PZCUi Proef wijkparticipatie in Reimerswaal deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 ZELFWERKZAAMHEID Gemeente wil inwoners meer betrekken bij ontwikkelingen in hun omgeving Gestrande dieplader zorgt voor urenlange stremming Sloeweg Vrachtwagen kantelt op N62 almanak Oranje Eerste kreeft brengt 6200 euro op voor Hartstichting Donderdag 1 april 2010 Geen managers en geen kantoor, maar wel goede zorg Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Inwoners meer be trekken bij ontwikkelingen in hun omgeving. Dat is de achterliggen de gedachte van wijkparticipatie. De gemeente Reimerswaal wil dit voorjaar een proef houden in één van de dorpen. Het idee, dat is opgenomen in het coalitieprogramma, komt uit de ko ker van het CDA. Wethouder Hans de Kunder liep er al een tijd je mee rond. „Onze missie is om de leefbaarheid en betrokkenheid in de dorpen te vergroten. Aange zien we de komende tijd elke euro zullen moeten omdraaien, willen we initiatieven vanuit de bevol king waarderen en honoreren." De Kunder deed inspiratie op in Denemarken, waar mensen zelf een school hebben gebouwd en in gericht. „Nu is dat op Reimerswaal- se schaal misschien niet realistisch, maar het is wel een voorbeeld van zelfwerkzaamheid waarmee zo'n school veel dichter bij de mensen komt te staan." Volgens de wethouder is het de be doeling om plannen en de uitvoe ring ervan niet vanuit de gemeen te laten komen, maar vanuit de ge meenschap. „Als wij een idee heb ben, willen we dat eerst voorleg gen. Misschien komt er in zo'n overleg met bewoners een nog veel beter idee uit." Wat de wethouder betreft gaat wijkparticipatie verder dan het aanleggen van een trapveldje. „Ik denk dan bijvoorbeeld ook aan duurzaamheid. Straatverlichting of, ik noem maar wat, het opvan gen van regenwater en dat op een andere manier gebruiken." De Kunder is van mening dat er, ondanks de komende bezuinigin gen, substantiële bedragen tegen over het project moeten staan. „Be zuinigen is niet alleen maar schrap pen, het is ook op een economi sche manier met je middelen om gaan. Er zijn al dorpsbudgetten, maar door bewoners zelf ook werkzaamheden te laten uitvoe ren, kan er meer worden uitge haald. Want als die pot niet hoeft te worden aagesproken omdat er iets kapot is, kun je er weer iets nieuws doen. Als je iets zelf hebt gemaakt, ben je er ook zuiniger op." Het is nog niet bekend in welke wijk of welk dorp de proef wordt gehouden. „We zullen daarbij kij ken waar echt iets moet gebeuren of waar we al plannen hadden", al dus De Kunder. HEINKENSZAND - Een bijzonder transport blok- daarop een stalen frame, reed vanuit de rich- achterwielen weigerden daardoor nog mee te zand kon tot 11.30 uur niet meer richting Vlis- keerde gisteren urenlang de rotonde van de ting van Heinkenszand over de rotonde. sturen. Bij het incident ontstond ook een lek- singen-Oost via de Sloeweg. Sloeweg (N254/N62) bij Heinkenszand. Op weg richting Vlissingen-Oost reed de wa- kage. foto Ronald den Dekker De circa dertig meter lange dieplader, met gen zich vast door een hydraulisch euvel. De Verkeer vanaf de snelweg en vanuit Heinkens- Video op www.pzc.nl 0 Markt 51. Middelburg T0118 886 886 Diverse uitvoeringen op cd en dvd van di. 6 april, 19.00 uur, Matthaus Passion Zeeuwse Bibliotheek Johannes Passion Bas Haring Kaarten bij De Drukkerij vrij. 2 april, 16.30-17.30 uur a.s. zondag en maandag De Drvkkery Talkshow zijn wij gesloten o.l.v. Rebecca van Wittene boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl 'S-HEERENHOEK - Op de Sloeweg (N62) bij 's-Heerenhoek is gister middag een vrachtwagen gekan teld. De kiepwagen reed rond 14.30 uur tegen een lantaarnpaal en viel om. De hulpdiensten sloe gen groot alarm. Meerdere brand weerwagens, ambulances en de traumahelikopter werden opgeroe pen omdat de chauffeur mogelijk bekneld zat. Uiteindelijk bleek het allemaal mee te vallen. De weg was enige tijd afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl Hij was op het randje van op tijd bij de persconferentie over Koninginne dag in Zeeland, onze Middelburgse verslaggever. Vanwege de harde wind waren de schuifdeuren van de Voetbal Expe rience al gesloten. Nadat hij geba rend duidelijk had gemaakt dat hij naar binnen wilde, schoof de deur open. Als een iets te razende reporter liep de Middelburger naar binnen om onder het oog van de landelijke pers even zo snel op zijn gezicht te gaan. Achter de deur lag een kamer brede oranje tapijtrol die net daar voor tot aan de schuifdeur was uitge rold. Een te iets te hoge drempel voor de journalist. „Een geschenk van de gemeente Zwartewaterland. Die geeft de koninginnedagplaatsen een oranje loper", wist de gemeentelijke voorlichter te vertellen. Benieuwd of obstructie-plegende tapijtrollen ook in de 'dreigingsanalyse' staan, dacht de verslaggever even later toen de po litiechef aan het woord was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69