nog geen verrijking Button: niet snelste, wel slimste 3 5 Van Nistelrooij geeft HSV perspectief Schumi gelooft in betere tijden Kwartfinales vrijdag 2 april 2010 Michael Schumacher is ervan overtuigd dat hij dit seizoen succes kan boeken in de Formule 1. In de eerste twee races kon de veelvoudig wereldkampioen nog geen hoofdrol spelen. „Ik weet zeker dat het steeds beter zal gaan. Er komt nog wat aan", aldus de Duitser. Schumacher maakt dit seizoen voor Mercedes zijn rentree na een afwezigheid van drie jaar. door Hans Leber SEPANG - De drie nieuwe teams in de Formule r hebben tot dusver nog geen potten kunnen breken. Hispania Racing Team (HRT) is tij dens de races nog aan het trainen en is het begrip 'voor spek en bo nen' aan het herdefiniëren. Virgin moet nog even een tank in de au to zetten waarmee ze de race kun nen uitrijden. Lotus is tot dusver de sterkste van de drie nieuwko mers en hoopt zondag ook in Ma leisië weer de finish te halen met minimaal één auto. Na het vertrek vorig jaar van BMW, Toyota en, een jaar eerder, Honda, kan niet worden gesteld dat de Formule 1 met de nieuwe teams is verrijkt. Maar dat wordt - gelukkig voor de liefhebber - dit jaar voorin gecamoufleerd door een spannende strijd om de titel die zich wel eens tussen vier teams zou kunnen gaan afspelen: Ferrari, Red Bull Racing, McLa ren-Mercedes en de fabrieksstal van Mercedes met het teruggekeer de fenomeen Michael Schuma cher. Maar achterin is het tijdens de eer ste twee races toch vooral 'redden wie zich redden kan' geweest. Niet dat grote verrassingen werden ver wacht, want wederom blijkt mee doen in de Formule 1 toch vaak een jongensdroom die, eenmaal uitgekomen, nogal wat teleurstel lingen in petto heeft. Alleen Heikki Kovalainen (28), de ervaren Fin die voor het derde sei zoen (na Renault en McLaren) een stoeltje heeft, kwam met zijn Lo tus twee keer aan, twee keer op twee ronden achterstand van de winnaar. En afgelopen weekeinde was er bij HRT grote vreugde toen de Indiër Karun Chandhok (26) de eerste finish voor het team be werkstelligde, zij het op vijf ron den achterstand. De 590 kilometer die Chandhok dit jaar in de nieuwe auto zat, wa ren racekilometers. Evenals de 615 kilometer van teamgenoot Bruno Senna. HRT heeft nimmer vooraf kunnen testen, maar Senna gaf al wel vóór het seizoen aan dat ze se conden sneller zouden zijn dan de andere nieuwe teams. Tot dusver blijkt daar weinig van. Bij Virgin, dat zónder windtunnel- testen een auto bouwde met 3D-computertechniek, moeten ze inmiddels een nieuwe brandstof tank laten 'intekenen'. Het exem- SEPANC - Jenson Button blaakt van het zelfvertrou wen na zijn fraaie zege vorig weekeinde in de Grand Prix van Australië. De Britse coureur van McLaren zet te de concurrentie in Melbourne te kijk met een slim getimede bandenwissel. Toch tempert de regerend wereldkampioen in Formule 1 de verwachtingen voor de Grand Prix van Maleisië. „We weten dat het circuit in Sepang niet zo geschikt is voor onze boli de." Button erkent dat McLaren niet de snelste wagen heeft. „Als Red Buil zijn zaakjes op orde heeft, zijn ze bijzonder snel en heel moeilijk te verslaan", meent hij. Sebastian Vettel en Mark Webber toonden in de eerste twee Grands Prix ook aan dat zij inderdaad de hoogste pure snelheid hebben. „Het is nog vroeg in het seizoen en veel zal ook afhan gen van de kracht van teams om verbeteringen aan te brengen in de auto. De Formule 1 is ook een ontwik- kelingsstrijd en McLaren is daar sterker in dan andere teams", meent de dertigjarige Button. plaar dat de auto's nu meevoeren, is te klein om er een race mee uit te rijden. Als dat ongemak is ver holpen, verwacht de Duitse cou reur Timo Glock meer: „Onze snel heid is goed, dus als we de be trouwbaarheid van de auto verbe teren, zullen we sterker zijn tegen de tijd dat we in Europa (9 mei, Barcelona) aankomen." Nu voor HRT het doel in Maleisië is om met twee auto's aan te ko men, ze bij Virgin op hun eerste fi nish wachten en ze bij Lotus snel ler denken te worden, lijkt het er op dat juist die snelheid in Malei sië niet zo'n grote rol zal gaan spe len vanwege... regen. Net als vorig jaar. Toen werd de ra ce na 33 ronden wegens regen afge- vlagd. Jenson Button won, maar kreeg slechts de helft van de pun ten omdat nog geen 75 procent van de race was verreden. De weersverwachtingen voor dit weekeinde voorspellen regen in Se pang. De race werd na vorig jaar juist een uur vervroegd omdat het doorgaans 's -avonds regent, maar de meteorologen zijn het nu al met elkaar eens: er vallen die da gen ook overdag zware buien. En bij regen komt het meer op de coureur dan op de auto aan. Igor de Camargo achtervolgt en imiteert zijn ploeggenoot van Standard, Dieumerci Mbokani, die tegen HSV de openingstreffer heeft gemaakt. foto Gero Breloer/AP door Wifber Hack HAMBURG - HSV verschafte zich gis teravond enig perspectief om de halve finale van de Europa League - het troosttoernooi voor Europese topploegen - te halen. Met dank aan Ruud van Nistelrooij, die op slag van rust de winnende treffer maakte tegen Standard Luik: 2-1. De marge van één goal voor de re turn volgende week in Luik is wan kel. Op het Europese toneel ac teert HSV net zo wisselvallig als in de Bundesliga. De ploeg incasseer de gisteravond de negende tegen treffer in de laatste vier Europa League-duels. HSV had in de vori ge ronde tegen Anderlecht al de grootste moeite om een 3-1-voor- sprong over de streep te trekken. De laatste nederlaag in de Bundes liga -tegen Borussia Mönchengladbach leidde maan dag nog tot pittige gesprekken. Plaatsing voor de Champions Lea gue, een van de twee doelstellin gen dit seizoen, verdween daar door uit het zicht. Dat wakkerde de vrees aan dat HSV, net als het afgelopen jaar onder Martin Jol, na de winterstop weer alle prijzen zou verspelen. Trainer Bruno Labbadia werd ver antwoordelijk gesteld voor de te genvallende resultaten. Na de win- teronderbreking kwam HSV niet verder dan dertien punten. Van de laatste twintig competitieduels ein digden er maar vijf in een overwin ning. De verwachtingen, die door de komst van Ruud van Nistel rooij nog eens torenhoog werden opgeblazen, kwamen in de Bun desliga niet uit. De clubleiding stel de zich echter keihard achter de trainer op. Labbadia kreeg wel de opdracht mee dat HSV in de Europa League - die op 12 mei in de Nordbank Arena van Hamburg zijn ontkno ping krijgt - succesvol moet zijn. Op alle mogelijke manieren wer den de spelers op het belang van het halen van die finale gewezen. 'Een stad, een finale, een doel', zo luidde de tekst op een van de pla quettes in het stadion. Of nog dui delijker misschien: 'Cristiano Ro- naldo 90 miljoen, Fernando Torres 50 miljoen. Finale in eigen sta dion: onbetaalbaar'. David Millar acht zichzelf kansrijk in de Ronde van Vlaanderen. „Ik heb het gevoel dat ik die ronde ooit kan win nen. Alleen ben ik al 33 jaar. Had ik dit tien jaar geleden maar ontdekt." foto Eric Lalmand/EPA Aankondiging ingevolge artikel 54, lid 2 Rv. Bij exploit van 31 MAART 2010 heb ik, op ver zoek van de ontvanger van de Belastingdienst Amsterdam, Kingsfordweg 1 Amsterdam en Belastingdienst Zuidwest kantoorTerneuzen, Rosegracht 1 aan Mw. FJ.C. BIK, thans zonder bekende woon-of verblijfplaats binnen en bui ten het Koninkrijk, een exploit van aanzeg ging van een nadere datum en plaats van executoriale verkoop van roerende zaken, die geen registergoederen zijn, betekend. Afschrift is te verkrijgen bij de ontvanger Belastingdienst Zuidwest/kantoorTerneuzen, Rosegracht 1, tel. 0115-681658. de belastingdeurwaarder van de Belastingdienst Zuidwest kantoor /Terneuzen. Comelis de Bat Belastingdienst. Benfica (Por)-Liverpool (Eng) 2-1 (0-1). 9. Agger 0-1, 59. Cardozo 1-1 (strafschop), 79. Cardozo 2-1 (strafschop). Rode kaart: 30. Babel (Liverpool). Valencia CF (Spa)-Atlético Ma drid (Spa) 2-2 (0-0). 59. Forlan 0-1, 67. Femandes 1-1, 72. López 1-2, 82. Villa 2-2. Hamburger SV (Dui)-Standard Luik (Bel) 2-1 (2-1). 31. Mbokani 0-1, 43. Petric 1-1 (strafschop), 45. Van Nistelrooy 2-1. Fulham (Eng)-VfL Wolfsburg (Dui) 2-1 (0-0). 59. Zamora 1-0, 63. Duff 2-0, 89. Madlung 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121