Het Hoge Licht binnen Waaierige fietstochtjes goed voor wereldrecord Heipaal legt stroom lam in wijk Mortiere HEEL WALCHEREN KRIJGT OPSLAG! Provincie geeft geld voor molen Kortgene VERBLIJFSRECREATIE Nieuw kampeerterrein bij Westkapelle wordt Zes bands strijden in finale HooilKoorts Veiling eerste kreeft brengt 6200 euro op donderdag 1 april 2010 Op het stadhuisplein in Vlissingen kreeg de Fietsersbond tal van lokale poli tici op het rijwiel. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Met de kop in de wind gingen ze gisteren de Giro-fi nishlijn op de Dam in Middelburg over. Joelend zetten Nehalen- nia-leerlingen de eindsprint in. Wie als eerste over de lijn ging, was dit maal niet belangrijk. Inzet was het wereldrecord 'Heel Neder land Fietst' te vestigen. Een initia tief van de Fietsersbond. In het hele land stapten fietsers tussen 12 en 13 uur op hun rijwiel. Doel was een miljoen fietsers op de pedalen te krijgen. Het start schot klonk in het Olympisch Sta dion in Amsterdam. Ook in Zeeland stapte een groot aantal deelnemers op de fiets. Op verschillende plaatsen waren er korte tochten. Zoals de rit van de Middelburgse scholengemeen schap Nehalennia. Dat was ook de grootste groep fietsers: zo'n 600 leerlingen. De enkeling die dacht met zijn scooter de finishlijn te passeren, werd ter plekke 'gedis kwalificeerd'. De finishboog op de Dam kon echter vanwege de harde opruien, verhuizen fin bfiMTfin wind niet opgezet worden. De leer lingen hadden er niet minder lol om. Iedereen die over de witte streep kwam, kreeg een eresaluut van een luchthoorn en chocolade van la Picola Italia. Ook in Vlissingen werd gefietst. De Stichting Palladium en de Stichting Werkt voor Ouderen ver trokken, evenals de afdeling Vlissingen/Souburg van de Fiet sersbond vanaf het Stadhuisplein. De Fietsersbond had de recordpo ging aangegrepen om de plaatselij ke politiek op de fiets te krijgen. Secretaris Jan Goedvolk van de Fietsersbond: „We hadden wethou der Rob van Dooren, de raad en ambtenaren uitgenodigd. Met hen zijn we langs een aantal pijnpun ten gefietst." Dat waren onder an dere de schoolroute vanaf Paau- wenburg naar Scheldemond, de route vanaf de wijk Baskenburg naar de Scheldestraat en de Boule vard. „Niet alleen veiligheid is be sproken, ook comfort. Denk aan slechte klinkerwegen." De landelij ke Fietsersbond beschouwt de re cordpoging als gelukt. KORTGENE De Provincie stelt 75.000 euro be schikbaar voor het herstel van mo len De Korenbloem in Kortgene. Volgens voorzitter Johan Jager Brui ning is de benodigde negen ton nu bijna binnen. Het is de bedoeling dat het herstel dit jaar begint. Eind 2011 moet het klaar zijn, anders ver vallen subsidies. De molen krijgt weer wieken, een ombouw en een kap. Ook de romp wordt hersteld. De oude Camping Moens herrijst op een andere plek in een nieuwe, aanzienlijk ruimere jas. Omwonenden maakten bezwaren. Maar de overheden zijn blij. door Henk Postma Op één punt hebben de tegenstanders al vast ongelijk gekre gen: dat nauwelijks nog belangstelling zou bestaan voor een plekje op een kampeerterrein, is onwaar ge bleken. Nog voordat gedeputeerde Van Waveren de nieuwe camping Het Hoge Licht op 23 april officieel opent, zijn alle 170 vaste jaarplaat sen bezet. „We hielden er reke ning mee dat het twee jaar zou du ren. Maar binnen vier maanden was alles verhuurd", glundert uit baatster Anilelies Boogaard. Verborgen achter hoge geluidswe- rende wallen, die op last van de overheid moesten worden opge worpen, leggen grondwerkers en leveranciers, stratenmakers en loodgieters, elektriciens en tuin ders deze weken de laatste hand aan het nieuw kampeerterrein ten zuiden van Westkapelle. Het is drie keer zo ruim, en straks twee keer zo drukbezet als de oude, noordelijk van het dorp gelegen Camping Moens, die wordt geof ferd aan de natuur. Ter hoogte van de buurtschap [oossesweg is langs de Grindweg een zeven hectare groot kampeerterrein uit, of liever in de grond gestampt. Kilometers riolering, waterleiding, gasbuis, elektriciteits- en glasvezelkabel ver dween ervoor in de klei. Dat alles om 180 'huizen-op-wielen' en 50 caravans of tenten van alle com fort te voorzien. „Het grootste deel van onze centen zit in de grond", zegt Annelies Boogaard. Het Hoge Licht vertoont inmid dels alle kenmerken van een vakan tie-dorp. Leveranciers rijden af en aan om caravans en chalets te plaatsen. De enige reden waarom je niet van huizen kan spreken, is dat er, zij het weggewerkt, nog wieltjes onder zitten. Elk onderkomen (aanschafprijs 13 tot 70 mille) staat op 150 tot 200 vierkante meter erf Menig huur der heeft er inmiddels ook een houten schuurtje opgezet, en is druk met tegels, stenen en planten in de weer. Het ziet ernaar uit dat Brabants de voertaal wordt op het kampeerter rein. De meeste huurders van een stek wonen op anderhalf tot twee uur rij-afstand. De oude camping Moens werd vooral bevolkt door Duitsers. Van die oude trouwe 'bewoners' zijn er slechts zo'n twintig meeverhuisd. De anderen zagen er geen brood meer in hun veelal versleten sta-ca- ravan door een nieuw vakantiever blijf te vervangen. Al meer dan tien jaar geleden was duidelijk dat camping Moens moest verdwij nen. Maar de verhuizing werd jaar in jaar uit uitgesteld omdat rech ters zich eerst nog moesten buigen over steeds nieuwe bezwaren van omwonenden. De komst van de nieuwe camping zou leiden tot een 'een verstikkende concentratie vakantiegangers'. Immers, er zijn daar al drie campings, een hotel, appartementen en bungalows. Pro vincie en gemeente oordeelden dat Het Hoge Licht daar uitste kend bij past. Uitbater Boogaard popelt om dat waar te maken. „Door de onzekerheid konden we jarenlang niet investeren. We had den soms het gevoel aan een dood paard te trekken. Het was een ver velende tijd, zowel zakelijk al pri vé. Maar uiteindelijk hebben we daar iets heel moois voor terugge kregen." SEROOSKERKE De winnaar van het popproject HooilKoorts is bijna bekend. De jonge Zeeuwse bands Dan Musk, The Chimney, Zaniac, The Let-OfF, Zink en Sovitus overleefden de voorrondes en strijden vanavond om de winst. De avond begin om 20.00 uur in De Zandput in Seroos- kerke. Een toegangsticket voor de eindstrijd kost vijf euro. Zoals al tijd rijden er gratis bussen. COLIJNSPLAAT COLIJNSPLAAT - De veiling van de eerste Oosterscheldekreeft heeft gisteren 6200 euro opgebracht voor Jump, het jeugdfonds van de Neder landse Hartstichting. Veilingmeester Quintis Ristie, be kend van de rijstreclame, deed er alles aan om de handen in de lucht te krijgen. Als hoogste bieder kreeg kreeftenpark Verwijs uit Yerseke het schaaldier mee naar huis. WESTKAPELLE - Zicht op Het Hoge Licht vanuit het noorden. Behalve 180 jaar- en seizoenstekken, herbergt de nieuwe camping 50 plekken voor trekkers. Bij de ingang, in de hoek Crindweg/Joossesweg, komt een parkeerter rein. Het beheerdershuis, met receptie, oogt als boerenwoning. De beplanting, die nog tot wasdom moet komen, ademt eenzelfde traditionele stijl. De campingwinkel, achter de woning, wordt gerund door de plaatselijke super markt. Het centraal gelegen sanitairgebouw heeft voorzieningen voor gehandicapten en kinderen. Verspreid over de camping worden sport- en speelvoorzieningen aangelegd. foto Peter Buteijn MIDDELBURG - Delen van de wijk Mortiere aan de rand van Middel burg zijn gisteren getroffen door een stroomstoring. Om 12.07 viel de stroom uit. Om 13.00 uur was het euvel verholpen. De storing werd veroorzaakt door een heipaal die op tien meter diep te een kabel raakte. De storing vond plaats op het mo ment dat in Voetbal Experience de gemeenten Middelburg en Kapel- Ie, provincie en Rijksvoorlichtings dienst uitleg gaven over Koningin nedag. De persconferentie werd daarop gestaakt. De storing trof ook de roc-vesti- ging. Volgens directeur Ferenc Weiz werd de stroomvoorziening onderbroken op het moment dat de meeste leerlingen net zaten te lunchen. De stroomstoring zorgde volgens hem voor een aparte sfeer. Studen ten begonnen zelfs kerstliedjes te zingen. „Al met al had het wel wat", aldus de directeur. Op het moment van de storing was de lift in het gebouw nog net niet vertrokken. „We konden dus de deuren openen en de 'inzitten den' zonder problemen eruit ha len." De storing zorgde er wel voor dat vanuit het roc-pand niet gebeld kon worden met vaste toestellen. AMATOO! Wendy van den Hurk ontmoet Zeeuwen in Indonesië. Lees haar er varingen op www.pzc.nl/amatoo MEEST CELEZEN 1. Stroomstoring in Mortiere 2. Kaas van eigen koeien 3. Betere aandacht Antilliaanse jeugd STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24