261 zeeland Zeeuwse jongeren zoeken Allerlaagste prijsgarantie stipreizen.nl Campagne voor veilig en rustig motorrijden brieven WEGTREKKENDE JONGEREN Ze willen kost wat kost uit Zeeland weg (f> woensdag 31 maart 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Verkiezingen Ik reageer op de ontwikkeling dat steeds meer groeperingen zich op geven voor deelname aan de Twee de Kamerverkiezingen, terwijl met het huidige aantal regeren al moei lijk genoeg is. Wil je dat je stem kans maakt omgezet te worden in regeringsbeleid, dan ligt de keuze voor de PvdA, de VVD en het CDA voor de hand. Een overvloed van deelnemende partijen maakt regeren - zo blijkt - onwerkbaar. Zaky Verner van der Spil Roompot 51-e, Hansweert Fusie ziekenhuizen Op persoonlijke titel wil ik mijn ongenoegen, walging en distantie uiten over de onsmakelijke en to taal onnodige poging aan de zijde van met name de raad van toezicht (zij is uiteindelijk eindverantwoor delijk voor haar daden en die van de raad van bestuur) om vermeen de schade bij het personeel in de Admiraal De Ruyter Ziekenhuizen toe te dichten aan kritiek van de len van de Walcherse bevolking. Dit is propaganda op z'n goed koopst en past niet in de huidige tijdsgeest van een moderne demo cratische samenleving. Schaamt u zich niet? Afstand ne men van de eerste alinea van het stuk zou u sieren en blijk geven van enige zelfreflectie en zelfreini gend vermogen. Raymond Mookhram Badhuisstraat 47, Vlissingen Fusie ziekenhuizen 2 'Vierhout begrijpt onrust niet', kopt de krant van 27 maart. Tenein de deze weg te nemen stelt hij 'met grote nadruk dat alle plannen voor een nieuw ziekenhuis op Wal cheren doorgaan. Er is geen sprake van vertraging noch van van finan ciële problemen'. Verderop in dezelfde krant 'Fusie ziekenhuizen broodnodig': 'Zoals veel andere ziekenhuizen verkeert ook het Admiraal De Ruyterzieken- huis in financieel zeer moeilijke omstandigheden', ingezonden en getekend door de raad van toe zicht, de raad van bestuur en de Cliëntenraad. Onrust? Wantrou wen zul je bedoelen. I. Klein-Clausing Veldzigt 37, Oostkapelle Stierenvechten Koning Juan Carlos heeft steun be tuigd aan het stierenvechten. Men sen die zijn achtergrond kennen, zullen niet verbaasd zijn. Hij heeft beren, wolven en luipaarden afge schoten en een beer in Roemenië afgeschoten na hem eerst dronken te hebben gevoerd, enzovoort. En nu zijn goedkeuring aan een van de gruwelijkste, wrede en bloederi ge dierenmartelingen die Spanje rijk is. Ronduit schandelijk! En met Europees belastinggeld. Ter wijl koningin Sofia zich inzet voor een olifant in Barcelona, schiet haar man olifanten in Afrika af Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen door René Schrier Wegtrekkende jonge ren worden gezien als een van de be langrijkste oorzaak voor de krimp in Zeeland. Wat be weegt die jongeren om deze pro vincie achter zich te laten? Uit onderzoeken die Scoop in het verleden hield blijkt dat werk en opleiding de belangrijkste redenen vormen om weg te trekken. Maar onderzoekster Ankie Smit van Scoop wijst er op dat het ook an ders kan. Er zijn ook factoren die er voor kunnen zorgen dat jonge ren weer terugkomen. Want ook dat blijkt uit de cijfers van Scoop. Vanaf 25 jaar ontstaat er in Zee land weer een vestigingsoverschot. „Je kunt natuurlijk ook proberen jongeren te bewegen hier te blij ven. Dat kan bijvoorbeeld door op leidingen aan te bieden die aanslui ten bij de markt. Een andere optie is een initiatief als de Roosevelt Academy. Dat zorgt er voor dat jongeren juist naar Zeeland toe ko men. Die gaan na enkele jaren als ze hun studie hebben afgerond wel weer weg, maar ze hebben toch een band met Zeeland opge bouwd." Hoewel het zeer logisch klinkt dat jongeren vertrekken omdat ze in Zeeland niet de gewenste studie Aniek Lauwers (17) uit Hulst wil na haar havo-examen op het Reynaert College een hbo-opleiding verpleeg kunde of social work volgen in Bre da, terwijl dat ook in Vlissingen kan. „Ik ga sowieso niet naar de HZ, om dat ik echt graag op kamers wil. Ik wil zelfstandig zijn, mensen ontmoe ten en nieuwe vrienden maken." kunnen vinden, valt uit de onder zoeken nog iets opmerkelijks te ha len. In 2009 bleek dat 81 procent van de ondervraagde jongeren aan gaf, buiten de provincie te gaan studeren omdat hun studie niet in Zeeland beschikbaar is. Dat zou een vertekend beeld kunnen ge- Freek Duinhof (17) uit Middelburg gaat na zijn vwo-examen theaterwe tenschappen studeren in Amster dam. „Het is de enige plaats waar die studie aangeboden wordt. De grote stad trekt me." Freek denkt niet dat hij na zijn studie terugkomt naar Zeeland. „Ik woon hier negen jaar: ik ben er wel op uitgekeken." land. Daar kun je als provincie niets tegen doen. Hooguit kun je zorgen voor een actief cultureel le ven en voor wat leven in de brou werij. Aan de andere kant is het ook wel goed voor de ontwikke ling van een mens dat hij eens bui ten de deur kijkt." ven, omdat slechts 13 procent zegt dat ze in Zeeland zou blijven, in dien deze studie wel in de provin cie beschikbaar zou zijn. Ankie Smit: „Veel jongeren willen hun grenzen verleggen en zelfstandig gaan wonen. Ze kijken graag eens in de grote stad of in het b.uiten- Michaël Roelandts (17) uit Clinge gaat na de havo bouwkunde stude ren in Tilburg. „Vrienden van me stu deren in Vlissingen, maar zij vinden het geen geweldige stad. In Tilburg zijn meer jongeren en je kunt er op donderdagavond lekker stappen. Ik zal Clinge wel missen, maar in het weekend kom ik naar huis." MIDDELBURG - De politie gaat de ko mende maanden extra scherp toe zien op het verkeersgedrag van mo torrijders in Zeeland. Met name de Zeeuws-Vlaamse, Walcherse en Thoolse wegen wor den 'misbruikt' om snelheidsre cords te breken. Tien procent van de dodelijke verkeersslachtoffers in Zeeland valt bij ongelukken met een motor. Vandaag beginnen politie en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO- VZ) een campagne om motorrij ders te attenderen op de gevaren die op de loer liggen. Na de winter stop vergeten sommigen dat ze eerst weer moeten wennen aan de krachten en kwetsbaarheid van de machine. Behalve scherpe contro les worden motorrijders én auto mobilisten met folders en campag neposters aangespoord rekening te houden met elkaar. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excL Calamiteitenfonds/rese boek online of bel 020 - 66 22 222 1 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswi|zigingen voorbehouden. <§L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71