PZC Brochure promoot Walcherse natuur WALCHEREN 26 en 27 2S 28 en 29 LANDSCHAP Natuurorganisaties presenteren hun activiteiten in één gratis publicatie Onder de mimosa VVV en ANWB in De Fonteyne Oude gebouwen Schelde dag open Bouwers boren gaten in erepoorten almanak Kuren A f A f"x v s g~ T's fi Vrijdag 2 april 2010 Scholieren leren voor zichzelf opkomen Elke doedelzakspeler heeft een beroepsgeheim Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep OOSTKAPELLE - De Walcherse. na tuur is niet alleen mooi, er is" ook heel veel te doen. Alle activiteiten van Staatsbosbeheer, Het Zeeuwse Landschap en museum Terra Ma- ris zijn gebundeld in een brochu re: De paden op, de lanen in. De brochure is gisteren gepresen teerd. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere kreeg het eerste exemplaar. In totaal zijn er 15.000 van gedrukt, die gratis worden ver spreid via recreatiebedrijven, ge meentehuizen, bibliotheken en VW's. „We hebben onze activiteiten al tijd gescheiden aangeboden. Maar het interesseert de mensen niet zo veel van wie het natuurgebied is waar ze recreëren, als ze de natuur maar kunnen beleven. Daarom hebben we besloten onze activitei ten die we dit jaar aanbieden, geza menlijk in één brochure te presen teren", verklaarde Karei Leeftink van Staatsbosbeheer Midden-Zee land. De brochure beslaat 64 pagina's, met ruim 250 activiteiten, van wandelexcursies en fietsroutes tot activiteiten voor kinderen. Alles wat er vanaf 1 april tot en met 31 december te doen is in de natuur op Walcheren en in het Veerse Meergebied, staat er in. „Er ge beurt heel veel en dat willen we ook, want mensen moeten de na tuur in", benadrukt Leeftink. „Dat doen ze nog te weinig. Bovendien maakt maar een te beperkte groep mensen gebruik van de mogelijk heden en weten zelfs mensen op Walcheren zelf te weinig wat er al lemaal kan en is. ]e hoort ook vaak dat je nergens meer de na tuurgebieden in mag, maar dat de meeste zijn juist open. Dat willen we laten zien." Er is voor ieder wat wils en de na tuurgebieden zijn ook groot ge noeg om nog meer bezoekers er van te kunnen laten genieten, zon der dat ze in file door bos en duin moeten lopen, zegt Leeftink. „We willen juist zo veel mogelijk be zoek creëren." In Zeeuws-Vlaanderen brengen de gezamenlijke natuurorganisaties al tien jaar een brochure uit met al hun activiteiten. Die brochure is inmiddels vervangen door een na tuurblad dat vier keer per jaar ver schijnt en gratis huis aan huis wordt verspreid. Als de Walcherse brochure positief wordt ontvan gen, wordt ook hier mogelijk een natuurblad van gemaakt. VROUWENPOLDER - In de subtropische tuin van Gerard Talsma in Vrouwenpolder is het, ondanks het weer, toch lente. De mimosa staat in bloei en zet de tuin in een paasgele kleuren. Normaal bloeit de boom alleen in Zuid-Euro pa of in kassen in ons land. Maar door het ge matigde Walcherse klimaat gedijt de mimosa hier ook in de buitenlucht. Subtropische tuin Fort den Haak in Vrouwen polder is sinds gisteren weer open voor pu bliek. foto Lex de Meester VLISSINGEN VW Walcheren en Noord-Beve land is sinds zaterdag samen met de ANWB gevestigd in winkelcen trum De Fonteyne in Vlissingen. Daarmee verdwijnt de locatie aan de Oude Markt. Het bureau doet bij de verhuizing mee aan een pilot. In het midden van de winkel staat een grote vierkante balie waar je omheen kunt lopen. Ook worden er producten op displays getoond. Hiermee hoopt de VW haar win kel klantvriendelijker maken. VLISSINGEN De Machinefabriek, Zware Plaat werkerij en de Oude Verbandka- mer worcTen zaterdag 10 april open gesteld. Van 10.00 tot 17.00 uur kun nen belangstellenden onder lei ding van een gids de oude gebou wen van De Schelde bekijken. De gidsen belichten hun geschiedenis. Panorama Walcheren en stichting Scheepsbouwgeschiedenis vertel len over hun plannen. Voor kinde ren zijn er speurtochten. www.scheldekwartier.nl WEMELDINGE Om de veiligheid van het konink lijk gezelschap op 30 april te garan deren boren de bouwers van de buurtverenigingen in Wemeldinge om de 2,5 meter een gat in de ere poorten. Zo kan de beveiliging zien of er eventueel iets verdachts in zit. Dat bevestigt voorzitter Adrie Gijssel van Oranjevereniging Wemeldinge. De politie Zeeland had de maatregel als advies meege geven aan de gemeente. Dat advies is opgevolgd. Tip? redactie@pzc.nl Het is reinigend. De gifstoffen wor den naar verluid t uit je lijf verdreven en je valt ook nog eens af. Reden ge noeg voor die Vlaamse om zich op te geven voor een sapkuur. Aan haar vriend was de kuur niet besteed, maar hij toonde zich niet te beroerd om zijn lief met de auto weg te brengen naar het 'kuuroord'. Het geen nog een best eind rijden was. Ter plaatse gearriveerd knorde de maag hevig en hij was dan ook ver guld toen hem een kopje groentesoep aangeboden werd. De beloofde soep bleek niet veel meer dan een kopje heet water met wat groene sliertjes. Beleefd lepelde hij de kom leeg, nam afscheid en stapte weer in zijn auto. Eerste stopplaats was het dichtstbij zijnde frietkot. Zijn honger won het van de solidariteit met zijn vriendin: het werd een grote portie dikke Vlaamse frieten. Met een forse klod der mayonaise.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27