241 zeeland Hulst werkt aan entrees in binnenstad 'Contact met leerling Maften Toonder 'Vroeger moesten we Infoavond over kansen van de crisis Inloopavond project 'Herstel natuur West Zeeuws-Vlaanderen' in bieb Axel woensdag 31 maart 2010 Toegankelijkheid openbare ruimte door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst laat de komende maanden onderzoek doen naar de knelpunten in de toe gankelijkheid van de openbare ruimte en openbare gebouwen in de binnenstad. Ondanks verbeteringen op ver zoek van de stichting Gehandicap tenbeleid liggen er volgens wet houder Frank van Driessche in het historische stadscentrum 'best nog veel knelpunten' op het gebied van de toegankelijkheid. „Niet alleen wat stoepen en stra ten betreft, maar ook de toegang tot winkels, horecagelegenheden en openbare gebouwen kan hier en daar nog verbeterd worden." Adviesbureau Ergo Est uit Lams- waarde gaat de komende maan den op pad om de situatie in beeld te brengen. Het adviesbureau gaat zijn werk volgens de wethouder doen in nauwe interactie met de adviesraden in de gemeente. Zo wel de Seniorenraad, de stichting Gehandicaptenbeleid als de WMO-raad wordt gevraagd actief hulst - Dat de economische crisis ook kansen biedt, maken tal van organisaties woensdag 7 april dui delijk op een informatiebijeen komst in Hulst. De Kamer van Koophandel, Syntens, de Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvereni ging, het Midden- en Kleinbedrijf (MKB) Zeeland en Economische Impuls Zeeland doen dat onder de noemer 'Crisis-Wijzer Zeeland'. De bijeenkomst is vanaf 18.00 uur Dienst Landelijk Gebied nodigt u, namens de provincie Zeeland, uit voor een inloopavond over het project 'Herstel natuur West Zeeuws-Vlaanderen'. Het betreft de afronding van een aantal bestaande natuurgebieden. Tijdens deze inloopavond worden de ontwerpen gepresenteerd. De inloopavond zal worden gehouden op dinsdag 6 april 2010 en start om 19.00 uur in het Ledeltheater te Oostburg. Ik hoop u op dinsdag 6 april aanstaande te mogen verwelkomen. De heer J. de Moree, Projectleider Dienst Landelijk Gebied Opdrachtgever Opdrachtnemer/uitvoerder A 3 dienst landelijk gebied Provincie Zeeland voor ontwikkeling en beheer AFSCHEID Tanneke ten ZijthofF stopt na 41 jaar in het onderwijs mee te denken tijdens het toegan- kelijkheidsonderzoek. Ergo Est gaat ook de ondernemers in Hulst informatie geven over ver beteringen die mogelijk zijn aan de toegang tot de winkels. „Per slot van rekening is het voor onder nemers economisch gezien belang rijk om zoveel mogelijk kopers in de winkel te krijgen. Dus ook daar ligt voor hen een belang." De toegankelijkheid wordt niet al leen bezien voor mensen in een rolstoel of met een rollator, maar ook voor mensen die moeilijk ter been zijn, slechtziend zijn of een andere lichamelijke beperking heb ben. Het wordt een breed onder zoek, waarbij bijvoorbeeld ook ge keken wordt naar de toegankelijk heid voor mensen die zich met een buggy of kinderwagen door de binnenstad begeven. De eindrapportage wordt na de zo mer verwacht en moet aanbevelin gen voor verbeteringen bevatten. „We zullen financieel gezien niet alle maatregelen in één keer uit kunnen voeren, maar we streven wel naar een gastvrij Hulst voor ie dereen", aldus Van Driessche. door Harold de Puysseleijr De liefde voor de Engelse taal en de wil om ande re mensen er les in te geven, bezorgden Tan neke ten Zijthoff een langdurige loopbaan in het voortgezet onder wijs. Ten ZijthofF trekt vandaag de deur van haar werkkamer als conrector havo van het Reynaertcollege in Hulst achter zich dicht. Niet dat ze officieel al met pensioen moest, maar ze vertrekt na 41 jaar in het onderwijs 'nu ik het feest nog leuk vind'. Ze mag met prepensioen, omdat ze de leeftijd van 62 jaar en drie maanden heeft bereikt. Het grootste deel van Ten Zijthoffs carrière speelde zich afin Hulst en dat zou ze zelf nooit voorspeld hebben toen ze in 1969 begon als docente Engels in Arnhem. Toch kwam ze na een aantal jaren in Zeeuws-Vlaanderen terecht. „Tij dens een vormingsweek van de ha voklas waarvan ik toen mentor was, ontmoette ik vormingsleider Jan ten Zijthoff in Hedenesse in Cadzand. We hadden meteen een klik, trouwden later'en zo beland de ik in Zeeuws-Vlaanderen", ver telt ze. „In 1975 ben ik begonnen als do cente Engels aan de toenmalige in café De Jonkvrouw aan het Cor nells de Vosplein 8 te Hulst. De avond is bedoeld voor alle MKB-ondernemers. De zaal biedt ruimte aan maximaal 150 deelne mers. Aanmelden kan tot en met mor gen bij Inge Abbeel (beleidsmede werker Economie van de gemeen te Hulst), per email: I.abbeel@gemeentehulst.nl of tele fonisch via 0114-389262. Tanneke ten Zijthoff tussen enkele leerlingen van het Reynaertcollege in Hulst. axel - In de bibliotheek in Axel is momenteel een expositie over stripauteur Marten Toonder te zien. Hij is bekend als de schrijver en tekenaar van de strips Olivier B. Bommel en Tom Poes. Er wordt een verzameling van zijn strips, boeken, ppstzegels en kran tenknipsels getoond. De spullen zijn eigendom van me vrouw Wikkerink-Schnitzler. Zij is ooit begonnen met het uitknippen van de strips over Tom Poes uit kranten. In de loop der jaren is dat uitgegroeid tot een diverse verza meling. De expositie in de bibliotheek is te zien tijdens de openingsuren en duurt tot eind april. Het echtpaar Adrie en Lena Verduijn is zestig jaar getrouwd. foto Mark Nelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52