Politie oefent voor 30 april 'Vondeling' is eigen kind cu wil "iken zwaarder beboeten 30 en 31 Delta maakt vandaag jaarcijfers bekend Greenpeace sponsort rapport kerncentrale Oom Frans Bauer: ik en Doortje wilden dood verder Binnenschip maakt slagzij na aanvaring Vandaag in de l ïl Pasen doet eten Een heel alfabet aan stormen doorstaan De draak krijgt een nieuw staartje zie ook: www.pzc.nl/uit Veerkracht Arsenal na bliksemstart Barcelona België wil af van boerka en nikaab ROTTERDAM - De politie heeft dins dag de vrouw aangehouden die ruim twee weken geleden zei in Rotterdam bij een afvalcontainer een baby te hebben gevonden. De 21-jarige vrouw uit de Maasstad is de moeder van het meisje, meldde de politie gisteren. Naar het motief van de vrouw wordt nog onderzoek gedaan. De baby is waarschijnlijk op 14 maart geboren en werd een dag later 'ge vonden'. De burgemeester van Rot terdam gaf het kind op 17 maart aan. Het kreeg de naam Luna. De vrouw wordt verdacht van het ver laten van een kind. Ze wordt niet voorgeleid, omdat hulp voorop staat. De andere kinderen van de vrouw zijn elders ondergebracht. DEN HAAG - Rijken moeten hogere boetes betalen dan wetsovertre ders die minder te besteden heb ben. Zo wordt iedereen die zich niet aan de regels houdt naar ver houding even zwaar beboet. Dat staat in een notitie over criminali teit en veiligheid, die de Christe nunie gisteren presenteerde. De ernst van een delict bepaalt hoeveel 'boete-eenheden' een wetsovertreder kwijt is. De hoogte van de boete-eenheid is inkomens afhankelijk, volgens het plan. Bezoekers van voetbalwedstrijden en popconcerten betalen meer als politie nodig is om de openbare or de te handhaven. De Christenu nie wil de kosten doorberekenen via een ticketheffing. Uitgangs punt is echter dat organisatoren zelf zorg dragen voor de veiligheid. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bei 088 -013 99 10 1688 555530 WALCHEREN MIDDELBURG Energiebedrijf Delta presenteert vandaag de jaarcijfers. Aanvanke lijk zou dat gebeuren op 14 april. Maar door publicaties over de fi nanciële positie van Delta in ver schillende media, is besloten om de presentatie te vervroegen. De PZC meldde gisteren dat Delta in 2009 circa 10 miljoen euro winst heeft gemaakt. MIDDELBURG Greenpeace heeft de publicatie van het rapport over de twijfelachtige haalbaarheid van een tweede kern centrale financieel mogelijk ge maakt. Dat bevestigde een woord voerder van de milieuactiegroep gisteren. De maker liet een dag eer der weten dat het op eigen kracht naar buiten is gebracht. pagina 26: analyse FIJNAART Doortje (60) en Giel de Krom wil den gezamenlijk een einde aan hun leven maken. Dat heeft de 59-jarige oom van zanger Frans Bauer gisteren vanuit zijn zieken huisbed aan de politie verteld. De getuigenis strookt met een af scheidsbrief in de woonwagen op het kampje in Fijnaart, waar het fa miliedrama zich voltrok. Programma koninginnedag getuigt van creativiteit ropwww.pzc.nl reacties: 858 Delta moet geen tweede kerncentrale bouwen eenSHi 49% DONDERDAG 1 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 77 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 KONINGINNEDAG Vlissingse burgemeester houdt de wacht in Zeeland WALSOORDEN - Het met zand geladen binnen schip Tempore vaart onder begeleiding van sleep boten de haven van Walsoorden binnen. De Tem pore maakte daarbij gistermiddag flink slagzij. Het binnenschip uit Werkendam kwam eerder op de dag op de Westerschelde in aanvaring met de duwboot Manta, die met een kraanponton uit Walsoorden kwam. De Tempore sloeg lek, waar na de schipper zijn vaartuig tegen de dijk zette om zinken te voorkomen. Bij opkomend tij heb ben bergers van Multraship Terneuzen en Polder man Hansweert de Tempore naar de haven van Walsoorden gebracht, waar de lading is gelost. De waterpolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de aanvaring. foto Mark Neelemans Zeeland: 2, 3, 21 tot en met 27; Binnen land: 4 tot en met 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12en13; Geld Werk: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 30, 31, 32 en 35; Televisie: 38 en 39. Bijlage: UitGids Vlissingen houdt tijdens het be zoek van de koninklijke'familie de wacht. Hij zit als bestuurder in het Regionaal Beleidsteam dat de hulp diensten aanstuurt. Omdat de bur gemeesters van Middelburg en Ka- pelle, evenals commissaris van de koningin Karla Peijs, zelf lijfelijk aanwezig zijn bij het bezoek van de koningin, is Dijkstra gevraagd om in het beleidsteam plaats te ne men. Formeel blijven de burge meesters Koos Schouwenaar en Siebe Kramer verantwoordelijk voor hun eigen gemeenten. www.pzc.nl/oranjeboven pagina 2 en 3: strenge beveili ging zal het feest niet bederven door Theo Giele MIDDELBURG - De politie heeft in verband met Koninginnedag de verbindingsapparatuur uitgebreid getest. Dat zei korpschef Letty Demmers gisteren. Onderlinge ver bindingen werkten vorig jaar in Apeldoorn slecht nadat Karst T. met zijn auto door het publiek was geraasd. Het communicatiesys teem van de hulpdiensten C2000 raakte toen overbelast. Volgens korpschef Demmers zijn uitgebreide dreigingsanalyses ge maakt en draaiboeken geoefend. Op 30 april zijn zo'n 1400 politie mensen in touw in Middelburg en Wemeldinge. Burgemeester Wim Dijkstra van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1