binnenland 17 in op avances CDA moet deels over ad ergert stroomsector VVD wil 30 miljard op kosten besparen REI2 z oad.nl/aruba Martinair jjj Palm Beach Oranjestad Palm Beach GUN JEZELF ARUBA woensdag 31 maart 2010 'Hanke Bruins Slot (foto) heeft een ijzersterk politiek gevoel en een authentiek optreden' CDA-partijvoorzitter Peter van Heeswijk 'Het CDA wil 200 miljoen euro extra uitgeven aan het beroepsonderwijs, terwijl wij 1 miljard euro extra in het onderwijs pompen' Jan Anthonie Bruijn, voorzitter commissie VVD-programma Jan Peter Balkenende (CDA) en Mark Rutte (WD) tijdens een lijsttrekkersdebat in 2006. zetten in bureaucratie en in beider optiek zijn veel kosten te besparen door meer marktwerking op de zorg los te laten. Tekenend is ook wat beiden niet willen: aanpassing van de hypotheekrenteaftrek. Het CDA reikt de VVD op het ge bied van veiligheid en integratie eveneens de hand. In het program staan voorstellen voor verhoging van de hoogste (tijdelijke) gevange nisstraf naar veertig jaar en stren ge criteria voor de toelating van hu welijksmigranten. De WD neemt de handreiking niet aan. De liberalen hebben meer ijzers in het vuur. Zij waken ervoor het CDA tot logische bondgenoot te benoemen, uit angst bij de verkie zingen opnieuw leeggegeten te foto Robert Vos/ANP worden door die partij. Politiek lei der Mark Rutte houdt behendig al le opties open en er wordt zelfs ge flirt met een nieuw 'paars' kabi net. Zolang het CDA in de polls niet opkrabbelt, blijft de VVD ver stoppertje spelen. DEN HAAG - De WD wil 30 mil jard euro besparen op overheids kosten. Dat heeft een woordvoer der gisteren gezegd. Wel moeten er belastingen omlaag, waaronder de vennootschapsbelasting. Twee derde van de bezuinigingen moet in de komende kabinetsperiode worden verwezenlijkt. De resteren de 10 miljard in de periode daarna. Hoogleraar Jan Anthonie Bruijn, voorzitter van de commissie die het verkiezingsprogramma heeft geschreven, gaf gisteren in het Fi nanced Dagblad af op het CDA dat volgens hem 'maar 200 mil joen euro extra wil uitgeven aan het beroepsonderwijs, terwijl de WD 1 miljard euro extra in het on derwijs willen pompen voor beter opgeleide docenten en kleinere groepen studenten'. Op de WD-kieslijst voor de ver kiezingen, die gisteren bekend werd gemaakt, staan vooral zitten de parlementariërs op verkiesbare plaatsen. Bij de eerste twintig staan vier nieuwkomers, van wie Europarlementariër Jeanine Hen- nis-Plasschaert de hoogste plaats heeft gekregen. Zij staat op plaats 4, na beoogd lijsttrekker Mark Rut te en de Kamerleden Edith Schip pers (2) en Fred Teeven (3). De 36-jarige Hennis-Plasschaert werkt sinds 2004 in Brussel. Andere ho ge nieuwkomer op de lijst is het Groningse raadslid Betty de Boer. Zij staat op de tiende plaats. Alle Kamerleden die terug wilden ke ren, staan bij de eerste 25. worden gemaakt met het toezicht op de pedoseksueel. Sjef van Gennip noemt dat wrang, vooral omdat de inmiddels 62-jari- ge man op drie punten wel terecht is veroordeeld, volgens de uit spraak. Van Gennip: „Dat is aan de samen leving niet uit te leggen." De reclassering probeert op vrijwil lige basis afspraken met hem te maken of huisvesting voor hem te vinden. Maar dat verloopt tot nu toe moeizaam. De pedoseksueel reageerde giste ren evenmin onverdeeld gelukkig op de uitspraak van de Hoge Raad in Den Haag. Hij zei blij te zijn dat hij voor een deel gelijk krijgt, maar constateert ook dat het arrest voor hemzelf én voor de Nederlandse samenleving geen oplossing is. „Deze uitspraak neemt mijn pro blemen bij het opbouwen van een nieuw leven niet weg", liet hij in een reactie weten. Vanwege het grote belang zet het gerechtshof in Den Bosch grote vaart achter de zaak, zodra het dos sier daar weer terug is, zei een woordvoerster. De woordvoerster verklaarde zelf te verwachten dat behandeling van de zaak binnen een paar maanden tot de mogelijkheden be hoort. sidies blijven volgens de leveran ciers noodzakelijk omdat de investe ringen in windenergie en andere duurzame energievormen, niet via de stroomprijs worden terugver diend. „De politiek moet helder uitdragen dat de Europese afspraken, een C02-reductie in 2020, moeten wor den nageleefd", aldus de woord voerder van branchevereniging 'EnergieNed. „Ook moet de politiek duidelijk maken dat afschaffing van subsidies geld gaat kosten: of de be lastingbetaler draait ervoor op, óf de energienota gaat omhoog." Essent, de grootste producent van groene stroom in Nederland, is voorstander van invoering van een Europese leveranciersverplichting voor groene stroom. Stroombedrijven zouden dan een bepaald percentage groene stroom moeten leveren aan hun klanten. Aft pagina 3: commentaar Geniet van een heerlijk ontspannen vakantie met het hele gezin. Het strand van Palm Beach ligt op slechts 300 meter en bovendien heeft The Mill haar eigen Beach Club. o.b.v. logies Reisnummer: AUA201-10 Div. vertrekdata in apr t/m juni aug t/m okt 2010 Dit meest uitgebreide hotel-, uitgaans- en win kelcomplex van Aruba, ligt in het centrum van Oranjestad met exclusief voor de hotelgasten, een privé-eiland. Wat wilt u nog meer? Dit luxe resort direct aan het prachtige Palm Beach, ligt op een unieke locatie met enerzijds de Caraibische zee en anderzijds het woestijn landschap. o.b.v. logies Reisnummer AUA201-17 Div. vertrekdata in apr t/m juni aug t/m okt 2010 Prijzen zijn geldig bij boekingen gemaakt t/m 5 april 2010. Ga voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/aruba. O— rt.rr, L Bel 0900-8482 (o.ispm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. LU K. 1 App. The Mill Resort*** Renaissance Aruba Resort Casino****+ Aruba Marriott Resort Stellaris Casino***** Aruba staat vanwege het stralende weer, de prachtige stranden en de vriendelijke mensen, al jaren bekend als 'One Happy Island'. Ontdek dit prachtige eiland voor een heerlijk ontspannen vakantie en profiteer van deze aantrekkelijke aanbiedingen met een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding. Gun jezelf Aruba en boek vandaag nog!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7