341 sport Nieuwelingen in 42 Formule 1 'Millar Time' in Vlaanderen Johnny Hoogerland wel in Vlaanderens Mooiste J Aanpak levert Koster verlengd contract op RTL7 gaat topklasse op televisie brengen Zeeuws elftal in Goes tegen Feyenoord formule 1 De derde Grand Prix van dit jaar, zondag in Maleisië, lijkt evenals vorig jaar getekend te worden door regen. vrijdag 2 april 2010 De clubs in de nieuw te vormen topklasse zijn komend seizoen ze ker van twee uur zendtijd bij RTL7: een uur op zaterdag (vanaf 18.00 uur) en een uur op zondag. Het COH (Centraal Orgaan Hoofdklas se) nadert overeenstemming over het programma met RTL7 en pro ducent Eyeworks. In de uitzendingen komen alle acht wedstrijden van de dag aan bod. De producent praat nog met diverse regionale omroepen over wekelijkse uitzendingen. Eyeworks zoekt sponsoren om de kosten te kunnen dekken. BRUGGE ZWOLLE Adrie Koster heeft zijn contract bij Club Brugge verlengd tot de zomer van 2012. De Nederlandse coach te kende vorig jaar bij zijn komst een contract voor één seizoen. De op tie om daar een seizoen bij te doen werd al gelicht. Nu heeft hij dus een overeenkomst voor langere ter mijn gesloten. „Zijn aanpak, keu zes en stijl hebben gewerkt voor Club Brugge", sfprak voorzitter Pol Jonckheere. Ook de trainer zelf is positief: „We gaan voor het maxi male. Ik ga nu verder kijken hoe ik de ploeg stapje voor stapje verder vooruit kan helpen." De Grand Prix van Maleisië loopt zondag net als vorig jaar (foto) het gevaar om te veranderen in een waterballet. foto Bazuki Muhammad/EPA GOES De oefenwedstrijd tussen het Zeeuws elftal en Feyenoord wordt op woensdag 14 juli afgewerkt op het veld van zondag-tweedeklasser Goes. De aftrap is die avond om 19.00 uur. Over de locatie van het oefenduel bestond nog even ondui delijkheid, onder meer vanwege het veiligheidsaspect. Daar is nu groen licht voor gegeven. De voor verkoop voor het duel in Goes zal al op korte termijn van start gaan. Feyenoord verblijft vanaf maandag 12 juli zes dagen in Cadzand en zal die week op de velden van zondag- vijfdeklasser Sluis trainen. De Grand Prix van Maleisië wordt voor de twaalfde keer verreden. De Brit Eddie Irvine was in 1999 de eerste winnaar op Sepang. DE PANNE - Geen Giro en geen Tour, maar wél Vlaanderens Mooi ste voor Johnny Hoogerland. De wielrenner uit Yerseke is één van de acht geselecteerden van Vacan- soleil voor de Ronde van Vlaande ren, die zondag op het programma staat. De Belg Björn Leukemans werd gisteren naar voren geschoven als kopman. „Hij is echt sterk en zal hopelijk hoog eindigen. We willen met de ploeg zo lang mogelijk meedoen voor de prijzen", zei ploegleider Hilaire van der Schue- ren na afloop van de Driedaagse De Panne-Koksijde. De Belgische wielrenners Philip pe Gilbert en Jurgen Van den Broeck van de ploeg Omega Phar- ma-Lotto zullen respectievelijk in de Ronde van Vlaanderen en Luik-Bastenaken-Luik rondrijden op een speciale fiets. Kunstenaars Jacques Charlier en Kamagurka hebben hun racefietsen gedeco door Ad Pertijs reerd. De fietsen zullen na de voor jaarsklassiekers worden geveild voor een goed doel. Aanleiding voor de actie is dat Lot to al 25 jaar als sponsor actiefis in het wielerpeloton. De fiets waarop Gilbert zondag de Ronde van Vlaanderen rijdt, is gedecoreerd door de Belgische kunstenaar Jac ques Charlier. Op 25 april rijdt Van den Broeck met een 'Kamagurkafiets' Luik-Bas tenaken-Luik. Edvald Boasson Hagen ont breekt zondag in de Ronde van Vlaanderen. De 22-jarige Noor is nog niet hersteld van een'blessure aan zijn achillespees. De coureur van Team Sky heeft goede hoop dat hij op 11 april wel Parijs-Rou- barx kan fietsen. Greg Henderson vervangt Boasson Hagen in de Ronde van Vlaanderen. De wiel renner uit Nieuw-Zeeland won dit seizoen de eerste etappe van Pa- rijs-Nice. DE PANNE - Het lijkt wel of de hele wereld van de Vlaamse koersen is gaan houden. Neem David Millar, een lange, 33-jarige Britse hardrij der, die gisteren in de afsluitende tijdrit de Driedaags van De Panne naar zich toe trok. „Ik ben trots dat ik dit heb gedaan", sprak hij op een toon die verraadde dat hij zelf meer onder indruk was van zijn eindzege dan de vele mensen die na de eerste etappe hun geld en vertrouwen op Millar hadden gezet. „Dit is een gevreesde en gerespec teerde ronde", vervolgde de Schot van Garmin. „Veel van mijn colle ga's vinden dat je gek moet zijn om deze ronde te willen rijden. De Panne is 'dirty and hard'. Koer sen in Vlaanderen is zo anders dan wat ik gewend ben. Hier is het geen koers voor gentlemen. Hier moet je meer een gladiator zijn." De afgelopen drie dagen stortte de bekeerde dopingzondaar zich vol in de 'vieze en zware' koers. Een goede tijdrit alleen volstaat im mers niet om de Driedaagse te winnen. Toch zegt hij vanaf de eer ste dag geen moment zeker ge weest te zijn van de eindzege. „Ge lukkig viel Lieuwe Westra woens dag weg uit het klassement." Ploeggenoot Tyler Farrar gaf hem in de ochtenduren het laatste zetje in de goede richting. De Ameri kaan won dankzij de steun van de sterke ploeg in de ochtenduren in de massasprint de derde etappe. „We gaan vandaag voor drie ze ges", verwoordde helper Ricardo van der Velde de inzet van het team. „De zege van Tyler was voor mij het keerpunt", stelde Millar. Eindelijk had het vele werk vruch ten afgeworpen. Farrar hield het Skil-duo Robert Wagner/Kenny van Hummel achter zich. De Garmin-werkers van de och tendploeg mochten de tijdrit over slaan. „Ons werk zit er op. Nu moet David het toch alleen doen", lachte Van der Velde. Iedereen verwachtte dat Millar het karwei simpel zou afmaken in de veertien kilometer lange vlakke tijdrit. „Zelf was ik er niet zo ge rust op", zei de favoriet. Hij vrees de vooral Andry Grivko. Achteraf kreeg de rest gelijk. Alleen Westra bleef in zijn spoor. De Fries kwam j vijf seconden tekort voor de dagze- j ge. „Da's gewoon balen", zei-hij. „Vorig jaar werd ik ook al tweede in de tijdrit. Toen was het verschil echter veel groter. Ik kom steeds dichter bij dé toppers, dat wel." Westra schoof op naar de vijfde plaats in het algemeen klassement. Dankzij de eveneens goede tijdrit ten van Bobbie Traksel (19e) en Jens Mouris (20e) won zijn ploeg Vacansoleil wel het ploegenklasse- ment. David Millar heeft intussen een nieuwe passie ontdekt. Als het aan hem ligt, is het ook zondag in de Ronde van Vlaanderen 'Millar Time'. „Ik heb het gevoel dat ik die ronde ooit kan winnen. Alleen ben ik al 33 jaar. Had ik dit tien jaar geleden maar ontdekt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 120