221 zeeland Speelkooi Othene nog voor de zomervakantie ZCIlSChippGr IS II llGGi 'Ontpoldering is wel degelijk gelopen race' Achterkant CHARTERVAART Grietje en Reindert tekenen silhouet Terneuzen Caravans Nieuwvliet branden uit Dansmiddag voor vijftigplussers bij Kiel Ronald Wigman toont werk in gemeentehuis almanak Stukje van dorp krijgt naam Jan de Baenst Aanhoudingen wegens diefstal en heling Wandelen en eten onder leiding van gids Markt Molenhof woensdag 31 maart 2010 mmztmssieBssm door Eugène Verstraeten terneuzen - De omstreden speel kooi in de woonwijk Othene in Terneuzen wordt nog voor de zo mervakantie geplaatst. Dat voorne men spreken burgemeester en wet houders uit, nu de Raad van State bezwaren van omwonenden onge grond heeft verklaard. De politiek krijgt volgende week donderdag nog wel de kans om eventuele wensen of bedenkingen naar voren te brengen in de raads commissie Bestuur en Middelen. De locatie aan de Schelpenlaan/Ja- cobsschelp naast de te realiseren brede school is volgens B en W de meest aangewezen plaats om het multifunctioneel speelveld aan te leggen. "Dit vanwege het te ver wachten leerlingenaantal, de een- assssssasss N I EU W Vil ET Bij een brand op vakantiepark De Pannenschuur aan de Zeedijk in Nieuwvliet zijn gisteravond twee caravans uitgebrand. De caravans waren niet bezet. De schade is on bekend. De melding kwam om tien over half negen binnen. De brandweer had enige moeite om het vuur te doven, omdat de brand- kraan ver af stond van de branden de caravans. Een tweede bluswa- gen werd gealarmeerd, om extra slangen uit te rollen. Om kwart voor tien was de brand geblust. TERNEUZEN Dansschool Kiel verzorgt vandaag van 13.45 tot 16.45 tiur een dansmid dag voor vijftigplussers in de school aan de Haarmanweg in Ter neuzen. Onder meer walsen, fox trot, tango en cha- cha-cha staan op het programma. Wedstrijddansers Ciccio en Jasmijn geven tussen door een demonstratie. TERNEUZEN Schilder Ronald Wigman laat tot en met 26 april werk zien in de Pas serelle in het gemeentehuis van Terneuzen. De expositie draagt de naam Win- termaps. De schilderijen zijn alle maal afgelopen (koude) winter ge maakt. Er is ook een dvd te zien waarop Wigman vertelt over de tot standkoming van zijn werk. iiiiii«iwwn«i!arirTTiiTininwmwniMimnMfc<wii|*iiii>fii'^iwiiiriiii 1 Wiii'ii1 trale plaats in de wijk en, gezien de nabijheid van het winkelcen trum, de grote sociale controle. Vanuit de wijk, en met name de jeugd, wordt al jaren gevraagd om de speelkooi. In 2006 stelde de ge meenteraad al 60.000 euro be schikbaar voor de speelkooi. Be zwaren van een aantal omwonen den hebben de komst van de voor ziening echter aanzienlijk ver traagd. Het voornemen van het college om nu snel spijkers met koppen te slaan is ingegeven door berichten dat er nu overlast is van voetballen de kinderen op straat. B en W: „De speelkooi is een middel dat in gezet wordt om overlast van jeugd tegen te gaan. Onze ervaringen in de wijken en kernen waar deze voorziening al is gerealiseerd kun nen dit bevestigen." CADZAND Een stukje Nieuwleusenerstraat in Cadzand verandert van naam. Het deel tussen de Mariastraat en het eerste huis van de straat gaat Jan de Baenststraat heten. Dat gebeurt om te voorkomen dat, bij bouw van woningen aan dit gedeelte, er een verwarrende situatie wat be treft de huisnummers ontstaat. Jan de Baenst leefde in de 15e eeuw en was een edelman uit de regio. TERNEUZEN Een 21-jarige man uit Terneuzen is maandag aangehouden op verden king van heling. Tn zijn woning zijn gestolen goederen aangetrof fen. Die behoren een 20-jarige Ter- neuzenaar toe. Uit zijn woning aan de Elzenstraat werd 18 februari computerapparatuur en geluidsap paratuur gestolen. Eerder werden vijf verdachten aangehouden, in de leeftijd van 14 tot 17 jaar, afkomstig uit Axel en de gemeente Hulst SLUIS Bezoekers van Sluis kunnen voortaan meedoen aan een culinai re stadswandeling die is opgezet door de VW Sluis en een aantal horecaondernemers. Een gids leidt deelnemers langs mooie plekjes. Onderweg worden drie restaurants bezocht. De tocht duurt vier uur en is altijd te reserveren. Meer in formatie via 0117-461700. Tip? redactie@pzc.nl De kleermakerij in Arnemuiden staat bekend om zijn gedegen boeze roenen, maar dan in traditioneel don kerblauw met wit streepje. Dit keer wilde een klant er één, uitgevoerd in Zeeuws schortebont. Besloten werd tot de versie met het 'visjes'-patroon- tje. Ook wel bekend als 't schopje'. De naaister keek er eens naar met haar vakvrouwenoog. Met haar vin gers duidde ze de vorm van een ach terpand op de stof die uitgespreid over de toonbank lag. En oordeelde: „Dan moet het wel goed vallen, hier vanachter." „Och, das de achter kant, dat komt er niet zo op an", meende de kleermaker. „Dat dacht jiel", knikte ze eens naar hem. „Da's mooi wel het leste wat de mensen van je zien.En dat is vee' waar. Masten van de Grietje (vooraan) en de Reindert steken fier omhoog in de Oostelijke Kanaalarm in Terneuzen, met op de achtergrond het waterschapskantoor en woon-winkelcomplex Schuttershof. foto's Mark Neelemans middelburg - Het dagelijks provin ciebestuur neemt in antwoord op vragen van Statenlid lohan Robe sin (Partij voor Zeeland) niets te rug van de opmerking dat ontpol dering van de Hedwigepolder 'poli tieke werkelijkheid' is. Volgens Robesin had dagelijks pro vinciebestuurder Frans Hamelink (Christenunie, water) met die con statering Provinciale Staten op het verkeerde been gezet. Dat zou een politieke doodzonde zijn, maar vol gens Gedeputeerde Staten heeft Robesin het gewoon bij het ver keerde eind. Robesin heeft hemel en aarde be wogen om - na de kabinetscrisis - het project Hedwigepolder contro versieel te laten verklaren. Dat zou betekenen dat de voorbereidingen worden gestaakt tot er een nieuwe regering is. En wellicht vervalt de ontpoldering dan helemaal. De 'politieke realiteit' is echter, la ten Gedeputeerde Staten weten, dat het dossier niet controversieel is verklaard. „De vaste Kamercom missie heeft op 16 maart bij min derheid het voorstel gedaan de voorbereiding van het inpassings plan controversieel te verklaren. De TXveede Kamer heeft daar op 23 maart niet mee ingestenjd." Het CDA trok de steun voor het voorstel in. "Fietsen voor een goed doel!" Zaterdag 12 juni 2010 Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl ten behoeve van zaamslag - De stichting Vrienden van de Molenhof houdt vandaag een bazaar en rommelmarkt in zorgcentrum de Molenhof in Zaamslag. Er zijn ook spelletjes te doen en er is een playbackshow. De opbrengst gaat naar de aan schaf van een piano. De markt duurt van 10.00 uur tot 18.00 uur. in :s te [OW. lan- arkt ur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46