juichen sport 131 Hoogerland durft niet meer te hopen na mislopen Tour Chainel ritwinnaar in De Panne vodafone woensdag 31 maart 2010 door Barry van der Hooft DEN HAAG - In de opstellingen bij Bayern München-Manchester Uni ted vielen door de afwezigheid van Arjen Robben gisteravond slechts twee achternamen te ont dekken die beginnen met een R. Niet toevallig eisten Franck Ribéry en Wayne Rooney de hoofdrollen voor zich op, in de kwartfinale van de Champions League. Dank zij treffers van de twee topaanval- j Iers leek het duel op 1-1 te eindi gen, maar het laatste woord was voor Ivica Olie: 2-1. Manchester United gaf een goede uitgangspositie daarmee in de slot seconden alsnog uit handen. Over een week moet op het eigen Old Trafford zien af te rekenen met een opponent waar het de afgelo pen decennia slechts één keer van wist te winnen. Het Bayern van Louis van Gaal is er echter nog lang niet. In het zuiden van Duitsland leek h de Engelse ploeg lange tijd op weg naar een zege, dankzij de intuïtie van een topspits. Rooney kon een glimlach niet onderdrukken, toen Jj hij zijn bewaker Martin Demiche- lis bij het eerste echte duel knullig j onderuit zag gaan en precies op de goede plek stond. De topscorer van Manchester United genoot van de vrijheid en schoot de bal na één minuut en drie seconden tegen de netten. Scoren in een Eu ropese uitwedstrijd; het was het ideale scenario voor United. De Engelse grootmacht zakte ver volgens wat in en liet het initiatief aan Bayern. Kom maar op, leken de Engelsen te zeggen, maar die tactiek leverde de formatie van Van Gaal wel een paar kansen op. Ribéry en Ivica Olie slaagden er echter niet in Edwin van der Sar te passeren. Rooney bleef aan de UIT DAMMEN Tallinn. EK landenteams. Vrouwen, vijfde ronde: Estland-Wit-Rusland 2-2, Oekraïne - Rusland 2-2, Litouwen - Ne derland 0-4' Shidlauskene - Hoekman 0-2, Ko- valevskaja - Doumesh 0-2. Eindstand: 1. Nederland 5-10, 2. Wit-Rusland 5-6, 3. Rusland 5-5, 4. Estland 5-4. 5. Litou wen 5-3, 6. Oekraïne 5-2. Mannen, negende ronde: Oekraïne - Frank rijk 5-1, Rusland - Tsjechië 5-1, Wit-Rusland - Estland 3-3, Letland - Litouwen 4-2, Neder land vrij. Eindstand: Wit-Rusland 8-13 (34 bordpun- ten), 2. Nederland 8-13 (33), 3. Rusland 8-12, 4. Oekraïne 8-11, 5. Estland 8-8, 6. Letland 8-7, 7. Litouwen 8-6, Frankrijk 8-2, 9. Tsjechië 8-0. WIELRENNEN Oudenaarde. Driedaagse De Panne-Koksij- de. Eerste etappe, Middelkerke - Oudenaar den: 1. Chainel (Fra) 198 km in 4.34.28, 2. Paolini (Ita), 3. Gasparotto (Ita), 4. Oss (Ita), 5. Amorison (Bel), 6. Westra (Ned), 7. Millar (GBr) 0.03, 8. Eeckhout (Bel) 0.45, 9. Coenen (Bel), 10. Bandiera (Ita), 30. Van Dijk 2.15, 34. Matthé Pronk, 43. Bellemakers, 50. Mouris, 56. Goesinnen, 68. Maaskant 13.06, 82. Van Hummel 21.35, 96. Löwik 24.45, 97. Van der Velde, 98. Traksel, 101. Vissers, 109. Rooijak- kers, 126. Honig, 134. Kroon. Algemeen klassement: 1. Chainel 4.34.18, 2. Paolini 0.04, 3. Gasparotto 0.06, 7. Westra 0.07, 5. Oss 0.10, 6. Amorison, 7. Millar 0.13, 8.Eeckhout 0.55, 9. Coenen, 10. Bandiera, 31. andere kant van het veld gevaarlijk bij snelle uitvallen. Demichelis en zijn al even statische Belgische col lega Daniel van Buyten hadden nauwelijks grip op de spits. Rooney verzuimde vlak voor rust de 0-2 binnen te schieten, na een nieuwe misser van Demichelis. Bayern moest voor eigen publiek in de achtervolging om zicht te blijven houden op één van de drie prijzen die het dit seizoen nog kan winnen. Het ontbreken van Arjen Robben deed zich echter voelen bij Bayern. De Oranje-internatio nal, die vanwege een kuitblessure vanaf de tribune met zijn vader toekeek, werd aan de rechterkant vervangen door Hamit Altintop. De hoop van de Bayern-aanhang liep echter vooral aan de linker kant. Ribéry is aan een vrij onopvallend seizoen bezig, dat vooral geken merkt wordt door blessures en de geruchten over een overgang naar Real Madrid. Toch blijft de Franse vedette met de bal aan de voet een voetballer van de buitencategorie. Samen met Mark van Bommel nam hij Bayern na rust op sleep touw, in een schaakspel tussen twee topploegen. De nog altijd ui termate betrouwbare Van der Sar leek lange tijd niet te passeren, tot Ribéry zich na een onhandige handsbal van Gary Neville achter een vrije trap mocht zetten. Uitge rekend via het lichaam van Rooney ging de bal binnen (1-1) en veerde Louis van Gaal op. Van der Sar leek Manchester Uni ted in de slotfase nog voor een ach terstand te behoeden, door een schot van invaller Mario Gomez te pareren. Bayern leek daardoor te blijven steken op een gelijkspel, tot Olie in de slotseconden de bal ineens voor zijn linker kreeg. Van der Sar was na een korte schijnbe weging kansloos (2-1). door Frits Bakker YERSEKE - Het doembeeld van de wielerploegen van Vacansoleil en Skil Shimano is uitgekomen. De twee Nederlandse teams zijn gepasseerd voor de wildcards die de Tour de France heeft uitgedeeld. Johnny Hoogerland uit Yerseke mocht gisteren opnieuw een kruis maken over zijn plannen voor het voorjaar en de zomer. „Ik kan er lang over blijven treuren, maar er zijn nog meer mooie koersen." De voortekens waren al niet gun stig met de uitsluiting voor de Giro en de Ardense klassiekers. Vacanso leil bleef niettemin hopen op een Tour-debuut, omdat de ploeg met de twee Franse broers Feillu een forse investering heeft gedaan met het oog op de Franse ronde. De Tour-organisatie valt eigenlijk niet veel te verwijten in de keuze voor de wildcards. Hoogerland: „De ploegen die ze hebben geselec teerd zijn stuk voor stuk topploe gen. Wat dat betreft hebben we dus weinig te zeggen. Ik vind wel dat Hilaire Van der Schueren, mijn ploegleider, gelijk heeft. De Tour start in Nederland, dat hadden ze best mee mogen laten tellen." Het selectiesysteem voor de drie grote ronden wordt met ingang van volgend jaar wel aangepast. De UCI heeft bekendgemaakt dat in 2011 de eerste zeventien ploegen van de wereldranglijst verzekerd zijn van een startplaats in de Tour, Giro en Vuelta. De organisaties mo gen zelf aanvullen met wildcards. Op basis van dat systeem zouden Vacansoleil en Skil overigens ook dit jaar buiten de zekere startplaat sen zijn gevallen. Vacansoleil heeft in de afgelopen weken nog verwoede pogingen ge daan om in de Tour binnen te ko men. UCI-voorzitter Pat McQuaid heeft zich onder meer geërgerd aan een actie van Van der Schueren, die in Nederland zelfs de politiek heeft benaderd om bij de Tour een startbewijs af te dwingen. „Dat zegt genoeg over de wildwest die er heerst binnen de grote ronden", zei de UCI-baas, lohnny Hoogerland gaat zijn pro gramma aanpassen nu de Tour wegvalt. „Ik neem na het NK een rustperiode en ga me dan op het najaar concentreren. Dat wordt nu nog veel belangrijker. En of we de Vuelta rijden? Ik durf nu helemaal niets meer te hopen." De Zeeuwse prof verbindt geen consequenties aan de gemiste kan sen met zijn ploeg. „Het heeft geen zin om te zeggen: bij een grote ploeg had ik de grote ronden wel kunnen rijden. Ik heb een contract voor twee jaar en volgend jaar wordt het anders." De ploegen die een startbewijs kre gen voor de Tour zijn AG2R, Asta- na, Bbox, Caisse d'Epargne, Cofi- dis, HTC Columbia, Euskaltel, Franqaise des Jeux, Footon Servet- to, Lampre, Liquigas, Milram, Ome- gaPharma, Quick Step, Rabobank en Saxobank. En de wildcards: Ra- dioShack, Team Sky, Katusha, Gar- min, Cervelo en BMC. OUDENAARDE - De Fransman Steve Chainel heeft gisteren de eerste etappe van de Driedaagse De Pan- ne-Koksijde gewonnen. De renner van Bbox Bouygues was na de tocht over 198 kilometer tussen Middelkerke en Oudenaarde de sterkste in de sprint van een kop groep van zeven. De Italiaan Luca Paolini eindigde als tweede, voor zijn landgenoot Enrico Gasparotto. De Nederlan der Lieuwe Westra, fietsend voor Vacansoleil, finishte als zesde. Chainel veroverde naast de dagze ge ook de trui van klassementslei der. De Fransman, een gewaardeerd veldrijder en een week geleden al vierde in Dwars door Vlaanderen, vond zijn zege zelf een verrassing. „Vooral omdat ik deel uitmaakte: van een vroege vlucht. Ik zag deze rit meer als voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen van zon dag, maar gaandeweg kreeg ik het idee dat ik kon meedoen voor de zege. De eindzege is geen optie. Ik ben geen tijdritspecialist zoals Da vid Millar." Goesinnen 2.24, 32. Van Dijk 2.25, 36. Mat thé Pronk, 45. Bellemakers, 52. Mouris, 69. Maaskant 13.16, 82 Van Hummel, 21.45, 96. Löwik 24.55, 97. Van der Velde, 98. Traksel, 101. Vissers, 109. Rooijakkers, 126. Honig, 134. Kroon. ZAALVOETBAL Eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen Stand: Internetplan/Tempo-Team 24-64, Tenceza- man 24-59, Amstelhoekje/Bakker 24-55, 't Bierwinkeltje 24-50, Café De Molenhoek 24-45, De Tukker 24-41, Max Korting Pro Sport 24-37, Vinfo Tech. 24-32, Benny Sport 24-24, Sportk. Vliegende Vaart 24-21, D'Ouwe Brug/Van Opdorp 24-20, Cargill 24-15, Wentzler Pauwels 24-15, Reham Vast goed 24-13. AGENDA BILJARTEN WOENSDAG Driebanden. Vierde divisie: Steketee Schil- ders-38-SD Hydrozorg. Locatie: 's Lands Wel varen, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Driebanden. Guust Boonen toernooi. Verlie zersronde. Locatie: Café Juliana, Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. Pool. Regionale eerste klasse. Run Out-Road- house Blues. Locatie: Poolcentrum 4Friends, Tilburg. Aanvang: 20.00 uur. ZAALVOETBAL WOENSDAG Hoofdklasse D: Groene Ster-Malabata 2 (21.00 uur). Nu de eerste 6 maanden korting bij een 2-jarig Bel+Sms+Web 200 van £34r5Üvoor €17.25 p.mnd. Supersnel internet: tot wel 3,6 Mbps Compleet smartphone abonnement Optimale Vodafone 360 experience Vodafone 360 Samsung H1 power to you

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55