herrijst als fenix uit de as Speeltuin in Borssele opgeknapt Gereformeerde Gemeente blijft tegen doorkomst Tour Voorjaarsbeurt, verwen uw tuin! onelinehovenier.nl Meisje (15) uit De Vliethoeve is vermist door Raymond de Frel BORSSELE - De kinderen van Bors sele hebben er twee jaar op ge wacht, maar op vrijdag 23 april is het dan zover: speeltuin Kinder vreugd aan de Westsingel is na een grondige renovatie weer ge reed voor speelgenot. De speeltoestellen waren aan ver vanging toe. Deels omdat ze verou derd waren, deels omdat de veilig heidseisen zijn aangescherpt. Met hulp van de gemeente Borsele, fondsen als Jantje Beton en het Oranje Fonds, het bedrijfsleven en particuliere donaties kwam 210.000 euro beschikbaar voor de renovatie. Om ervoor te zorgen dat de speel toestellen een lang leven bescho ren zijn, zijn er regels opgesteld. Zo zijn de toestellen alleen voor kinderen onder de vijftien jaar en is de speeltuin na zonsondergang verboden terrein. „Het is de bedoe ling om de speeltuin open terrein te houden. Maar als blijkt dat er vernielingen plaatsvinden, zullen we kijken of de speeltuin is af te sluiten", zegt voorzitter Piet Dijn- kerke van Kindervreugd. „We zijn zuinig op onze speeltuin, alleen al omdat je over tien jaar echt niet opnieuw bij bedrijven en fondsen moet aankloppen. De heropening komt in een bijzonder jaar: de speeltuin viert dit jaar namelijk het halve eeuwfeest. Op 23 april heropent de Borselse wethouder Marga Vermue de voorziening. door Raymond de Frel KORTGENE - Sinds de nacht van zondag op maandag is de vijftienja rige Dawn Vink vermist. Zij ver bleef in De Vliethoeve in Kortge- ne, een instelling voor gesloten jeugdzorg. Samen met een ander meisje liep zij weg uit de in januari geopende instelling. Het tweede meisje is in middels terecht. Omwille van de privacy van het minderjarige meis je wil een woordvoerster van de politie niet meer kwijt dan dat 'Da wn uit Zeeland komt'. Woordvoer ster Tessa Waterloo van zorginstel ling Tender betreurt het incident. „Tender heeft over het algemeen weinig weglopers. Dawn is, met machtiging van de kinderrechter, vrijwillig bij ons opgenomen. Haar behandeling kende ook mo menten van vrijheid." Dawn is 1.64 meter lang, heeft don kerblond haar en groen-blauwe ogen. Een foto van Dawn is te vin den op www.pzc.nl en www.ver- mistekinderen.nl. donderdag 1 april 2010 Café La Strada aan de Sint Jacobstraat in Goes werd op 7 januari vorig jaar grotendeels verwoest door een uitslaande brand. Die was veroorzaakt door kortsluiting op de bovenverdieping. Foto Felice Buonadonna. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel KRUININGEN - De Gereformeerde Gemeente Kruiningen heeft in een brief aan het gemeentebestuur van Reimerswaal haar zorgen geuit over de doorkomst van de Tour de France en de daarmee ge paard gaande activiteiten op zon dag 4 juli. De Gereformeerde Gemeente noemt het evenement een 'onthei liging van Gods dag'. „Wij realise ren ons dat het om een grote orga nisatie gaat die niet valt tegen te houden, maar we vinden wel dat we onze zorgen kenbaar moeten maken", zegt scriba Henk Jansen. „Juridische stappen nemen heeft geen zin." Er is al eerder overleg geweest tussen de gemeente en de Reimerswaalse predikanten. Dat leek constructief, er was bereid heid om de kerkdiensten te ver schuiven. Wethouder Hans de Kunder zegt dat de brief 'in behandeling' is. „Men heeft gemeend deze brief te moeten versturen, maar onze reac tie zal toch zijn dat we geen reden zien om af te wijken van de be leidslijn die is uitgezet." Dat komt erop neer dat de gemeente er alles aan zal doen om zondag 4 juli voor iedereen op een acceptabele manier te laten verlopen. Van de Linde heeft de achterlig gende periode veel steun gehad van mensen die La Strada een warm hart toedragen. „Er hebben zo'n 25 stamgasten hand- en span diensten verleend, maar ook men sen die ik al een tijd niet meer had gezien. Zonder hen had ik het waarschijnlijk niet gered." Hoe wel de laatste puntjes nog op de i moeten worden gezet, is van avond de vuurdoop. Eerst voor ge nodigden die hebben geholpen bij de opbouw, maar vanaf 23.00 uur is iedereen welkom. „Wel span nend, ik weet niet wat ik kan ver wachten. De routine moet ook weer een beetje terugkomen. Zo kwam ik er bijvoorbeeld achter dat ik koolzuurfusten was verge ten te bestellen. Maar het belangs- rijkste is dat ik weer in het zadel zit." Q www.ericsbar.nl Eric van de Linde op de nieuwe bar in zijn café La Strada. Vanavond gaat de tapkraan weer open. bleven. De Engelse telefooncel bij voorbeeld. Ook de benzinepomp keert terug. „En de bekleding van de bar boven is gemaakt van de oude vloer." Boven is trouwens ook één en an der veranderd. Zo is is nu bijvoor beeld een aparte rookruimte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71