Watersportvereniging Burghsluis zit Teleurgestelde dorpsraad peilt mening van inwoners Oosterland 221 ad Geprivatiseerde haven krijgt er twintig vaste ligplaatsen bij OPENING Zeilers en motorbootvaarders nemen hun nieuwe clubhuis zaterdag in gebruik Coemanszorg vanaf Pasen weer open WV Burghsluis donderdag 1 april 2010 Sloop van het clubhuis, eind oktober 2009. foto Kees Overbeeke Het ontwerp van Olivier van der Bogt. reproductie Dirk-Jan Gjeltema Het leggen van de fundering, half september 2009. foto Kees Overbeeke DRE1SCHOR - Streek- en landbouw museum Goemanszorg in Dreischor is vanaf zaterdag weer open voor het publiek. De officiële seizoenstart staat pas gepland voor zaterdag 17 april. Naast de vaste col lectie van landbouwwerktuigen (met speciale aandacht voor vlas- en meekrapteelt) en andere objec ten uit de eerste helft van de vori ge eeuw, is een tentoonstelling in gericht over de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij (RTM). De geschiedenis van de RTM is uitge beeld met oude afbeeldingen, fo to's, miniatuur tramstellen en een maquette van Schouwen-Duive- land met de route van de tram. www.goemanszorg.nl MEEST GELEZEN 1. Politiechef baas meldkamer (foto) 2. Inbraak bij kinderopvang 3. Autokraak aan Brouwersdam EN VERDER doet verslaggeefster Wendy van den Hurk de groeten uit Indonesië op www/pzc.nl/blogs TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Ton van den Nouweland De leden hebben er lang voor gespaard en er zelf flink aan meegebouwd. En nu is het klaar: het nieu we clubhuis van de watersportver eniging Burghsluis. 't Oliegeultje wordt zaterdag geopend. Het nieuwe clubhuis in staal, met sandwichwanden en houten be timmering, staat zestig centimeter hoger op zijn palen dan het oude Oliegeultje. Daarmee is het voor de bezoekers net mogelijk gewor den om over de dijk naar de Oos- terschelde te kijken. Toch is het uit zicht niet de reden om de nieuw bouw op langere palen te zetten. „Een paar keer per jaar staat er bij hoog water water op de loswal. Onze opslagruimte en het maga zijn van het restaurant liepen dan onder. Dat is nu voorbij," legt voor zitter Kees Overbeeke van het bouwteam uit. Voor die hele enke le keer dat de Oosterscheldekering bij onverwacht, stormtij te laat sluit, heeft horeca-exploitant John Schipper zijn magazijn nog eens tien centimeter extra opgehoogd. Ie zit in Burghsluis per slot van re kening eerste rang bij opkomend tij. De nieuwbouw bestaat uit twee delen; een clubhuis annex restau rant van 120 vierkante meter met 150 vierkante meter terras en daar naast een sanitair gebouw van 60 vierkante meter, waarin ook plaats is voor de bestuurskamer van de WV Burghsluis. Het geheel heeft, zeker vanaf het water gezien, de aanblik van de brug van een groot schip. Het oude clubhuis en restaurant bestond uit acht tweedehands kan toorunits. „Daar hebben we het bijna vijftien jaar mee gedaan", ver telt Overbeeke. „In 2003 schreven we de eerste visie voor een nieuw clubhuis. Aanvankelijk zouden we alleen sanitair erbij bouwen. Het volgende idee behelsde complete renovatie." „We hadden zo'n beet- De watersportvereniging Burgh sluis bestaat vandaag precies der tig jaar. De club werd op 1 april 1980 opgericht. De vereniging telt 150 leden uit geheel Nederland. Slecht sanitair was lang de klacht van de club. Met 6 toiletten en 6 douches en nog een aparte toilet groep in het restaurant is die klacht verholpen. In 't Oliegeultje komt een aparte lounge-hoek voor clubleden en hun gasten. 0 Het restaurant telt 14 tafels. Op het terras is een apart eetgedeelte. je elk jaar een nieuw ontwerp", vult secretaris Frans Jansen aan. „Die standaard werden afgekeurd, hetzij door de gemeente, hetzij door onze eigen leden." Clublid en architect Olivier van der Bogt zorgde in 2007 voor een doorbraak toen hij de welstandscommissie wist te charmeren voor zijn ont werp. Clublid Wim de Jonge van Hanse Staalbouw tekende voor de bouw. Overbeeke; „De vereniging heeft flink gespaard. Toch hebben we in het oorspronkelijk ontwerp zitten schrappen, waardoor de ar chitect een paar keer met een rooie kop is weggelopen. Met veel werk door de leden hebben we de bouwkosten kunnen beperken tot ruim drie ton." Die leden hebben het oude club huis gesloopt, douches en keuken betegeld, de interieurbetimmering gedaan en de houten vloer van het terras gelegd. Alle metalen delen zijn gegalvaniseerd en de delen die in aanraking komen met zout wa ter, kregen nog een extra poeder- coating. Wethouder Wijnand Renden is za terdag aanwezig bij de opening. Bar-petit-restaurant 't Oliegeultje is voortaan het hele jaar geopend. Exploitanten John Schipper en Mi chael Koster gaan kookworkshops geven en bieden de ruimte ook aan voor feesten en partijen. De haven van de watersport vereniging (WV) Burgh sluis is de eerste geprivati seerde jachthaven van Schou- wen-Duiveland. De club heeft een vergunningaanvraag lopen voor twintig vaste ligplaatsen. „Die had den we nog tegoed van de Stuur groep Oosterschelde", legt haven meester en voorzitter van het bouwteam, Kees Overbeeke, uit. Sinds 2008 betaalt de vereniging de erfpacht van de haven recht streeks aan het Waterschap Zeeuw se Eilanden. „Toen in 1997 de stei gers vervangen moesten worden, hebben we de gemeente voorge steld die zelf te kopen als zij het onderhoud zouden doen." In deze deal gingen ook het rode koepeltje (de kop van de oude vuurtoren van Haamstede) en de hijskraan mee. Overbeeke: „Toen ontstond ook het idee om naar het water schap te stappen en de gemeente er tussenuit te halen. Scharendijke en Brouwershaven onderhandelen nu ook over privatisering. Ik heb het idee dat dat minder soepel gaat dan destijds bij ons." Het aantal ligplaatsen voor passan ten in de haven blijft gelijk. De ver eniging gebruikt hiervoor een drij vende steiger, die in de winter op de oude loswal wordt geparkeerd. Daar zal rond 20t4-'i5 een eind aan komen. „Het is bekend dat de oude loswal dreigt te verzakken. Het waterschap graaft hem af en maakt er een dijktalud van. Het zou ook nog kunnen dat je straks niet meer beneden langs de dijk - zo langs de ligplaats van De On rust - kunt rijden", aldus Over beeke. De WV Burghsluis noteert een stij gend aantal passanten. „Ergens moeten we 't dan toch goed doen. We zijn hier met een strandje en restaurant natuurlijk een mooi eindpunt van een vaartochtje." door Piet Kleemans OOSTERLAND - De dorpsraad Oos terland is gefrustreerd en teleurge steld over het gebrek aan belang stelling vanuit de bevolking voor het reilen en zeilen van de dorps raad. Reden voor de dorpsraad om de mening van de Oosterianders te peilen via een enquête. De opkomst bij de laatstgehouden dorpsraadvergadering was volgens de dorpsraad 'dramatisch laag'. Welgeteld 17 Oosterianders woon den de vergadering - met onder meer humoristische Zeeuwse ver halen door Frans van der Heide van 'vertelkrieng Midden-Zeeland' op de agenda - bij. Niet alleen voor de verteller een tegenvaller. „Voor de leden van de dorpsraad werd dit niet alleen als frustrerend ervaren,maar ook als een teken dat het wellicht anders moet", stelt de dorpsraad. Om dergelijke teleurstellingen in de toekomst te voorkomen, gaat de dorpsraad nu via een vragen lijst op de eigen website www. dorpsraadooosterland.nl te rade bij de plaatselijke bevolking. Allereerst wil de dorpsraad van de dorpelingen weten of ze op de hoogte zijn van het bestaan en de werkzaamheden van de dorps raad. Volgende vraag is of men al dan niet tevreden is over het func tioneren van de dorpsraad. Verder wil de dorpsraad van de Oosterianders weten via welke ka nalen zij informatie over het werk van de raad krijgen en aansluitend wordt gevraagd op welke manier ze geïnformeerd willen worden. De vraag of een dorpsraadvergade ring saai dan wel boeiend is, dient eveneens te worden beantwoord. Ook worden de Oosterianders via de enquête bevraagd over het belang van dorpshuis Oosterhof voor de leefbaarheid in het dorp. www.dorpsraadoosterland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64