mijn hoofd tegen het plafond' Een hoogslaper spaart ruimte. Je slaapt boven en onder je bed kun je nog een bureau of bankje kwijt. Ook als je geen ruimtegebrek hebt, is het een leuk meubelstuk. Kinderen zijn vaak dol op dit geheel eigen plekje in de lucht. Alleen onhandig dat moeder je geen nachtkus meer komt geven. Lit ■v- door Moniek Hüsken foto's Bert Beelen woensdag 31 maart 2010 15 'Soms stoot ik Een hoogslaper is de ultie me ruimtebespaarder. Het bed in de lucht bespaart zo 2 vierkante meter. Dat kan heel veel zijn in een kleine slaapkamer. Daardoor kan het zelfs toch nog een ruim te zijn waar je meer doet dan slapen, bijvoorbeeld studeren of zitten. 1 Een hoogslaper is eigenlijk niets meer dan een ge woon bed op een onder stel. Dat onderstel maakt het onderscheid: het is veel hoger dan dat van een nor maal bed. 1 Hoogslapers zijn er in di verse prijsklassen. Prijzen beginnen bij zo'n 100 euro. 1 Wie geen kant-en-klaar- product wil, kan zelf aan de slag gaan. Op de website van Bosch bijvoorbeeld staat een uitgebreide be schrijving van benodigdhe den en een stappenplan hoe te werk te gaan. Het gaat hier om een hoogsla per met onderstel. www.bosch-do-it.nl/doe- het-zelver/houseofbosch/ index.shtml Hoe kom je aan je hoogslaper? „Ik heb mijn bed al best wel lang. Omdat ik nu op zolder slaap, slaapt mijn broertje er tijdelijk in." Is het fijn, zo'n hoogslaper? „Heel fijn. Ik wilde er héél graag een hebben. Ik had zo'n bed bij mijn halfbroertjes gezien en dacht: dat is leuk!" Zijn er nadelen? „Soms stoot ik mijn hoofd tegen het plafond." DAVID RENJAAN (11) ISCHA REIjNEN (9) Hoe kom je aan je hoogslaper? „Ik heb mijn hoogslaper gekregen van mijn ouders. Niet voor een verjaardag of sinterklaas, zomaar. Hij was eerst van iemand anders, is dus tweedehands." Is het fijn, zo'n hoogslaper? „Ja. Ik slaap er niet alleen, maar speel er ook vaak. Met mijn neefje en nichtje bouwde ik vroeger vaak hutten. Ik slaap er heerlijk in. Lezen doe ik bijna nooit in bed, al kan het wel omdat er een lampje is. Als ik huiswerk heb, maak ik dat wel eens aan het bureau onder mijn hoogslaper." Zijn er nadelen? „Ik krijg nooit meer een nachtkus van mijn vader en moeder. Ze klimmen niet naar boven." LAURA RODDEMAN (13) Hoe kom je aan je hoogslaper? „Ik heb het bed gekregen van mijn ouders, toen ik naar een kleinere kamer ging. Inmiddels heb ik weer een grote kamer." Is het fijn, zo'n hoogslaper? „Ik vind van wel. Het bespaart ruimte en het is best gezellig om boven te slapen. Onder het bed zit een bureautje. Daar maak ik altijd mijn huiswerk." Zijn er nadelen? „Als je een laag plafond hebt, is dat best lastig. Je moet dan altijd opletten. Het bed opmaken is ook onhandig. Dat kun je niet in je eentje." 1 V.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37