verspeelt de winst Inter wacht nog zware klus in Moskou Zeeuwse Mourinho predikt zakelijkheid Zaalvoetballers Groene Ster met speels gemak naar kampioenschap donderdag 1 april 2010 luidt, kan sinds gisteren pronken met drie titels op zijn cv. „Het is dit seizoen boven verwachting ge gaan", vindt hij. „De doelstelling was om een periodetitel te pak ken. Als je de eerste periode wint, sta je automatisch op kop. Na de winterstop hebben we de doelstel ling daarom aangepast naar kam pioen worden." Ondanks een dip na die winter stop heeft Groene Ster zijn trilogie voltooid. „Elk team krijgt te ma ken met een mindere periode. In die periode heb ik gehamerd op za kelijkheid. Tegen Fusala Boyz ston den we vlak voor tijd met 8-6 voor. We kwamen met drie man voor de goal en gingen gekke din gen doen. Geen doelpunt en we verloren nog met 8-io." Als Groene Ster nu in zo'n situatie komt, moet het publiek met min der entertainment genoegen en met meer rendement. „We zijn er nu minder laks in", vindt Ah- rouch. „We zijn volwassener ge worden. Volgend jaar in de eerste divisie zullen we die zakelijkheid ook tegenkomen bij de tegenstan ders." De eerste contacten om Groene Ster verder te versterken zijn in middels gelegd. Hafid Tahiri van MMS uit Roosendaal heeft wel oren naar een overstap. Ahrouch geeft zelf binnen enkele weken uit sluitsel over zijn eigen aanblijven. Hij laat zijn beslissing afhangen van de beschikbaar van een zaal waarin Groene Ster één keer in de twee weken kan trainen. Verdere professionalisering dus. Dat past wel bij de Zeeuwse Mourinho. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Met het derde opeen volgende kampioenschap en de daarmee gepaard gaande promotie naar de eerste divisie bewijst Groe ne Ster Vlissingen dat zaalvoetbal en veldvoetbal elkaar niet hoeven bijten. „Ze kunnen elkaar zelfs ver sterken", vindt Mohammed Ah- rouch, de succescoach van Groene Ster. Als lichtend voorbeeld noemt hij Andrés Iniesta, het brein van Bar celona. „Totdat hij uiteindelijk moest kiezen, heeft hij veld- en zaalvoetbal jarenlang gecombi neerd", weet Ahrouch. „Je ziet het terug in zijn spel. Zaalvoetbal be vordert de kwaliteiten, zoals de bal behandeling, van een speler." Maar overtuig daar een 'veldtrai- ner' maar 's van. „Ze zijn bang dat spelers in de zaal blessures op lopen. Maar in de drie jaar dat ik coach ben van Groene Ster is er nog nooit iemand geblesseerd ge raakt in de zaal." Ahrouch doet er alles aan om het zaalvoetbal - en Groene Ster in het bijzonder - naar een hoger plan te brengen. Met Michel Leonhart, trainer van RCS waar veel 'Groene Sterren' spelen, heeft hij geregeld contact om trainingstijden op el kaar af te stemmen. Ahrouch geeft regelmatig clinics op scholen. Daar naast heeft hij bij JVOZ al 's een balletje opgegooid om zaalvoetbal in de opleiding te integreren. En hij heeft zich ingeschreven om het hoogste trainersdiploma in het zaalvoetbal te halen. Mourinho, zoals zijn bijnaam door Wither Hack LONDEN - Arsene Wenger be schouwt het voetbal van Barcelona als kunst. Als liefhebber kwam hij gisteravond in de kwartfinale van het toernooi om de Champions League ruimschoots aan zijn trek ken. Als coach van Arsenal mocht hij zich met een 2-2-gelijkspel in de handen wrijven. In de slotfase moest Barcelona de tol betalen voor het hoge tempo dat het een uur ontketend had. Bo vendien kreeg de thuisploeg een discutabele strafschop, die Puyol een rode kaart kostte en door Fa- bregas in een doelpunt werd omge zet. Het verschil in klasse kwam zo doende niet op het scorebord tot uitdrukking. Pep Guardiola, de coach van Barce lona, concludeerde een dikke maand geleden dat het spel van zijn ploeg te voorspelbaar was ge worden. Bovendien raakte Zlatan Ibrahimovic uit vorm. De Catala nen verspeelden de eerste plaats in de Spaanse competitie en Guardio la besloot Lionel Messi van de vleu gel te halen en in de as van de ploeg te posteren. Het leverde met een een regen aan doelpunten van de Argentijn op, die zich 'op tien' als een vis in het water voelde. De laatste weken toonde Ibrahimo vic tekenen van herstel. Tegen Ar senal kwam Guardiola daarom met een variant. Hij posteerde Pedro op rechts. Messi en Ibrahimovic speelden naast elkaar in het cen trum van de aanval. Op de linker flank werd Thierry Henry ver wacht. De Fransman had echter in de aanloop naar de wedstrijd door laten schemeren liever niet te spe len tegen de club waarvoor hij in het verleden 226 goals had ge maakt. Guardiola had het gehoord, hield Henry tot een kwartier voor tijd op de bank en liet de linker flank vrij. Arsenal werd volledig verrast door de aanpak van Barcelona. In de eer ste twintig minuten volgde er een bombardement op het doel van Al- munia. De Spaanse keeper steeg boven zichzelf uit en leek onpass- eerbaar. Met de knie voorkwam hij een doelpunt van Messi. Ibrahimo vic, die als tiener ooit nog een paar dagen op proef bij Arsenal ver bleef) raakte het lichaam van de keeper, die ook al een antwoord had op een kopbal van Pique. De reprise van de finale van 2006 werd geafficheerd als een wedstrijd tussen de twee best voetballende ploegen van Europa. In aanvallend opzicht was dat ook zo. Het verschil zat hem echter in de verdedigende opvattingen. Arsenal liep bij balverlies massaal achteruit, terwijl Barcelona naar voren verde digde en druk bleef zetten. De Spaanse kampioen had zeventig procent van het balbezit. Die dominantie betaalde zich na de rust aanvankelijk uit. Slechts 24 seconden na de hervatting tilde Ibrahimovic de bal uit een diepte pass van Pique over Almunia. Tot gisteravond had de Zweed een slechte reputatie in Europese wed strijden tegen Engelse clubs. Hij scoorde nooit. Zijn tweede treffer liet maar even op zich wachten. Xa- vi legde de bal met veel gevoel ach ter de Engelse verdediging. Ibrahi movic schoot het leer keihard in het dak van het doel. Arsenal kon pas tegengas geven na de invalbeurt van Theo Walcott. Die bracht snelheid en dreiging. Bo vendien scoorde hij na een dek- kingsfout van Maxwell. Met de be nutte strafschop voorkwam Fabre- gas dat Arsenal voor het eerst in het Emirates Stadium van een bui tenlandse club verloor. De tweestrijd gaat dinsdag in Barce lona verder en is nog helemaal open. Guardiola moet op zoek naar een nieuw verdedigingscen trum. Puyol en Pique zijn dan ge schorst. Ook de Londense Span jaard Fabregas is er dan zeker niet bij. De man die thuis het shirt van Guardiola koestert, kreeg voor rust geel en is geschorst. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Met groot machtsver toon zijn de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen gistera vond kampioen geworden in de hoofdklasse. De Walcherse balvir tuozen hadden geen kind aan Ma- labata 2. Het werd 10-0. Voor de ze vende keer haalde Groene Ster de ze competitie de dubbele cijfers en er zijn nog twee wedstrijden te spelen. De reserves van Malabata legden Groene Ster geen strobreed in de weg om het kampioensfeest te vie ren. De tegenstander uit Roosen daal was met slechts zes spelers af gereisd naar Vlissingen. In de eer ste helft raakte er één geblesseerd, waardoor Malabata de Vlissingse aanvalsgolven na rust zonder wis sels over zich heen liet komen. Binnen een minuut maakte Groe ne Ster de bedoelingen duidelijk, want toen had Khalid el Hattach de eerste treffer er al in liggen. Het was de opmaat tot een doelpuntrij ke eerste helft. Door goals van Ab- doe Abdenbi, Salim ben Sellam (2x), Alfaro Pentury en Etiënne Mallie (2x) was het halverwege al 7-0 en was de titel zeker. Na de pauze kreeg Groene Ster kansen te over om de score tot grootse proporties uit te bouwen. Alleen Mallie en Saïd Bouzambou (2x) kregen het dolenthousiaste tweehonderdkoppige publiek nog op de banken. De kampioensploeg van Groene Ster Vlissingen onder leiding van coach Mo hammed Ahrouch (tweede van links). foto Lex de Meester MILAAN - Internazionale krijgt nog een lastige klus om de halve fina les van de Champions League te bereiken. De Italiaanse kampioen, met Wesley Sneijder als regisseur, won gisteravond met 1-0 van het Russische CSKA Moskou. De enige treffer kwam in de twee de helft van Diego Milito. Dinsdag is de return op kunstgras in Mos kou. De jubelstemming na het be reiken van de laatste acht in Mil aan toen Chelsea een ronde eerder in Londen werd uitgeschakeld, werd gisteravond in Milaan lange tijd aardig getemperd. Tegenstan der CSKA, debutant bij de laatste acht op het hoogste Europese po dium, hield de rangen uiterst geslo ten en gokte op een snelle omscha keling als Inter zich in aanvallend opzicht weer eens vastliep. Inter kreeg uiteindelijk wel wat de ploeg graag wilde, een doelpunt. En strateeg Sneijder was erbij be trokken. De middenvelder schoof in een snelle aanval in de 65e mi nuut de bal door naar Diego Mili to en die haalde direct doeltref fend uit. Voor de tweede keer in acht dagen is Roy Makaay (rechts) de maker van een winnend doelpunt voor Feyenoord. Trainer Mario Been feliciteert hem nadat Vitesse met 2-1 is verslagen. foto Marco de Swart/ANP Invaller Theo Walcott zorgde voor de ommekeer. Na zijn 1 -2 begon het weer te lopen bij Arsenal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85