PZC I 21 Kasteel Poucques weer zichtbaar 50% KORTING intratuin 22 en 23 24 en 25 STRUCTUURVISIE Omgeving rond nieuwe brede school Kapelle kan opknapbeurt krijgen Eend Wammes leeft al bijna 21 jaar op hondenvoer O Foutgeparkeerde fietsen verwijderd almanak Het laatste maam Vooral in de lente krijgen horecapanden een nieuwe uitbater Woensdag 31 maart 2010 Actieve bestrijding moet volgende fase zijn tegen tekenbeet Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl wTMiTtrrcrniBTifriirr*!! i i'w wiimi m iiifii uiiim ir wintry door Lilian Dominicus KAPELLE - De restanten van kasteel Poucques uit de Napoleontische tijd, nu bijna onzichtbaar vanaf de openbare weg, moeten weer in het oog komen te liggen. De be doeling is een parkje of speelplek te maken, een beetje zoals laatst is gedaan met kasteel Maalstede in het centrum van Kapelle. Dat staat in de structuurvisie Vroonlandseweg, die gisteravond tijdens een inloopbijeenkomst in het gemeentehuis van Kapelle werd gepresenteerd. Ook het door trekken van de bestaande lintbe bouwing aan de Vroonlandseweg behoort tot de mogelijkheden. De nieuwe brede school in Kapelle kan worden gebouwd tegenover zwembad 't Groene Woud en jon gerencentrum Trinnety ten noor den van de bestaande parkeer plaats. De basis van de veelbespro ken brede school zijn openbare ba sisschool De Moolhoek en christe lijke basisschool 't Honk uit Kapel le. Maar ook de bibliotheek, de kin deropvang en een medisch zorg- cluster met onder meer een GGD, logopedie- en fysiotherapiecen- trum kunnen er in komen. Moge lijk krijgen zij een eigen toegang of een eigen plek aan of nabij de Vroonlandseweg, aldus de opstel lers van de structuurvisie. Als alle functies op de begane grond komen, zal het gebouw on geveer 5000 vierkante meter be slaan. Maar mogelijk wordt er in twee lagen gebouwd, afhankelijk van de plaats van het gebouw en de rooilijn. De structuurvisie is nodig omdat in mei het gemeentelijke voor keursrecht op het gebied afloopt. Als de gemeenteraad eind april in stemt met het concept, kan dat voorkeursrecht worden verlengd. „Deze structuurvisie geeft in grove lijnen weer hoe het gebied er uit zou kunnen zien", zegt wethouder Jon Herselman (WD). „Maar het zou best kunnen dat een en ander een metertje of wat opschuift." Nog lang niet alles ligt dus vast. „We zitten ook nog met eventuele geluidsoverlast van het buiten zwembad, vlak naast de plek waar de brede school is gepland. Als we aan de geluidseisen willeït vol doen, zullen we maatregelen moe ten nemen. Een geluidswal of iets dergelijks." De gemeenteraad bespreekt de structuurvisie in de vergadering van 6 april en neemt 27 april een definitief besluit. BIEZELINGE - Hij is met zijn dik 20 jaar al be- hem zo goed verzorgen. Wammes eet, sinds voer. „We hebben hem indertijd een week zwemmen, hij is bijna een deel van het gezin." hoorlijk op leeftijd, eend Wammes. Maar dat Leo zich twintig jaar geleden over hem ont- lang naast ons bed gezet onder een schemer- Wammes, die wordt gekortwiekt, vermaakt heeft vermoedelijk te maken met het feit dat fermde omdat andere eenden hem verstoot- lamp", zegt Leo. Hij en zijn vrouw zijn erg aan zich prima in de grote, omheinde tuin met 'baasjes' Leo en Lien de Groot uit Biezelinge ten, eigenlijk alleen maar gemalen honden- Wammes gehecht. „We hebben hem leren meerdere vijvers. foto Ronald den Dekker Druk- en zetfouten Deze week: Capital kubus 40 x 40 cm. van 49,95 nu 24,95 30 x 30 cm. van 29,95 nu 14,95 20 x 20 cm. van 14,95 NU PER STUK Geldig van woensdag t/i erdag Max 3 artikelen per k Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl MIDDELBURG - De gemeente verwij dert vandaag opnieuw foutgepar keerde fietsen rond het NS-station in Middelburg. Vorige maand werd ook al een dergelijke actie uit gevoerd. Fietsen die buiten een fietsbeugel staan worden opgela den en naar Gered Gereedschap aan de Arnesteinweg gebracht. Daar kan men zijn fiets tegen beta ling van 15 euro en overlegging van een passende fietssleutel en le gitimatiebewijs ophalen. Tip? redactie@pzc.nl Het was een fijn patroontje, op die stof waarvan in de Arnemuidse kleer makerij een fraaie boezeroen ge naaid zou worden. De zaak staat wijd en zijd bekend om zijn gedegen boezeroenen, maar dan in traditioneel donkerblauw met wit streepje. Dit keer wilde de klant er één, uitgevoerd in Zeeuws schorte- bont. Besloten werd tot de versie met het 'visjes'-patroontje. Ook wel be kend als "t schopje'. De naaister keek er eens naar met haar vakvrouwen oog. Met haar vingers duidde ze de vorm van een achterpand op de stof die uitgespreid over de toonbank lag. En oordeelde: „Dan moet het wel goed vallen, hier vanachter." „Och, da's de achterkant, dat komt er niet zo op an", meende de kleerma ker. „Dat dacht jie!", knikte ze eens naar hem. „Da's mooi wel het leste wat de men sen van je zien." En dat is vee' waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61