301 sport Van mag onverwacht nog Alleen wonder kan Zierikzee nog redden ONTSNAPPING Bayern München wint in de kwartfinales van de Champions League op de valreep het thuisduel met Manchester United: 2-1. Elleboogstoot kost Amoah twee duels Lehmann (40) kondigt afscheid aan Olympique Lyon zit op rozen na 3-1-zege KNSB wil schaatsbaan in Rotterdam Dure nederlaag Schouwse Boys ADO Den Haag verder zonder trainer Raymond Atteveld woensdag 31 maart 2010 ZEIST NAC Breda kan de tweede ko mende wedstrijden niet beschik ken over aanvaller Matthew Amo ah. De 29-jarige Ghanese speler ac cepteerde gisteren een schik kingsvoorstel van de aanklager be taald voetbal vanwege het uitdelen van een elleboogstoot in de thuis wedstrijd tegen ADO Den Haag (3-0). De arbitrage ontging het incident, maar op televisiebeelden was dui delijk te zien dat Amoah ADO-spe- ler Wesley Verhoek een elleboog stoot gaf. STUTTGART lens Lehmann beëindigt na dit sei zoen zijn loopbaan. Dat heeft de doelman van VfB Stuttgart giste ren op een persconferentie bekend gemaakt. De veertigjarige Lehmann verde digde tijdens het wereldkampioen schap van 2006 en de Europese ti telstrijd van 2008 het doel van de Duitse nationale ploeg. Hij speelde 61 interlands. Jens Lehmann volgt komende zomer het WK voetbal in Zuid-Afri- ka als analist van de Duitse televi sie. LYON Olympique Lyon is nog steeds kans rijk om voor het eerst in de clubhis torie de halve finale van de Cham pions League te halen. De ploeg zet te gisteren in een Frans onderonsje rivaal Bordeaux op een redelijke achterstand (3-1), waardoor de re turn over ruim een week een inte ressante avond gaat worden. De Argentijn Lisandro Lopez scoor de twee keer voor de thuisploeg. Michel Bastos maakte de tweede treffer van Lyon. Maróuane Cha- makh scoorde tegen. ROTTERDAM De voorzitter van de Nederlandse schaatsbond KNSB, Doekle Terp stra, heeft in een open brief aan de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb geijverd voor de bouw van een 400 meter-kunstijsbaan in die stad. Volgens Terpstra presen teert de Maasstad zich graag als een sportstad, maar „geldt dit pre dikaat echter niet in relatie tot on ze mooie schaatssport". Terpstra vraagt dan ook de realisa tie van een schaatsbaan op te ne men in de toekomstplannen. HALSTEREN In de strijd om de tweede plaats lie ten de zaalvoetballers van eerste klasser Schouwse Boys dure pun ten liggen tegen Halsteren. In West-Brabant ging het duel met de nummer zeven van de ranglijst met 5-2 verloren. De thuisclub nam voor de rust een 2-o-voorsprong, maar door twee treffers van Martijn van Grunsven kwam Schouwse Boys na de hervat ting goed terug. In de laatste vijf minuten kon Halsteren echter nog drie keer scoren. ZIERIKZEE - In de voorlaatste ronde van de Zeeuwse hoofdklasse moes ten de schakers van Zierikzee van Middelburg 2 winnen om degrada tie te voorkomen. Dat is niet ge lukt. De confrontatie tussen de twee laaggeplaatste teams eindigde in 4-4. Zierikzee en Middelburg 2 deelden de laatste plaats, maar de Walcher- se ploeg had meer bordpunten. En dus was het al erop of eronder in de voorlaatste ronde. In de slotron- de treft Zierikzee namelijk nog kampioen Goes en moet Middel burg 2 tegen het bijna onderaan staande Terneuzen 2. Na een remise van Bas van der Graaf volgde Hans Aangeenbrug met een overwinning. Daarna ver loor Kedem Gutkind en Martin Krijger won. Herman Jukkenekke stond goed, maar verloor door een foutje. Met nog drie partijen te gaan, was de stand weer gelijk. Sjaak Spiegels voltooide een mooie partij met een meer dan verdiende overwin ning, maar Arend Bandsma moest de vlag strijken. Weer gelijk, in de laatste partij zat Kees Bimmel op een bijzonder lastig eindspel te zwoegen, met een pionnetje meer. Uiteindelijk lukte het hem niet de juiste winstweg te vinden, met een remise als gevolg. Door het 4-4-gelijkspel is Zierikzee zo goed als gedegradeerd, alleen een won dertje kan het team nog redden. In de 25e ronde van de huishoude lijke competitie speelden Martin Krijger en Bas van der Graaf om de toppositie. Krijger moest win nen om aan de leiding te komen, maar daar slaagde hij niet in. Het werd remise. Van de Graaf staat nu op 883 punten, Krijger op 864 punten. DEN HAAG - ADO Den Haag maakt het seizoen af zonder trainer Ray mond Atteveld (43). Dat heeft de eredivisieclub gisteren laten we ten. In een verklaring geeft ADO Den Haag aan dat de club de om standigheden zo optimaal moge lijk wil maken om handhaving in de eredivisie af te dwingen. De Ha genaars staan momenteel zestien de. Die klassering betekent aan het einde van het seizoen meedoen aan de nacompetitie. Maurice Steijn, de trainer van het beloftenelftal, gaat dat als tijdelijk opvolger van Raymond Atteveld proberen te voorkomen met de A-selectie. Maandag hadden de directie, raad van commissarissen, spelers en technische staf nog crisisberaad over de positie van Atteveld. Toen besloot de club de trainer het sei zoen te laten afmaken. Volgens de clubleiding stonden de spelers ach ter die beslissing, maar die gaven Louis van Gaal durfde het niet aan met Arjen Robben. Hij is niet hersteld van een kuitblessure. al snel daarna toch andere signa len afj constateerde ADO Den Haag gisteren. „De situatie voor de hoofdtrainer kan niet anders dan als onhoudbaar worden bestem peld", aldus het persbericht. „Daar om heeft ADO Den Haag besloten de hoofdtrainer het seizoen niet af te laten maken." Vrijdag tijdens het verloren uit- duel bij NAC Breda (3-0) kreeg een groot deel van de ploeg het aan de stok met Atteveld. Diverse spelers eisten daarop het vertrek van de oefenmeestêr. De clublei ding ging maandag niet in op de wens die in de spelersgroep leefde. Ontslag van Atteveld zou te duur zijn voor de club. Een dag later hebben de spelers en fans alsnog hun zin gekregen. „De grond voor het gezamenlijk be sluit is weggevallen", gaf ADO Den Haag aan. Atteveld heeft in Den Haag een contract tot medio 2011. De Manchester United-spelers Wayne Rooney (rechts) en Nemanja Vidic vieren de vroege 0-1 van de Engelsman. Bayern München zou uiteindelijk nog wel winnen. foto Daniel Maurer/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58