vernieuwing is goed." VLISSINGEN Troelstraweg 364 GOES Van der Spiegelstraat 54 fietsplezier.nl fitnessplezier.nl vraag naar de voorwaarden fiets St. fitness Jeremiasse ervaar de beste keuze VLISSINGEN - Het Cine Café in Vlis singen houdt maandagavond van af 19.30 uur het open Zeeuwse quizkampioenschap. Dit ter gelegenheid van het drieja rig bestaan haar Quiznight. Deel nemers aan het kampioenschap strijden, individueel of in teamver band,om de Michiel de Ruyter-tro fee. De quiz bestaat uit acht ron den en bevat vragen over uiteenlo pende onderwerpen als nieuws, entertainment, geschiedenis en to pografie. In de loterij maken alle deelne mers ook kans op een LCD-televi sie. Deelnamekosten: 2,50 euro. door Jens Pauw Zelfvertrouwen en zelfbe heersing, daar draait het om bij de lessen mentale en fysieke weerbaarheid op basis school De Wissel in Vlissingen. Ook de jongste leerlingen krijgen les in voor jezelf opkomen. „Hoe eerder je begint, hoe beter." De leerlingen van groep 4 stuite ren door het gymlokaal. „Ze zijn erg druk en impulsief op deze leef tijd", vertelt trainer Vicente Quandt. Hij laat de jonge leerlin gen in koppels allerlei oefeningen doen om de weerbaarheid te ver beren „Stevig op je benen staan en oogcontact maken: het is zó be langrijk. De manier waarop je overkomt hangt nauw samen met pesten. Het mentale aspect is daar om ook van belang. We geven be slist géén zelfverdedigingcursus", benadrukt Quandt. Weerbaarheidtraining wordt al ja ren gegeven in de bovenbouw van het basisonderwijs. Uit weten schappelijk onderzoek is gebleken dat training de jongeren leert re flecteren op conflictgedrag. Dat nu ook de jongste groepen van De Wissel training krijgen, is redelijk uniek. „Op jonge leeftijd zijn de leerlingen minder ge vormd. In de hogere klassen zie je meer verschillen binnen de groep", vertelt Marja Reijnders van Sport Zeeland, dat de lessen verzorgt. „De oudere kinderen leren ze vooral signalen herkennen. Ie mand wil misbruik van je maken of je krijgt ruzie. Wat moet je dan doen? Vooral timide kinderen le ren we voor zichzelf opkomen." „Deze trainingen zijn ooit ont staan in het feministische tijd perk", schetst Reijnders. Hoewel die tijd ver achter ons ligt, blijft het een actueel onderwerp. „Bij sommige groepen in de samenle ving is die man-vrouw verhou ding behoorlijk anders. Je ziet die jongens dominant omgaan met meisjes op een manier waarop wij dat liever niet zien." Trainer Vicen te Quandt opserveert de klas dan ook goed. Wanneer hij merkt dat een jongen bij het maken van duo's wegloopt voor zijn klasgeno te, speelt hij daar op in. „Luister, wat vinden jullie ervan als iemand alleen overblijft?", bespreekt hij de actie indirect. De betreffende jon gen voelt zich duidelijk aangespro ken en moffelt snel weg uit het zicht van zijn trainer. De leerlingen van groep 8 krijgen al langer training. Ze staan aan de Sport Zeeland Sport Zeeland verzorgt voor vijf scholen binnen schoolbestuur Per- i spectief weerbaarheidstrainin- gen. De lessen vinden plaats op De Wis sel, Het Vlot en de Louise de Colig- nyschool in Vfissingen en Het Kompas en De Burcht-Rietheim in Oost-Souburg. Subsidie is er voor de groepen 6, 7 en 8. De kosten voor de overige klassen betalen de scholen uit ei gen zak. vooravond van de brugklas. „Ik vind het behoorlijk eng", vertelt Sharella (13). „Er zijn daar allemaal grote sterke jongens. Wat ik doe als ik ruzie heb? Dan probeer ik het op te lossen met praten. Robin (12) maakte een dergelijk voorval al eens mee. „Een aantal jongens probeerde een veel kleinere jon gen in elkaar te slaan. Ik zag dat ge beuren en ben hulp gaan halen. Had ik geleerd tijdens de lessen." Basisschool De Wissel kiest er - net als andere scholen binnen het bestuur van Perspectief - specifiek voor om in alle klassen aandacht te besteden aan weerbaarheid. Leerlingen krijgen ieder jaar een aantal praktijklessen. Ook worden er themalessen verzorgd over groepsdruk en pesten. „We willen alle klassen betrekken om een lijn in te zetten en dit serieus aan te pakken", vertelt directeur Epjan Kwast. Volgens Marja Reijnders wordt momenteel hard gewerkt om op alle basisscholen lessen aan te bie den. „De gemeente Vlissingen heeft al beloofd dat er volgend jaar een irainer beschikbaar is voor alle scholen in do stad." Leerlingen werken tijdens een praktijkoefening aan hun zelfvertrouwen. Trainer Vicente Quandt van Sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28