61 binnenland Flexibel werk moet recht zijn' WD gaat niet Zaak tegen pedo 'Draai' minister Meldpunt voor riskante verkeerssituaties Pleegouders opgepakt voor misbruik kinderen CDA kiest voor gevestigde namen TASKFORCE 'Meer vrouwen aan de slag' VERKIEZINGEN WD en CDA maakten gisteren hun kieslijst bekend. Beide partijen geven de voorkeur aan ervaring. Balkenende wil een kabinet met de WD, maar die houdt de boot nog af Geen afscheid Cohen door geldgebrek Ministerie: geen geld Islamitisch College woensdag 31 maart 2010 den haag - Geef werknemers een wettelijk recht op flexibele werktij den en schaf de 'aanrechtsubsidie' versneld af. Verruim de winkeltij den, de openingstijden van over heidsloketten en medische voorzie ningen en voeg scholen en kinder opvang samen- Dat zijn enkele van de aanbevelin gen die de Taskforce Deeltijdplus gisteren heeft gedaan in zijn eind rapport. Twee jaar lang heeft de werkgroep onder leiding van voormalig Jour naal-presentator Pia Dijkstra zich gebogen over de vraag hoe vrou wen kunnen worden gestimuleerd meer te gaan werken. Dijkstra, inmiddels kandidaat-Ka merlid voor D66, komt tot de con clusie dat om dat te bereiken over heid, sociale partners, bedrijven en gezinnen intensiever moeten sa menwerken. Flexibele arbeidstijden en meer mogelijkheden thuis te werken ma ken de combinatie van arbeid en zorg voor vrouwen mogelijk. 'De hele maatschappij moet flexibeler', staat in het eindrapport. 'We heb ben een diensteneconomie nodig waarin niet alleen de winkels bui ten kantoortijden open zijn, maar amersfoort - Veilig Verkeer Ne derland (WN) komt met een lan delijk meldpunt waar mensen on veilige verkeerssituaties kunnen melden. Het gaat om bijvoorbeeld zebrapaden die op de verkeerde plaats zijn aangebracht, wegen in woonwijken waar te hard wordt gereden, ingewikkelde rotondes of een kruispunt waar veel (bijna-)ongevallen gebeuren. WN heeft de afgelopen jaren een succesvolle proef gedaan met een meldpunt in drie regio's. De tele foons stonden tijdens de proef langenboom - De politie heeft dinsdagmorgen een 63-jarige man en een 58-jarige vrouw uit de Bra bantse gemeente Mill en St. Hu- bert aangehouden. De man wordt verdacht van seksueel misbruik van vijf kinderen tussen 7 en 13 jaar. De vrouw wordt verdacht van mishandeling van meerdere kinde ren. Alle slachtoffers waren pleeg kinderen van het echtpaar. Dat heeft de politie laten weten. Afgelopen zomer heeft de Inspec tie Jeugdzorg de slachtoffers, sa men met andere pleegkinderen, bij het stel weggehaald. Toen was de klacht van de inspectie dat de zorg onder de maat was en dat de mensen ook 's avonds een pas poort kunnen afhalen of naar de tandarts kunnen'. Ook is het essentieel dat fiscale en andere maatregelen voldoen aan de norm dat werken loont. De zo genoemde aanrechtsubsidie, de heffingskorting die niet-werkende vrouwen (en mannen) fiscale voor delen biedt, past daar volgens de werkgroep niet in. De overheid wil die korting pas over vijftien jaar helemaal afschaf fen, maar de Taskforce Deeltijd- plus raadt aan dat binnen vijf jaar te doen. Volgens de taskforce is de tijd van praten nu voorbij en zijn daden nodig. Ook is het niet meer de vraag óf vrouwen meer willen werken, maar noodzaak dat vrouwen met kleine deeltijdbanen meer gaan werken. Door de vergrijzing is het, zegt werkgroepvoorzitter Pia Dijkstra, nodig de arbeidsdeelname te ver groten. Als Nederland zijn welvaart wil be stendigen, dan zullen meer men sen moeten gaan werken. Aange zien de meeste vrouwen in kleine deeltijdbanen werken, zijn vrou wen daarbij een belangrijke groep. den haag - Het CDA heeft geko zen voor gevestigde namen op zijn kieslijst. Dat bleek gisteren bij de bekendmaking. De eerste zes kan didaten op de CDA-lijst voor de Kamerverkiezingen van 9 juni zijn nu minister of staatssecretaris. De volgende dertien plaatsen op de kandidatenlijst worden louter be zet door bewindslieden en Kamer leden. De eerste nieuwkomer staat op nummer 20: landmachtofficier en oud-hockeykeepster Hanke Bruins Slot. Achter lijsttrekker Jan Peter Balken ende staat Ank Bijleveld, nu demis sionair staatssecretaris van Binnen landse Zaken. Op de kandidaten lijst voor de verkiezingen van 1998 stond zij ook op twee. Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken), Marja van Bijsterveldt (Onder wijs), Ab Klink (Volksgezondheid) en Jan Kees de Jager (Financiën) maken de top zes af Gerda Ver burg (Landbouw) staat op negen en spindoctor Jack de Vries (Defen sie) krijgt plek veertien. Pas vanaf nummer 31 zijn veel nieuwkomers te vinden zoals bankdirecteur Joost Verheijen. WD en CDA lijken inhou delijk tot elkaar veroordeeld. Maar de WD houdt voorals nog de boot nog ah Het CDA-verkiezingsprogram- ma moest het ontgelden. Balkenende is geen man om op de winkel te pas sen. Hij is naar eigen zeg gen 'een man van grote stappen'. De kandidaat-lijsttrekker van het CDA laat niet na te bena: drukken dat hij wil hervormen. Zijn agenda reikt tot 2015, klinkt het steevast. En hervormen, dat lukt het CDA nu eenmaal het best met de WD, weet hij. Balkenende spreekt vaak met wee- moed over vorige coalities met de liberalen. Vooral in de kabinetten Balkenende-II en -III werden ma jeure stappen gezet, waarbij het nieuwe zorgverzekeringsstelsel en de Wet Werk en Bijstand eruit springen. In de inmiddels gestran de coalitie met PvdA en CU werd vooral gas teruggenomen. Ingrij pende operaties in sociale zeker heid of woningmarkt bleven uit. Nu de crisis een gat in de financi ën heeft geslagen, ziet de CDA- voorman nieuwe kansen voor zijn hervormingsagenda. In het verkie zingsprogramma worden plannen ontvouwd die vooral de sociale ze kerheid, het openbaar bestuur en de gezondheidszorg treffen. Dat zijn niet toevallig de terreinen waarop de WD de afgelopen op positiejaren eveneens hervor mingsvoorstellen formuleerde. Het CDA lijkt de steven naar rechts te hebben gewend, maar de liberalen geven nog niet thuis. In tegendeel. De reacties op het CDA-verkie- zingsprogramma waren vernieti gend. De voorzitter van de WD-programmacommissie ging het verst door te spreken van 'neo- socialistische spilzucht'. Dat moet pijn doen bij een partij die rent meesterschap hoog in het vaandel heeft. Op details zijn er verschillen tus sen CDA en WD maar grosso mo- do liggen de overeenkomsten voor het oprapen. Beide partijen willen een kortere WW, willen het mes 'roodgloeiend', liet de organisatie dinsdag weten. Het landelijke tele foonnummer treedt halverwege volgend jaar in werking. Tot die tijd kunnen mensen terecht bij de drie meldpunten of bij een van de acht regionale steunpunten. Als een groep, bijvoorbeeld buurtbe woners, met een melding komt, geeft WN advies op maat. Dat is opgesteld door verkeersdeskundi- gen. De groep gaat daarmee naar de wegbeheerder, gemeente of pro vincie, om de situatie te verbete- kinderen geen goede psychische begeleiding kregen. Ook kon hun veiligheid niet worden gegaran deerd. De man en vrouw zijn eige naar van de particuliere Stichting Kind en fungeerden als 'gézins- ouders' voor kinderen van 0 tot 17 jaar die niet in hun eigen gezin konden verblijven. Er zijn nadien, sinds juli 2009, geen kinderen meer bij deze mensen geplaatst. In augustus 2009 werd het echtpaar door de rechter in Den Bosch ont zet uit de voogdij over drie minder jarige kinderen. De Raad voor de Kinderbescherming deed in dezelf de periode aangifte namens de vijf slachtoffers. Job Cohen AMSTERDAM Amsterdammers kunnen geen af scheid nemen van vertrekkend bur gemeester Job Cohen, omdat er vol gens de gemeente geen geld voor is. Cohen neemt vandaag afscheid in de raad en op 14 april is in het Concertgebouw een bijeenkomst voor genodigden. Er komt geen re ceptie voor burgers. DEN HAAG Het ministerie stopt met het bekos tigen van het Islamitisch College Amsterdam. De scholengemeen schap krijgt geen geld meer voor het aannemen van nieuwe leerlin gen. Volgens de inspectie is de kwa liteit er onder de maat. Leerlingen die al op de school zitten mogen hun opleiding afmaken. den haag - De Hoge Raad in Den Haag heeft gisteren bepaald dat de strafzaak tegen een pedoseksueel wegens ontucht met minderjarige jongens uit de Eindhovense wijk Woensel voor een deel over moet. Zijn veroordeling is deels vernie- tigd. De hoogste rechter oordeelde giste ren dat voor één feit geen bewijs bestaat dat het zedendelict is ge pleegd in de door justitie aangege ven periode. De verdachte ontkent dat feit. Het gerechtshof in Den Bosch moet de zaak voor dat deel overdoen en be paalt een nieuwe straf. Het gerechtshof in Den Bosch ver oordeelde de man vorig jaar tot 36 maanden celstraf, waarvan negen voorwaardelijk. In september had hij zijn straf uit gezeten en omdat zijn cassatie te gen de veroordeling nog liep hoef de hij zich niet te houden aan re- classeringstoezicht. Vanwege het gevaar van herhaling probeerden burgemeesters hem met een gebiedsverbod buiten hun gemeenten te houden. De man leidt sindsdien een zwervend bestaan. Directeur Sjef van Gennip van Re classering Nederland liet gisteren desgevraagd weten dat door het ar rest nog steeds geen begin kan ®«56533BS$38aBagaiBe nijmegen - Energieleveranciers Es- sent en Nuon zijn tegen het afschaf fen van de subsidies op groene stroom, zoals demissionair minis ter Maria van der Hoeven (Econo mische Zaken) voorstelt. In een ingezonden brief in de Volkskrant pleit zij voor afschaffing op termijn, omdat subsidies 'de be drijven lui maken'. Stroomsubsi- dies kosten de schatkist miljarden. Nuon spreekt van 'alweer een ver andering van beleid'. „Wij hebben nu nog last van de afschaffing van de vorige subsidieregeling. Bedrij ven willen weten waar ze aan toe zijn. Projecten moeten door kun nen gaan en niet stil worden gelegd omdat het subsidiestelsel wordt ver anderd. Je moet niet halverwege de wedstrijd de spelregels verande ren", aldus de woordvoerster. Dankzij subsidies is de productie van groene stroom in Nederland sterk gegroeid en de uitstoot van CO2 flink gedaald, stelt Essent. Sub- door Laurens Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6