Kookpunt Schelfhorst voor de echte hobbykok Prijsvraag ill 7 Het sterkste ei van Zeeland! Kom naar het Arsenaal met een hard gekookt ei en wie weet win jij gave prijzen. Kijk snel op www.arsenaal.com/evenementen wat je moet doen! Fashion Shoes for Kids Teens St. Jacobsstraat 17, Vlissingen, webshop skids.nl Wij hebben de vetste schoenen van Vans, DC en Etnies voor kids. door Jens Pauw Drie decennia runden )an en Charlotte Schelfhorst een keukenzaak, maar na zo'n lange tijd waren ze toe aan iets nieuws. Het werd een kookwinkel in de binnenstad van Middelburg, waar je naast kookgerei ook terecht kunt voor de betere olie en azijn. „We mis ten een winkel met kwaliteitsar tikelen. Onze spullen vind je niet bij de Hema." Niet dat het echtpaar zelf uren in de keuken staat. „Ik eet het liefst buiten de deur", vertelt Schelf horst eerlijk. Het openen van een kookwinkel is dan ook een stap in het ongewisse. „Toch gaan we vol ledig uit van onszelf we verkopen gewoon wat ons leuk lijkt. De gra nieten steengrill is bijvoorbeeld een echt gezelligheidsproduct. We gebruiken hem zelf ook als we vrienden over de vloer hebben." Ian en Charlotte Schelfhorst leren snel bij. „Veel mensen denken dat ze wokken, maar eigenlijk doen ze aan roerbakken", weet hij. „Dat is iets heel anders, want wokken ge beurt op hele hoge temperaturen. Je gebruikt ook een pan van ander materiaal." De meeste producten in de zaak zijn wel duurder dan in de gemiddelde woonwinkel. Een design appelboortje of een Ju- ra-koffiemachine van achthonderd euro is niet voor iedereen wegge legd. „We richten ons niet op stu denten. Steeds meer mensen vin den koken leuk en willen daarin investeren. Onze Fissler-pannnen gaan je hele leven mee." Drie weken had het echtpaar no dig om Kookpunt Schelfhorst in te richten. Keukenkastjes uit zijn oude winkel bouwde Jan om tot winkeirekken. Bij de opbouw kwam Charlotte erachter dat ze geen kaasschaven had ingekocht. „Niet zo handig voor een kookwin kel", lacht ze. „We merkten ook dat er behoefte is aan het slijpen van messen. Dat willen we nu zelf gaan aanbieden." Spijt van hun carrièreswitch heeft donderdag 1 april 2010 Vingino, Rags, O'Neill, Vans, Etnies, DC, Outfitters Nation, Quiksilver, Protest, G-sus. Kookpunt Schelfhorst ver loot een 4-delige pastaset van het merk Voccelli. Deze set bevat een pastaschaal, vergiet, spagetthilepel en een kaasstrooier. Wil je kans maken op de prijs, be antwoord dan de volgende vraag: in hoeveel kleuren is de espresso machine van het merk Lui beschik baar? Het goede antwoord kunt u tot 10 april mailen naar info@kookpunt-schelfhorst.nl Jan Schelfhorst: „Onze spullen vind je niet bij de Hema." het koppel vooralsnog niet. „Hier in de winkelstraat leg je veel mak kelijker contact met je klanten", zegt Schelfhorst. „Ik houd ervan een showt je op te voeren, een grapje hier en daar. Iedereen kan altijd langskomen voor een kopje koffie." Niets moet meer, alles kan. De on dernemers hopen nog tien jaar in de kookartikelen te blijven. „Dan is het mooi geweest." foto's Lex de Meester MIDDELBURG g -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51