trager van de hand zeeland 123 Jonge christenen zetten ouderen in het zonnetje Zestien Bevelandse meldingen bij Meldpunt Erfgoed Zeeland Zaterdag 12 juni 2010 Kinderhulp zoekt mensen voor missie Lezing over hommels en bijen in museum Zeeuwse psalmzang in Grote Kerk Tholen Coverband Recovery in Graaf van Buren Brassbands draaien proef voor wedstrijd Koren en samenzang in Petrakerk Kapelle Carnavalsbingo Dé hogeschool voor Management Open avond 7 april 2010 Notenboom woensdag 31 maart 2010 GOES - Voor het Meldpunt Erfgoed Zeeland is 2009 een succesvol jaar geweest. Vanaf de start op 13 fe bruari 2009 tot het einde van het jaar kwamen 91 meldingen binnen via de website www.meldpunterf- goedzeeland.nl. Deze meldingen hadden betrekking op 88 verschil lende objecten en structuren. Van de Bevelanden zijn in 2009 zestien meldingen binnengeko men; van het voormalige wachtlo kaal van het veer Hoedekensker- ke-Terneuzen tot de Oude Sloelijn, van beurtvaartschip 'Frans Naere- bout' tot een bedreigde polder in Wolphaartsdijk. Niet alle gemelde objecten en structuren worden overigens (direct) in hun voortbe staan bedreigd. Bij het Meldpunt komen ook meldingen binnen van onbekend en ondergewaardeerd erfgoed. Hiertussen bevinden zich veel kleine cultuurhistorisch waar devolle elementen, waaronder dui kers, coupures en grenspalen. Zo ook vier fraaie negentiende-eeuw- se grenspalen op Noord-Beveland, die in maart 2009 bij het Meld punt werden gemeld. Ze staan in middels op de inventarisatielijst van grensstenen en -palen in de provincie. Uit Tholen en Sint Philipsland zijn drie meldingen binnengekomen: een woonhuis en een voormalig veilinggebouw in Tholen en een weegbrug in Oud-Vossemeer. Nu is alleen de vraag of de krediet commissie dit advies gaat overne men. (duurt 3 weken!) Verder heb ben we via via contacten gelegd met twee andere banken, dus daar verwachten we ook nog wel het een en ander van", vertelt Esther Bloemenkamp op internet. Eigenaar Ad Linders van café Zee- landia in Hansweert speelt open kaart. Linders, ook uitbater van dorpshuis Kaj Munk, biedt zijn ca fé sinds anderhalfjaar te koop aan. En ditmaal gemeend. „Ik heb het eerder te koop gehad, maar toen er geïnteresseerden kwamen, wil de ik er eigenlijk nog niet vanaf', bekent Linders, die het café al 27 jaar drijft. „Het is een combinatie van facto ren. De crisis is best voelbaar. Er is eigenlijk weinig mogelijk met de gemeente. Het pand is heel groot, met een grote zaal die eigenlijk on benut blijft doordat activiteiten naar het dorpshuis gaan. Je krijgt in Hansweert ook geen mensen van buitenaf." Linders is toe aan een zondag vrij af, zegt hij. „En ik wil eigenlijk nog eens iets anders proberen. In de stad. Daar heb je ander publiek. Ik bedien hier alle generaties; jong en oud. Dat is wel eens schippe ren. En ik word 57 jaar, ik krijg moeite om de jeugd te volgen." Hij rekent er op dat het nog even duurt eer hij Zeelandia overdraagt. „In de goeie tijd duurde het al twee jaar voor je een dorpscafé ver kocht had. Er staat ook veel te koop in de dorpen. De prijzen van de bedrijven zijn nog vrij hoog, maar die gaan zakken. Ik hoor het van de jongens die de bierleidin gen schoonmaken: er zijn steeds meer ondernemers die er de brui aan géven." door Raymond de Frel GOES - De gezamenlijke kerken in de gemeente Goes (Kerk in Goes) hebben de handen ineengeslagen om met Pasen ouderen in verzor- gings- en verpleeghuizen in het zonnetje te zetten. Zo'n zestig vrijwilligers verblijden vrijdag tussen de zeshonderd en zevenhonderd ouderen met een bloemetje én aandacht. Vooral jon ge christenen hebben zich voor de actie aangemeld; 85 procent is jon ger dan twintig jaar. Vanuit die leeftijdscategorie is het idee ook (ontstaan. „Een meisje van zestien 'of zeventien jaar behandelde op school tijdens maatschappijleer eens het onderwerp 'ouderen'. Daarbij ging het ook om de rol die je als jongere in de samenleving voor ouderen kan betekenen. Ver volgens kwam zij met dit idee. Dat vraagt natuurlijk nogal wat voorbe reiding, maar we zijn nu zover dat we met jongeren uit diverse ker ken aan de slag kunnen", vertelt vrijwilliger Jan de Rooij. De vrij willigers verzamelen zich vrijdag met honderden bossen bloemen aan de Mansholtlaan, waarna ze zich verspreiden over vier Goese verzorgingscentra. Aanmelden voor de vrijwilligersactie kan nog. www.kerkingoes.nl "Fietsen voor een goed doel!" Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl ten behoeve van vjsa KAPELLE De Stichting Internationale Kinder hulp Nederland (IKN) zoekt vrij willigers, die in juli een 'mission trip' willen ondernemen naar Roe menië. Van 4 tot en met 18 juli wordt er onder meer gewerkt in het IKN-kinderdorp voor weeskin deren Odobesti. Daarna reist het ge zelschap door naar Sibiu, waar wordt gewerkt in het kinderdorp van de Stichting Davor. Een twee de trip (van 25 juli tot 5 augustus) gaat alleen naar Odobesti. Meer in formatie op tel. 0113-340924. KAPELLE Imker Henk van der Scheer houdt zaterdag in het Fruitteeltmuseum in Kapelle een lezing over de rol van hommels en bijen bij de fruit teelt Hij besteedt aandacht aan de bijenteelt, de bijensterfte en de rol van bijen in tuinen en boomgaar den. De lezing duurt van 13.00 tot 14.30 uur. Aansluitend is er een rondleiding door het museum. De lezing en rondleiding zijn gratis. De entree tot het museum be draagt vier euro. THOLEN Dominee G. van Aalst geeft zater dagavond leiding aan de Traditio nele Zeeuwse Psalmzang in de Gro te Kerk in Tholen. Hij verzorgt me ditaties over het thema 'Het vierde lied van de Knecht des Heeren'. Or ganist Martin Weststrate begeleidt de massale samenzang op het Van Dam-orgel. De deuren van de kerk gaan om 13.30 uur open, de psalm zang begint om 14.00 uur. Van de middag wordt een opname ge maakt voor een live-cd. KORTGENE De Zeeuwse coverband Recovery geeft zaterdag een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. Re covery speelt onder meer liedjes van Doe Maar, Anouk, Shakira, Ti- na Turner en Michael Jackson. De vier koperblazers geven het geluid van de band een extra dimensie. De feestband bestaat uit tien muzi kanten, die spelen onder het motto 'Where brass meets pop'. Het optre den begint om 21.30 uur. De toe gang is gratis. Q www.recoveryband.nl GOES In voorbereiding op het Open Vlaams Kampioenschap in Meche- len geven de Zeeuwse brassbands Delta Brass Zeeland en Excelsior Kloetinge zaterdag een try-out-con- cert in kerkgebouw De Hoogte in Goes. Ook de Belgische brassband Bacchus geeft acte de présence. Tij dens het Vlaams Kampioenschap zijn de drie bands verplicht het werk Fanfare for a Jubilee te spe len. Dat doen ze ook zaterdag. Aan vang om 19.30 uur, toegang gratis. KAPELLE In de Petrakerk in Kapelle staat za terdag een koor- en samenzang- avond op het programma. De avond staat in het teken van het thema 'Passie 8c Pasen'. Mannen koor Korendijk uit Nieuw-Beijer- land en mannenkoor Tehillim uit Dordrecht verlenen medewerking. Bariton Jan Stolk zingt ook mee. Di rigent en pianist is Lennert Knops, Ron van Ommen speelt orgel. De zangavond begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. KAPELLE - Carnavalsvereniging De Prinse houdt vanavond in wijkcen trum De Vroone in Kapelle een bingo. De bingoballetjes draaien in het centrum aan de C.D. Vereeken- straat vanaf 19.30 uur. De zaal is open vanaf 18.15 uur. Business Marketing Hotel Travel Events Infosessie om 19:00' 20:00 uur Business School Est. 1958 HBO 3 jaar MBO 2 jaar Eindhoven Hilversum Maastricht WWW. n Ot e nboom.nl Rolant Quist foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63