Zeeland PZCL Bonus voor aanmelden winkelhuurder 50% KORTING bfei intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 TIPGELD Makelaar geeft 2500 euro voor aanbrengen winkeliers voor De Poort van Sluis Tachtig bordjes wijzen mens en paard de weg Loterij voor Haïti levert 1500 euro op Braziliaanse bands op Rommelmarkt brengt podium Stropierock Kloortje ruim 6 mille Woensdag 31 maart 2010 'Zeilschipper moet aardig zijn en gezag uitstralen' Tanneke ten ZijthofF stopt na 41 jaar in het onderwijs Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl soK&ssnasaBSiBSSsa door Martijn de Koning SLUIS - Wie een huurder aanmeldt voor winkelpassage De Poort van Sluis, krijgt van makelaar Steven Willard uit Heiloo 2500 euro ca deau. Willard wil zo de interesse voor een plekje in het gebouw aan wakkeren. De winkelpassage aan de rand van het centrum, op de hoek van de Ridderstraat en de Nieuwstraat, kent een aardige bezetting. De kel der (Action) en de begane grond (negen winkels) zijn bijna vol. Maar de eerste etage, met plaats voor zes zaken, staat nog helemaal leeg. „Het is juist nu tijd om die ruim ten te vullen", zegt Steven Willard van Willard Vastgoed. Hij treedt als makelaar op namens De Poort van Sluis. „Het drukke zomersei zoen komt er weer aan. Het duurt zes tot acht ^eken om een winkel op te starten. Reken maar uit: dan is het bijna zomer." Willard hoopt met de actie meer dere gegadigden tegelijkertijd te trekken. „Er komt af en toe een geïnteresseerde om de hoek kij ken, maar die haakt af als blijkt dat hij voorlopig in z'n eentje op de bovenverdieping komt te zitten. Logisch natuurlijk. Daarom willen we meerdere winkeliers tegelijker tijd een intentieverklaring laten te kenen. Daar kunnen ze dan weer vanaf als er zich minder dan pak weg vier huurders melden." Een echte trekker, een grote naam, is volgens Willard belangrijk. „Kijk naar Action. Die zaak heeft net voor tien jaar bijgetekend. Niet zo gek, want ze hebben bijna 300.000 kassa-aanslagen per jaar. En al die mensen zien ook de andere win kels. Dat werkt als een magneet." Iemand die Willard een 'gouden tip' geeft of zelf huurder wordt, krijgt 2500 euro op z'n rekening ge stort. „Een ongebruikelijke actie", geeft de makelaar ook zelf aan. Om de actie te promoten, bena dert Willard personeel van andere winkels ('die kennen veel mensen in de winkelbranche') en deelt hij folders uit. „Ik vraag mensen voor al wat voor soort winkel ze nog missen in Sluis. Daar kijk ik wat ge richter naar." Sancho Jansen, voorzitter van de Middenstandsvereniging Sluis, is positief over de actie. „Het is sim pel: hoe meer winkels, hoe beter." lansen noemt de Poort van Sluis een aanwinst voor Sluis. „Een schitterend gebouw en het draait als een tierelier." NIEUWVLIET - Meer dan tachtig bordjes wij zen bezoekers de weg op het strand tussen Cadzand en Nieuwvliet. De bordjes zijn neer gezet om voetgangers en ruiters tijdens hoog water om te leiden. Omdat ter hoogte van het strand de geul bij de Zwarte Polder wordt uitgediept, kan er drijfzand ontstaan. In 2006, toen de geul ook werd uitgediept, raakte een paard vast in het drijfzand. Daarom besloot Waterschap Zeeuws-Vlaanderen het dit keer anders aan te pakken. Het uitdiepen duurt tot 1 juni, maar de route blijft liggen tot 1 okto ber, omdat na het uitdiepen van de geul ter plaatse wordt begonnen met het versterken van de dijken. foto Mark Neelemans KOEWACHT De actie die Patricia Raes en haar dochters Manon en Rian afgelopen zondag rond de voetbalderby Koe wacht-Steen hielden, heeft 1500,10 euro opgeleverd voor de stichting Haïti Project Foundation. De familie hield een loterij en enveloppespel. Ondernemers uit Koewacht en Sint Jansteen doneer den gul prijzen. Verder gingen de entreeprijzen naar de stichting. Die steunt daarmee de wederop bouw van het land na de aardbe- ing van begin dit jaar. ZAAMSLAG KLOOSTERZANDE De Braziliaanse bands Subversivos en Devotor staan op het podium tij dens de tweede editie van rockfes tival Stropierock, op 14 mei in Zaamslag. De Stichting Jeugdactivi- teiten Zaamslag heeft ook Kabuki uit Axel en de band Whatever vast gelegd. Tussendoor zijn er 'stropie- games': vrij worstelen in de vloei bare stroop. De organisatie zoekt nog een beginnende band uit de re gio om het festival te openen. Be langstellenden kunnen zich mel den via www.sjaz.nl. De rommelmarkt van de Stichting Kloortje heeft afgelopen weekein de ruim zes mille opgeleverd. De opbrengst, 'waar nog wat munt geld dat we nog moeten tellen, bij komt', is bedoeld voor het afbou wen van het nieuwe clubgebouw, waarvoor de ruwbouw inmiddels overeind staat. Kloortje, dat in haar gebouw straks ook onderdak ver leent aan tafeltennisvereniging SAR, hoopt binnenkort te verne men hoeveel subsidie de gemeente Hulst verleent. Deze week: Capital kubus 40 x 40 cm. van 49,95 nu 24,95 I 30 x 30 cm. van 29,95 nu 14,95 20x20 cm. van 14,95 NU PER STUK Druk- en aetfouien voorbehouden. Geldig var Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45