zeeland 3 maatje te groot voor energiebedrijf Delta' O— Rechtbank beslist morgen of Vlissinger contactverbod krijgt commentaar Windhaan Subsidie voor duikwrak in de Grevelingen Zeeland bekijkt deelname aan Floriade in 2012 woensdag 31 maart 2010 10 miljoen euro is het winstbedrag over 2009 dat energiebedrijf Delta binnenkort zal bekendmaken. Ter vergelijking: vorig jaar bedroeg de winst 101 miljoen. 'Als Delta vergunning krijgt om een kerncentrale te bouwen, wordt het bedrijf meer waard' Gedeputeerde Kees van Beveren Het CDA maakt een vreemde draai. De missionair minister Maria van der Hoe ven van Economische Zaken wil over een paar jaar stoppen met de subsidies voor duurza me energieopwekking. De minister is haar eigen beleid vergeten en pleit voor interna tionale afspraken en internatio nale marktwerking. Daar pas sen geen nationale subsidies bij. Na eerder gedoe over de overheidssteun voor groene energie zaait Van der Hoeven weer onzekerheid. Juist nu de windmolens in en om Neder land uit de grond schieten en er eindelijk een kentering rich ting duurzaamheid is. Dat is jammer. Want dit soort ombui gingen vergt een beleid dat een paar kabinetten kan overleven. Die continuïteit kan het CDA dus niet leveren. En het wil kennelijk ook niet vertellen dat linksom of rechtsom, mede via de overheid of direct, de consument uiteindelijk toch de hele prijs voor groene stroom betaalt. veel lager wordt beoordeeld dan die van andere energiebedrijven in Europa. Daar komt nog bij dat Del ta volgend jaar het netwerkbedrijf moet afsplitsen en ook zijn belang van 50 procent in waterbedrijf Evi- des kwijtraakt aan de provincie en de Zeeuwse gemeenten. Netwerk en water leveren Delta nu vaste in komsten op. Zonder deze twee zou Delta volgens Spring Associa tes nu al aan de maximum leenca- paciteit zitten. Het bureau heeft zich ook ge bogen over de vraag waarom Europese energiebedrijven niet staan te springen nieuwe kerncen- IN ZEELAND Iets nieuwswaardigs gezien - en gefotografeerd? Deel 't met ons! Plaats uw foto op www.pzc.nl NIEUWSBRIEF Elke middag het laatste nieuws in uw e-mailbox? Dat kan! Schrijf u in op www.pzc.nl/nieuwsbrief Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Ook op uw gsm de PZC: www.pzc.mobi trales te bouwen. Dat lijkt vreemd, omdat de kilowattuurprijs van atoomstroom laag is en niet beïn vloed wordt door de prijsontwik keling van fossiele brandstoffen of beprijzing van C02-uitstoot. Vol gens het onderzoekbureau worden aan investeringen in de nucleaire energieopwekking niettemin hoge risico's toegekend vanwege de aan zienlijke kapitaalkosten, de lange bouwperiode, de fikse terugver- dientijd en de ontwikkeling van de elektriciteitsprijs op de langere termijn. Banken beoordelen de haalbaar heid een stuk milder als zekerhe den kunnen worden overgelegd, door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank laat morgen weten of een Vlissingse vader (43) van Alge rijnse afkomst een contact- en straatverbod krijgt. Zijn ex, ook van Algerijnse af komst, vroeg gisteren via een kort geding om een dergelijk verbod. Zij vindt dat hij het recht ver speeld heeft om zijn twee zonen te mogen zien omdat hij ze vorig jaar ontvoerde naar Algerije. De moeder (30) slaagde er zes maanden later in om hen met hulp van een deurwaarder terug naar Nederland te halen. Sinds die in de vorm van een rooskleurige balans, overheidswaarborgen of ga ranties van de bouwer over bouw tijd en budget. Gedeputeerde Kees van Beve- ren (CDA, vertegenwoordi ger van de provincie in de aandeel houdersvergadering van Delta) is niet verrast over de conclusie van Spring Associates dat Delta een tweede kerncentrale niet op eigen kracht kan bouwen. „Van begin af aan was duidelijk dat je zo'n klus met een of twee partners doet." Hij ziet in het rapport geen aanlei ding Delta aan te sporen om maar af te zien van de bouw van een tijd wonen moeder en kinderen in Middelburg. Haar ex is eind vorig jaar, toen hij terugkwam uit zijn geboorteland, opgepakt door de politie. Hij zat geruime tijd in voorarrest. Het Haagse gerechtshof schorste dat voorarrest onlangs. De moeder vreest nu dat hij weer een poging zal ondernemen zijn beide kinde ren van zeven en negen jaar te ont voeren. Om die reden wil ze dat de rechtbank een straat- en con tactverbod 'oplegt. De rechter hoorde gisteren beide partijen achter gesloten deuren. Na afloop wilde raadsman S. Nijs- sen niets inhoudelijks kwijt. Wel tweede kerncentrale. „Integendeel, je moet er juist mee doorgaan. Dat is zeker ook in het belang van de aandeelhouders. Want als Delta de vergunning krijgt, wordt het be drijf meer waard." Energiegedeputeerde Marten Wier- sma (GL, lid van de raad van com missarissen van Delta) beschouwt het onderzoek van Spring Associa tes als een 'serieus verhaal' dat nieuwe argumenten aandraagt in de discussie over kernenergie. Hij herinnert eraan dat Provinciale Sta ten twee jaar geleden hebben ge vraagd om meer inzicht in de haal baarheid en betaalbaarheid van een tweede kerncentrale. gaf hij aan dat zijn cliënt, de vader, contact wil blijven houden met zijn kinderen. Advocate R. David- se zei dat ze vindt dat hij het recht op contact heeft verspeeld door de kinderen te ontvoeren. De kinde ren krijgen volgens haar psychiatri sche hulp omdat ze getraumati seerd zijn door de ontvoering. Davidse weet nog niet of de rech ter het verzoek van de vrouw in willigt. Er ligt namelijk ook een verzoek van haar cliënte om het recht van omgang, afgesproken tij dens de scheiding, te beëindigen. Ze weet niet of de rechter, hangen de die zaak, een straat- en contact verbod op zal leggen. scharendijke - De eerste 40 mille van de provincie Zeeland zitten in de knip en andere instanties heb ben samen nog eens 130.000 euro in het vooruitzicht gesteld. Dus met de resterende 70.000 uit het bedrijfsleven en van verenigingen moet het ook wel goed komen, denkt Harry Brands van de Neder landse Onderwatersport Bond (NOB). Het geld is nodig om een 65 meter lang betonnen wrak weg te halen uit de Schelphoek en als duikobject te laten afzinken bij Scharendijke. Gedeputeerde Sta ten zien daarin zowel kansen voor de natuur als het toerisme. middelburg - Zeeland is mogelijk van de partij op de Floriade 2012. De organisatie van de wereldtuin bouwtentoonstelling heeft de pro vincie gevraagd mee te doen met een paviljoen dat is gewijd aan zil te teelten. De Floriade wordt over twee jaar in Venlo gehouden. Het Zeeuwse paviljoen zou moeten laten zien wat de stand van zaken is rond aquacultuur op boerengrond. Op verschillende plaatsen in Zeeland zijn proeven aan de gang om de kansen met de kweek van vis, schaal- en schelpdieren, zilte ge wassen, zagers en pieren in de praktijk te beproeven. www.pzc.nl triqu3 Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3